اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 18
  • بازدید دیروز : 46
  • بازدید کل : 17794

معرفی 10 مدل از بهترین ابزارهای چند کاره


در این مطلب ۱۰ مدل از بهترین ابزار چند کاره را معرفی کرده‌ایم که در سفر، کوهنوردی و طبیعت‌گردی واقعا به دردتان می‌خورد، زیرا با داشتن آن مجبور نیستید یک کیف از ابزارهای سنگین را حمل کنید.

ابزار چند کاره مجموعه‌ای متشکل از برخی ابزارهای کاربردی و کارراه‌انداز است که همگی به هم متصل هستند. ابزارهای چند کاره بر اساس نوع ابزارها، تعداد آنها و مواردی دیگر دسته بندی می‌شوند. در این مطلب ده مدل از بهترین ابزار چند کاره را در بازار ایران معرفی می‌کنیم.

۱. چاقوی ویکتورینوکس مدل Swiss Champ Silver Tech کد 16794T7شرکت ویکتورینوکس (Victorinox) یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان ابزار چند کاره در دنیاست. این شرکت بعد از اینکه شرکت ونگر را هم خریداری کرد، درحال‌حاضر تنها تولیدکننده بزرگ چاقو‌های ارتشی سوییسی در جهان به شمار می‌رود.

این چاقوی فولادی با ۲۱ ابزار و ۳۳ عملکرد، مجموعه‌ای بسیار مفید و کاربردی با کیفیت فوق‌العاده است. برخی از ویژگی‌های آن عبارت‌اند از:

طول در حالت بسته: ۹ سانتی‌متر
وزن: ‌‌۱۸۵ گرم
تعداد ابزارها: ۲۱ عدد
نوع ابزارها: انبردست، قیچی، سوزن، دربازکن بطری، چوب‌پنبه بازکن، کنسروبازکن، سوهان ناخن، پیچ‌گوشتی دوسو، چهارسو و ساعتی، خط‌کش، پنس، اره، خلال‌دندان، قلاب چندمنظوره، ذره‌بین، چاقو، سیم خم‌کن.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۲. چاقوی ویکتورینوکس مدل Swiss Tool Spirit plus 30238Nاین یکی هم محصول دیگری از ویکتورینوکس در فهرست بهترین ابزار چند کاره است که ۳۸ ابزار مختلف دارد. مجموعه متنوعی از ابزارهای کاربردی و جمع‌وجور که برای مسافرت واقعا به‌دردبخور است. برخی از ویژگی‌های آن عبارت‌اند از:

طول در حالت بسته: ۱۰٫۵ سانتی‌متر
وزن: ‌‌۳۳۸ گرم
تعداد ابزارها: ۳۸ عدد
نوع ابزارها: انبردست، قیچی، سوزن، دربازکن بطری، چوب‌پنبه بازکن، کنسروبازکن، پیچ‌گوشتی دوسو، چهارسو و ساعتی، اره، سیم‌چین برای سیم‌های نازک، چاقو، تیغه قوس‌دار، سیم خم‌کن.

این مدل یک کیف نایلونی هم دارد.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۳. مجموعه ابزار ۲۱ کاره استنلی مدل 807-94این مجموعه ۱۱ ابزار دارد که می‌توانید از آنها در موقعیت‌های مختلف ازجمله سفر و طبیعت‌گردی استفاده کنید. برخی از ویژگی‌های آن عبارت‌اند از:

طول در حالت بسته: ۱۷٫۵ سانتی‌متر
وزن: ‌‌۲۶۵ گرم
تعداد ابزارها: ۱۱ عدد
نوع ابزارها: چاقو، انبردست، دربازکن بطری، سوهان ناخن، پیچ‌گوشتی دو سو و چهارسو، اره، خط‌کش و تیغه قوس‌دار.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۴. مجموعه ابزار چند کاره مدل MTA83این ابزار فوق‌العاده عملکردهای متعددی دارد. جنس تیغه‌ها از فولاد ضدزنگ ساخته شده است و به همین دلیل بسیار بادوام است. از این ابزار می‌توانید در کارهای فنی ساده و موقعیت‌های مختلف استفاده کنید. برخی از ویژگی‌های آن عبارت‌اند از:

طول آن در حالت بسته: ۱۸ سانتی‌متر
وزن: ‌‌۴۰۵ گرم؛
تعداد ابزارها: ۸ عدد؛
نوع ابزارها: کنسروبازکن، انبردست، چاقو، پیچ‌گوشتی دو سو و چهارسو، اره، تبر، چکش.

برای استفاده از چکش و تبر این ابزار، باید کل مجموعه را ببندید.

 مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۵. ابزار چند کاره گربر مدل نیدل نوز کد 600این ابزار چند کاره که ساخت برند فنلاندی گربر (Gerber) است را می‌توانید با یک دست هم باز کنید، به همین دلیل برای مسافرت و کوهنوردی عالی است. قطعات آن از فولاد ضدزنگ ساخته شده‌اند. وزن آن بسیار سبک است و ۸ عدد ابزار مختلف دارد. برخی از ویژگی‌های آن عبارت‌اند از:

طول در حالت بسته: ۱۷ سانتی‌متر
وزن: ‌‌۱۵۰ گرم
تعداد ابزارها: ۶ عدد
نوع ابزارها: دربازکن بطری و کنسروبازکن، انبردست، سوهان ناخن، پیچ‌گوشتی دوسو و چهارسو، اره و تیغه قوس‌دار، چاقو.

خط‌کشی هم روی بدنه آن قرار دارد که برای اندازه گیری حین برش وسایل کاربرد زیادی دارد.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۶. ابزار چند کاره سفری توسن مدل Multi 9این هم ابزاری کاملا جمع‌وجور است که در مسافرت‌ها و موقعیت‌های مختلف می‌توانید از ابزارهای مختلف آن کمک بگیرید. این مدل از بهترین ابزار چند کاره محصول شرکت ایرانی است و کاربران از ۵ امتیاز در مجموع ۴.۲ امتیاز به آن داده‌اند. هرچند به‌نوعی کارراه‌انداز است اما نباید از آن در کارهای سنگین استفاده کنید. برخی از ویژگی‌های ابزار چند کاره توسن عبارت‌اند از:

طول در حالت بسته: ۱۵ سانتی‌متر
وزن: ‌‌۳۰۰ گرم
تعداد ابزارها: ۹ عدد
نوع ابزارها: دربازکن بطری، چوب‌پنبه بازکن، کنسروبازکن، انبردست، سوهان ناخن، پیچ‌گوشتی دوسو و چهارسو، اره، چاقو.

قلاب کمری و کیف برزنتی هم دارد.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۷. ابزار چند کاره لدرمن مدل Waveبرند آمریکایی لدرمن (Leatherman) از معتبرترین شرکت‌ها در تولید ابزارهای چند کاره است و این محصول یکی از پرفروش‌ترین محصولات آنها است. ابزارها همگی قفل اطمینان دارند و از فولاد ضدزنگ ساخته شده‌اند.

این مدل از بهترین ابزار چند کاره ۱۷ ابزار مختلف دارد و در طبیعت‌گردی، پیک‌نیک، مسافرت و نظایر آن می‌توانید از آن استفاده کنید. برخی از ویژگی‌های آن عبارت‌اند از:

طول در حالت بسته: ۱۸ سانتی‌متر
وزن: ‌‌۲۴۱ گرم
تعداد ابزارها: ۱۷ عدد
نوع ابزارها: انبردست، قیچی، دربازکن بطری، کنسروبازکن، سوهان ناخن، پیچ‌گوشتی دوسو، چهارسو و ساعتی، اره، تیغه قوس‌دار، سوهان تیزکننده تیغه، چاقو.

یک قیچی کوچک ظریف در انتهای ابزار چند کاره لدرمن به کار برده شده که بسیار مفید است. کیف دارد، ولی قلاب کمری ندارد.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۸. ابزار چند کاره مدل BL8یک ابزار بسیار کاربردی و جمع‌وجور که در مسافرت‌ها عصای دست‌تان خواهد بود. وزن سبکی دارد و به‌راحتی می‌توانید آن را در جیب‌تان حمل کنید. تیغه‌های آن از جنس فولاد هستند که به آن دوام می‌بخشد. برخی از ویژگی‌های آن عبارت‌اند از:

طول در حالت بسته: ۱۱ سانتی‌متر
وزن: ‌‌۱۵۰ گرم
تعداد ابزارها: ۶ عدد
نوع ابزارها: دربازکن بطری، انبردست، چراغ‌قوه، پیچ‌گوشتی دوسو و چهارسو، چاقو.

نقطه قوت این مدل چراغ‌قوه آن است. کیف و قلاب کمری هم دارد.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۹. مجموعه چکش ۱۷ کاره به همراه کیفجنس این مدل بادوام هم از فولاد است و دارای ۷ ابزار کاربردی است که در موقعیت‌های مختلف می‌توانید از آن استفاده کنید. مخصوصا در هنگام مسافرت و طبیعت‌گردی این ابزار واقعا به دردتان می‌خورد. برخی از ویژگی‌های آن عبارت‌اند از:

طول آن در حالت بسته: ۱۸ سانتی‌متر
وزن: ‌‌۳۷۰ گرم
تعداد ابزارها: ۶ عدد
نوع ابزارها: دربازکن بطری، انبردست، سوهان ناخن، پیچ‌گوشتی چهارسو، اره، چکش با میخ‌کش.

از قسمت جانبی سوهان می‌توانید به‌عنوان چاقو اره‌ای استفاده کنید. متأسفانه پیچ‌گوشتی دوسو ندارد.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۱۰. ابزار چند کاره لدرمن مدل FUSEمدل دیگری از ابزارهای چند کاره لدرمن که بدنه آن از جنس بسیار مقاوم فولاد ۴۲۰ ساخته شده است. برخی از ویژگی‌های آن عبارت‌اند از:

طول در حالت بسته: ۱۰ سانتی‌متر
وزن: ‌‌۱۴۷ گرم
تعداد ابزارها: ۸ عدد
نوع ابزارها: انبردست، قیچی، دربازکن بطری، کنسروبازکن، پیچ‌گوشتی دوسو و چهارسو، خط‌کش، چاقو.

کیف و قلاب کمری هم دارد.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


جمع بندی

ابزارهای چند کاره محصولاتی جمع و جور و کم جا هستند که مجموعه متنوعی از ابزارها نظیر انبردست، قیچی، دربازکن بطری، کنسروبازکن، پیچ‌گوشتی و چاقو را در خود جای داده‌اند. در فهرست بهترین ابزار چند کاره محصولاتی از شرکت‌های معتبر نظیر لدرمن و ویکتورینوکس و همچنین برندهای وطنی مثل توسن را معرفی کردیم. شما از کدام یک از ابزارهای چند کاره‌ای که معرفی کردیم استفاده کرده‌اید؟ اگر تجربه کار با این مدل‌ها را دارید از مزایا و معایب آنها برایمان بنویسید.

معرفی 10 مدل از بهترین ابزارهای چند کاره
انتشار : ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

برچسب های مهم

پرفروش ترین مدل های دستگاه فلفل ساب بازار


استفاده از ادویه‌ها و طعم‌ دهنده‌های غذایی یکی از سنت‌های دیرینه آشپزی ایرانی است. حتی پوست‌اندازی فرهنگ غذایی مردم ما هم نتوانسته جای ادویه‌ها را در پخت و پز بگیرد و در هر خانه‌ای بالاخره یک ست جا ادویه‌ای مناسب دیده می‌شود. اما نحوه استفاده از ادویه‌ها هم موضوع مهم دیگری است که نباید نادیده گرفته شود.

یکی از ادویه‌های محبوبی که سر میز غذا معمولا وجود دارد فلفل است. این روزها این ادویه پرطرفدار در انواع دستگاه فلفل ساب در رستوران‌ها و حتی منازل استفاده می‌شود که مزایای زیادی نسبت به فلفل‌ پاش معمولی دارند. به این شکل که مخزن دستگاه با دانه‌های تازه انواع فلفل و حتی نمک پر و همزمان با آسیاب شدن به غذاها اضافه می‌شود.

از دیدگاه تجربی دلایل زیادی وجود دارد تا به جای ست‌های جا ادویه معمولی و فلفل‌ پاش‌ها از انواع دستگاه آسیاب فلفل استفاده کنید. این موضوع بهانه‌ای شد تا راهنمای خرید امروز منویاب را به مرور پرفروش‌ترین فلفل ساب‌های بازار و کاربرد آن‌ها در آشپزخانه اختصاص دهیم.

معرفی و بررسی انواع دستگاه فلفل ساب

فلفل ساب ایکیا مدل Ihardingمشخصات محصول

ابعاد: 12.5×6 سانتی‌متر
جنس بدنه: شیشه

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


انواع و اقسام دانه‌های فلفل و دانه‌های هم‌اندازه و مشابه را می‌توانید با استفاده از فلفل ساب ایکیا آسیاب کنید. این محصول برخلاف خیلی از آسیاب‌های بازار به صورت شفاف و از جنس شیشه تولید شده است. بنابراین تخمین حجم مورد نیاز فلفل برای پر کردن دستگاه ساده‌تر است.

از این فلفل ساب می‌توانید برای خرد کردن سبزیجات معطر خشک هم استفاده کنید.

فلفل ساب و ادویه ساب مدل classicمشخصات محصول

ابعاد: 17x5x5 سانتی‌متر
جنس بدنه: چوب

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


فلفل ساب مدل classic ابزاری ساده و کاربردی برای آسیاب انواع ادویه‌ها از جمله فلفل است. این مدل با یک پیچ در قسمت انتهایی طراحی شده که با پیچاندن آن می‌توانید مقدار آسیاب فلفل، نمک و هر ادویه دیگر را به دلخواه تنظیم کنید.

فلفل و نمک ساب مدل 01مشخصات محصول

ابعاد: 4.2x4.2x13 سانتی‌متر
جنس بدنه: پلاستیک

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


اگر به دنبال خرید ادویه‌ساب مقرون به صرفه هستید فلفل و نمک ساب مدل 01 پیشنهاد ویژه به نظر به شما است. این مدل با بدنه و سری پلاستیکی و تیغه‌های ریز اما مقاوم طراحی شده و برای آسیاب انواع سبزیجات خشک و ادویه‌های نیمه سخت نظیر فلفل سیاه مناسب است.

فلفل ساب مدل MG600مشخصات محصول

ابعاد: 41.5x7x7 سانتی‌متر
جنس بدنه: استیل

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


عنوان طراحی ارگونومیک، ساده و در عین حال شیک را به فلفل ساب مدل MG600 می‌دهیم؛ محصولی که با استفاده از یک دکمه و به صورت فشاری و آسان مقادیر مختلفی از انواع ادویه‌ها را آسیاب می‌کند.

یکی دیگر از مزایای این مدل قابلیت پر و خالی کردن آسان و مشاهده محتوا داخلی به واسطه شیشه به کار رفته روی بدنه است.

آسیاب نمک و فلفل طرح Metal کد 1101مشخصات محصول

ابعاد: 15×6×6 سانتی‌متر
جنس بدنه: فلز

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


طراحی مدرن و رنگبندی مختلف آسیاب نمک و فلفل طرح Metal برای استفاده در آشپزخانه خانگی و رستوران‌ها مناسب است. مخزن این آسیاب به سادگی و با پیچ باز می‌شود و می‌توانید از آن به عنوان آسیاب نمک و فلفل استفاده کنید.

فلفل ساب و نمک ساب مدل SAT600مشخصات محصول

ابعاد: 5x5x13 سانتی‌متر
جنس بدنه: چوبی

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


فلفل ساب و نمک ساب مدل SAT600 از مدل‌های رستورانی و شیک بوده که با بدنه چوبی طراحی شده است. اگرچه در مدل‌های چوبی امکان مشاهده سطح مخزن داخلی وجود ندارد اما ماندگاری بدنه و نگهداری از فلفل ساب‌های چوبی راحت‌تر است.

فلفل ساب کریستالی کد 1 به طول 19 سانتیمترمشخصات محصول

ابعاد: 6x6x19 سانتی‌متر
جنس بدنه: کریستال

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


مشاهده سطح مخزن و دانه‌های زیبا و معطر فلفل و سایر ادویه‌ها با فلفل ساب کریستالی به سادگی امکان‌پذیر است. این محصول با بدنه شفاف و بدون رنگ طراحی شده و آسیاب یکدستی از دانه‌های نیمه سخت نظیر فلفل سیاه ایجاد می‌کند.

فلفل و نمک ساب کد D8418مشخصات محصول

ابعاد: 5x5x18.5 سانتی‌متر
جنس بدنه: پلاستیک

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


بدنه آسیاب دستی فلفل سانکوک پلاستیکی و سبک است اما تیغه‌های آن از جنس سرامیک مقاوم با قابلیت آسیاب ریز و درشت تولید شده‌اند. برای انتخاب سطح آسیاب فلفل فقط کافی است از پیچ روی درب آسیاب استفاده کنید تا با چرخش به جهات مختلف اندازه آسیاب دانه‌های ادویه تغییر کند.

فلفل ساب و نمک ساب مدل الیپس دارکمشخصات محصول

ابعاد: 17x5x5 سانتی‌متر
جنس بدنه: چوب

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


طراحی لوکس، زیبا و کلاسیک فلفل ساب و نمک ساب مدل الیپس مناسب منزل، آشپزخانه‌های صنعتی و رستوران‌ها است. بدنه این محصول از چوب راش طبیعی تولید شده و تیغه‌های سرامیکی به کار رفته در آن در کسری از ثانیه دانه‌های ادویه‌های نسبتا سخت را آسیاب می‌کند. .

با این آسیاب دستی طعم و عطر اصیل دانه‌های فلفل حتی بعد از نگهداری طولانی مدت حفظ می‌شود.

فلفل و نمک ساب دبلیو ام اف مدل کرامیلمشخصات محصول

ابعاد: 4×25×5 سانتی‌متر
جنس بدنه: پلاستیک

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


انواع دستگاه فلفل ساب به صورت خودکار و شارژی هم تولید می‌شوند و بنابراین نیازی به مصرف انرژی مکانیکی برای آسیاب دانه‌ها ندارید. فلفل و نمک ساب دبلیو ام اف از همین مدل‌های پرفروش است که با 6 باتری قلمی و به صورت کاملا خودکار کار می‌کند.

این مدل علاوه بر طراحی لوکس و زیبا برای آشپزخانه‌های مدرن طراحی ارگونومیکی دارد. به این شکل که با فشار انگشت شصت به راحتی مقدار دلخواه از دانه‌های نمک یا فلفل آسیاب می‌شوند.

فلفل ساب کن ریکن مدل 20425مشخصات محصول

ابعاد: 7x7x13 سانتی‌متر
جنس بدنه: پلاستیک

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


فلفل ساب کن ریکن با طراحی مدرن و زیبا محصولی کارآمد جهت آسیاب دانه‌های فلفل و سایر ادویه‌های مشابه است. این مدل با بدنه پلاستیکی و تیغه‌های تیز کاملا سرامیکی طراحی شده و در مجموع با توجه به طراحی و کیفیت ساخت قیمت مناسبی دارد.

چرا فلفل ساب از فلفل پاش بهتر است؟

ادویه‌ها نقش مهمی در شکل‌گیری طعم و مزه غذاها ایفا می‌کنند. هر چقدر که ادویه تازه‌تر باشد عطر و بوی اصیل‌تری دارد. این اصالت با انواع دستگاه فلفل ساب به بهترین شکل ممکن حفظ می‌شود.

دستگاه‌های فلفل ساب معمولا به صورت مکانیکی کار می‌کنند و داخل آن‌ها یک تیغه برای سابیدن یا پودر کردن ادویه‌جات تعبیه می‌شود. داخل دستگاه یک مخزن کوچک وجود دارد که دانه‌های فلفل و حتی نمک دریایی را در خود جای می‌دهد. تنها کاری که برای استفاده از دستگاه لازم است انجام دهید پیچاندن آن است.

دلایل زیادی برای استفاده از دستگاه فلفل ساب وجود دارد که در ادامه به شکل جزئی‌تر بررسی می‌کنیم:

جلوگیری از اکسیداسیون ظرف ادویه

ادویه‌ها در دراز مدت ممکن است باعث اکسیداسیون ست جا ادویه‌ای می‌شوند. این تغییر و تحولات شیمیایی علاوه بر آسیب به بدنه و محفظه نگهداری ادویه طعم آن را تغییر می‌دهد.

بر خلاف فلفل پاش‌ها، در دستگاه آسیاب فلفل دانه‌های فلفل را می‌ریزیم و هیچ تماس مستقیمی بین ادویه و بدنه ظرف وجود ندارد.

ارزش غذایی دانه فلفل بالاتر است

ادویه‌های آسیاب شده از جمله فلفل که به صورت تجاری و صنعتی در بازار وجود دارند حاوی مواد نگهدارنده و ترکیبات جانبی هستند. همه ما دوست داریم طعم اصیل فلفل را با غذاها احساس کنیم و از ویتامین‌های ارزشمند و پنهان در این دانه گیاهی بهره‌مند شویم.

با استفاده از دستگاه‌های فلفل ساب می‌توانید انواع و اقسام فلفل سیاه، قرمز و سفید را آسیاب کنید. این دستگاه حتی برای پودر کردن نمک هم کاربردی است.

حفظ اصالت عطر و تازگی فلفل

نمی‌دانیم تا چه اندازه به طب سنتی و توصیه‌های آن اعتقاد دارید. در این حوزه بر استفاده از دانه‌های طبیعی گیاهان از جمله بلورهای بزرگ نمک دریا تاکید می‌شود. این ذرات حاوی مقادیر بیش‌تری ید و ترکیبات آنتی اکسیدان هستند عطر و طعم آن‌ها به عطر و طعم اصیل و واقعی فلفل و نمک نزدیک‌تر است.

به جز خواص غذایی عطر دانه‌های تازه آسیاب شده فلفل بی‌نظیر است. این عطر و بو را حتما تا به حال در پخت و پز مواد غذایی و حتی به صورت جداگانه و هنگام پاشیدن روی غذاها تجربه کرده‌اید.

آشنایی با انواع دستگاه فلفل ساب

دستگاه‌های آسیاب فلفل در انواع و اقسام مختلفی تولید می‌شوند. متداول‌ترین شکل آسیاب فلفل به صورت مکانیکی و با پیچ چرخش بالایی است. به این شکل که سر دستگاه فلفل ساب را برای ریختن فلفل باید به میزان دلخواه بپیچانید.

بعضی از مدل‌های دیگر فلفل ساب نیز پیچ پایینی دارند و می‌‌توانید از آن‌ها برای پخش نمک و فلفل استفاده کنید. برخی هم پیچی نیستند و فقط با فشار بخشی از بدنه مقداری از دانه‌های فلفل را از تیغه عبور و پودر حاصل از آن را فیلتر می‌کنند.

اما به جز محل قرارگیری پیچ، جنس بدنه دستگاه هم متنوع است. برخی از آسیاب‌های فلفل از جنس استیل، برخی از چوب و برخی با پلاستیک تولید می‌شوند. برای انتخاب جنس فلفل ساب بهتر است به جنس سایر تجهیزات آشپزخانه به ویژه ست جا ادویه‌ای دقت کنید.

راهنمای انتخاب جنس تیغه دستگاه فلفل ساب

یکی از فاکتورهای مهم که در قیمت دستگاه آسیاب فلفل تاثیر می‌گذارد جنس تیغه داخلی آن است. اکثر دستگاه‌های فلفل ساب یک تیغه فلزی یا استیل دارند و از نظر کیفیت و ماندگاری به نظر گزینه بهتری برای مصرف مداوم به ویژه در رستوران‌ها هستند.

در برخی از مدل‌های بازار ممکن است به جای تیغه استیل از یک صفحه سرامیکی متخلخل استفاده شده باشد که با فشار اهرم دانه‌ها را خرد، فشرده و پودر می‌کند.

کاربرد چند منظوره انواع دستگاه آسیاب فلفل

دستگاه‌های فلفل ساب بر خلاف ست جاادویه‌ای به صورت تکی هم به فروش می‌رسند و قیمت بالاتری دارند. اگرچه این اقلام را بیش‌تر برای آسیاب انواع دانه‌های فلفل می‌شناسیم اما از آن‌ها می‌توانیم برای خرد و پودر کردن سایر دانه‌های معطر نیز استفاده کنیم.

دانه خیلی ریز هل، نمک، قطعات خیلی کوچک سیر خشک و … را می‌توانید با تیغه‌های قدرتمند فلفل ساب به خوبی آسیاب کنید.

کلام آخر

این روزها با افزایش گرایش مردم نسبت به استفاده از مواد غذایی طبیعی، ارگانیک و فاقد مواد نگهدارنده خرید دستگاه فلفل ساب هم بیش‌تر شده است. فلفل ساب‌ها تاثیر زیادی روی حفظ طعم، عطر و رنگ چاشنی‌های غذایی نظیر دانه‌های فلفل و نمک دارند.

دستگاه‌های آسیاب فلفل در دو نوع دستی و خودکار طراحی می‌شوند. مدل‌های دستی با اهرم فشاری یا به صورت پیچی طراحی می‌شوند اما در مدل خودکار بدون نیاز به صرف انرژی ادویه آسیاب می‌شود.
انتخاب شما کدام است؟

پرفروش ترین مدل های دستگاه فلفل ساب بازار
انتشار : ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

برچسب های مهم

پرفروش ترین لپ تاپ های 2020 و 2021


انتخاب و خرید لپ تاپ مناسب از بین بهترین لپ تاپ های 2020 و بهترین لپ تاپ های 2021 ممکن است کمی دشوار باشد. مخصوصا که این روزها بسیاری از ما به خاطر شرایط سخت قرنطینه و بیماری مجبور به کار کردن در منزل هستیم. خرید یک لپ تاپ عالی به شما این امکان را می‌دهد تا کارهای روزانه خود را بدون مشکل انجام دهید. یک لپ تاپ مناسب علاوه بر داشتن پردازنده قدرتمند باید سبک و قاب حمل نیز باشد.

معمولا برای خرید لپ تاپ عالی، انتخاب‌های زیادی وجود دارد. این روزها لپ تاپ های فوق‌العاده‌ای در بازار وجود دارد که طراحی پیچیده‌ای دارند و برای انجام کارهای گرافیکی سنگین یا بازی طراحی شده‌اند. این لپ تاپ‌ها معمولا قیمت بالایی دارند و خرید آن‌ها برای انجام کارهای روزمره مقرون به صرفه نیست.

اگر به دنبال لپ تاپ‌های ساده هستید باید به سراغ دستگاه‌هایی با امکانات ساده‌تر بروید. این لپ تاپ‌ها معمولا قیمت پایین‌تر دارند و صرفا برای انجام کارهای عادی ساخته شده‌اند. در این مطلب از منویاب با رده بندی لپ تاپ ها از نظر کیفیت، انواع مدل از بهترین مارک لپ تاپ 2020 و بهترین برند لپ تاپ 2021 را معرفی خواهیم کرد.

بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی (لپ تاپ حرفه‌ای)

لپ تاپ ایسوس ZenBook Duoمشخصات لپ تاپ ایسوس

اندازه صفحه نمایش: 14 اینچ
ظرفیت حافظه رم: 16 گیگابایت
ظرفیت حافظه داخلی: یک ترابایت
سری پردازنده: Core i7
سازنده پردازنده گرافیکی: NVIDIA

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


لپ تاپ 14 اینچی ZenBook Duo از بهترین لپ تاپ های 2020 کمپانی ایسوس است. این لپ تاپ با بهترین مواد اولیه و با استفاده از فلز با کیفیت ساخته شده است و در دسته بندی Ultra Book‌ قرار دارد. لپ تاپ ZenBook Duo با بدنه مستحکم و وزن سبک برای جابجایی دائم مناسب است.

لپ تاپ ایسوس UX481FLC به لطف پردازنده و کارت گرافیک قدرتمند و رم 16 گیگابایت توانایی انجام چند کار را به صورت همزمان داشته و برای انجام کارهای گرافیکی مناسب است. ویژگی‌های منحصر به فردی مثل نمایشگر با‌کیفیت، صفحه‌کلید جزیره‌ای با نور پس زمینه، بدنه فلزی شیک، زیبایی، استحکام و سیستم سخت‌افزاری قدرتمند، این دستگاه را در دسته بندی بهترین لپ تاپ های ایسوس 2020 قرار داده است.

بهترین لپ تاپ ایسوس

لپ تاپ ایسوس VivoBook Pro 15مشخصات لپ تاپ VivoBook Pro

اندازه صفحه نمایش: 15.6 اینچ
ظرفیت حافظه رم: 16 گیگابایت
ظرفیت حافظه داخلی: یک ترابایت
سری پردازنده: Core i7
سازنده پردازنده گرافیکی: NVIDIA 15

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


لپ تاپ VivoBook Pro 15 N580 به واسطه داشتن امکانات فوق‌العاده دستگاهی بی‌نظیر برای انجام کارهای دانشگاهی است. لپ تاپ ایسوس با طراحی بدنه عالی و ویژگی‌های منحصر به فرد نیاز شما را برای داشتن یک لپ تاپ کاربردی تامین می‌کند. بدنه لپ تاپ از جنس آلومینیوم است که با رنگ بسیار زیبای طلایی یخی (Icicle Gold) عرضه می‌شود. ابعاد و وزن دستگاه نیز معقول بوده و حمل آن سخت نیست.

این لپ تاپ به پردازنده‌ی نسل هشتم سری Core i7 مدل 8750H مجهز است. رم 16 گیگابایتی DDR، یک ترابایت حافظه‌ی مکانیکی و 512 گیگابایت حافظه‌ی SSD سرعت و عملکرد دستگاه را بسیار بالا می‌برد. پردازنده‌ی گرافیکی آن نیز ساخت شرکت انویدیا و مدل GeForce GTX 1050 با ۴ گیگابایت حافظه‌ی اختصاصی است که توانایی انجام کارهای نیمه حرفه‌ای و حرفه‌ای را دارد.

صفحه نمایش 15.6 اینچی با دقت تصویر Full HD و رزولوشن 1920x1080 کیفیت فوق‌العاده‌ای برای تماشای فیلم و سریال و ... دارد. این صفحه نمایش روکش مات داشته و از انعکاس نورهای مزاحم به خوبی جلوگیری می‌کند. یک پورت USB Type-C و یک پورت USB 3.1 Type-A، دو پورت USB 2.0، یک کارت‌‌خوان SD و جک ۳.۵ میلی‌متری صدا هم روی لبه‌های این دستگاه تعبیه شده است.

بهترین لپ تاپ میان رده 2020 لنوو

لپ تاپ لنوو Ideapad L3مشخصات لپ تاپ لنوو Ideapad L3

اندازه صفحه نمایش: 15.6 اینچ
ظرفیت حافظه رم: 8 گیگابایت
ظرفیت حافظه داخلی: یک ترابایت
سری پردازنده: Core i7
سازنده پردازنده گرافیکی: NVIDIA 15

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


لپ تاپ لنوو مدل Ideapad L3 یک لپ تاپ میان‌رده با کیفیت است و به همین دلیل در دسته بندی بهترین لپ تاپ های 2020 جای می‌گیرد. این لپ تاپ با الهام از دو مدل L340 و S540 طراحی شده که امکانات فوق‌العاده‌ای در اختیار کاربران قرار می‌دهد. البته در مقاله دیگری به معرفی بهترین لپ تاپ لنوو پرداخته‌ایم.

پردازنده Core i7 با 8 گیگابایت رم داخلی این لپ تاپ را برای امور روزمره، خانگی،گرافیکی نرمال، اداری و مهندسی مناسب کرده است. وزن لپ تاپ 2.2 کیلوگرم و ضخامت آن کمتر از mm23 است. این ابعاد برای یک لپ تاپ 15 اینچی کاملا معقول به نظر می‌رسد و گزینه نسبتا مناسبی برای کسانی است که مجبورند به صورت دائم دستگاه خود را جا به جا کنند.

بهترین لپ تاپ لنوو از نظر قیمت و کیفیت

لپ تاپ لنوو ThinkPad E590 - Aمشخصات لپ تاپ لنوو ThinkPad

اندازه صفحه نمایش: 15.6 اینچ
ظرفیت حافظه رم: 8 گیگابایت
ظرفیت حافظه داخلی: یک ترابایت
سری پردازنده: AMD
سازنده پردازنده گرافیکی: NVIDIA 15.6


  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


لپ تاپ ThinkPad E590 – A با صفحه نمایش 15 اینچی و پردازنده قدرتمند، یکی از بهترین لپ تاپ های 2020 است. کمپانی لنوو این دستگاه را را به نسل جدید پردازنده‌های اینتل تحت عنوان Kaby Lake R مجهز کرده که از مدل‌های خوب پردازنده‌های کم‌مصرف سری U محسوب می‌شود. این لپ تاپ مجهز به پردازشگر گرافیکی شرکت AMD از مدل Radeon RX 550 است. دو گیگابایت حافظه‌ی اختصاصی این لپ تاپ برای انجام کارهای روزمره و نیمه حرفه‌ای مناسب است.

ساختار کلی بدنه همانند سایر دستگاه‌های این کمپانی از پلاستیک مشکی مات ساخته شده است. 8 گیگابایت رم از نوع DDR4 و حافظه‌ی داخلی یک ترابایتی فضای کافی برای ذخیره اطلاعات را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

بهترین لپ تاپ اچ پی برای کارهای روزمره

لپ تاپ اچ پی Pavilionمشخصات لپ تاپ اچ پی Pavilion

اندازه صفحه نمایش: 15.6 اینچ
ظرفیت حافظه رم: 16 گیگابایت
ظرفیت حافظه داخلی: یک و نیم ترابایت
سری پردازنده: Core i7
سازنده پردازنده گرافیکی: NVIDIA

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


این لپ تاپ با طراحی منحصر به فرد و امکانات فوق‌العاده مناسب برای کارهای خانگی و استفاده روزمره است. جنس بدنه لپ تاپ Pavilion از پلاستیک با دوام ساخته شده و استحکام فوق‌العاده‌ای دارد. ضخامت 17 میلی‌متری و وزن 1.9 کیلوگرمی این دستگاه را برای حمل و نقل و جا به جایی مداوم مناسب کرده است.

باتری دستگاه سه سلولی و از جنس لیتیوم یونی است که توان دستگاه در شرایط معمول و برای انجام کارهای روزمره را به خوبی تامین کرده و حدود 4 ساعت دستگاه را روشن نگه می‌دارد. صفحه ‌نمایش لپ تاپ Pavilion، کیفیت Full HD با پنل‌ IPS W LED و روکش مات ضد انعکاس نور دارد.

به لطف حاشیه‌های کم و باریک اطراف LCD لذت تماشای فیلم و سریال دو چندان می‌شود. لپ تاپ اچ پی مجهز به پردازنده‌ی مرکزی‌ Core i7 1065G7 و پردازشگر گرافیکی‌ GeForce MX 250 است. 2 گیگابایت حافظه‌ی اختصاصی، 16 گیگابایت رم ‌DDR4‌ و یک ترابایت حافظه‌ی داخلی به همراه 500 گیگابایت حافظه SSD M.2 از مشخصات دیگر محصول هستند؛ به همین دلیل می‌توان سرعت و عملکرد فوق‌العاده‌ای را از این لپ تاپ انتظار داشت. در مقاله دیگری به معرفی بهترین لپ تاپ اچ پی پرداخته‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید.

بهترین لپ تاپ ایسر برای کارهای حرفه ای

لپ تاپ ایسر Aspire A715مشخصات لپ تاپ ایسر

اندازه صفحه نمایش: 15.6 اینچ
ظرفیت حافظه رم: 16 گیگابایت
ظرفیت حافظه داخلی: یک ترابایت
سری پردازنده: Core i7
سازنده پردازنده گرافیکی: NVIDIA

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


لپ تاپ Acer Aspire از بهترین لپ تاپ های 2020 است که امکانات فوق‌العاده‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این لپ تاپ مجهز به یک صفحه نمایش Full HD نسبتاً روشن است، بنابراین برای وبگردی، ویرایش سریع عکس و تماشای فیلم در پلتفرم‌های مختلف مثل Youtube کاملا مناسب می‌باشد.

پردازنده Core i7، حافظه‌ی رم 16 گیگابایت از نوع DDR4 و یک ترابایت حافظه‌ی داخلی از نوع SSD مشخصه این محصول هستند. پردازنده‌ی گرافیکی GeForce GTX 1650 با حافظه‌ی اختصاصی 4 گیگابایت این لپ تاپ را برای انجام چند کار به صورت همزمان کمک می‌کنند.

باتری لپ تاپ ایسر مدل Aspire نیز کیفیت و دوام قابل قبولی دارد. وجود یک باتری چهار سلولی با هفت ساعت شارژ دهی نیاز شما را برای انجام کارهای روزانه تامین می‌کند. خرید این دستگاه به افرادی که می‌خواهند کارهای حرفه‌ای انجام دهند توصیه می‌شود.

بهترین لپ تاپ هیبریدی (۲ در ۱) دل

لپ تاپ دل Inspironمشخصات لپ تاپ دل

اندازه صفحه نمایش: 17 اینچ
ظرفیت حافظه رم: 16 گیگابایت
ظرفیت حافظه داخلی: 512 گیگابایت
سری پردازنده: Core i7
سازنده پردازنده گرافیکی: NVIDIA

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


لپ تاپ هیبریدی دل مدل Inspiron 7786 – A با بدنه مقاوم، نازک و با وزن کم جز بهترین لپ تاپ‌های 2020 به شمار می‌رود. لپ تاپ دل مدل Inspiron مجهز به یک صفحه نمایش لمسی و فول اچ دی LED Backlit است. Inspiron علاوه بر نمایش تصاویر با کیفیت، قابلیت چرخش 360 درجه را دارد. با چرخاندن صفحه نمایش می‌توانید از از دستگاه به عنوان تبلت نیز استفاده کنید.

برای ساخت این لپ تاپ از پردازنده 8565U Core i7 با محدوده سرعت 2.8 گیگاهرتز استفاده شده است. رم 16 گیگابایت و ظرفیت داخلی 512 گیگابایت از مشخصه‌های محصول هستند. می‌توان انتظار داشت این دستگاه سرعت و عملکرد فوق‌العاده‌ای برای انجام چند کار به صورت همزمان و یا انجام کارهای حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای داشته باشد.

بهترین لپ تاپ گیمینگ دل از بین بهترین لپ تاپ های 2020

لپ تاپ دل مدل G5 15 5590 - Eمشخصات لپ تاپ G5 دل

اندازه صفحه نمایش: 15.6 اینچ
ظرفیت حافظه رم: 16 گیگابایت
ظرفیت حافظه داخلی: 1 ترابایت
سری پردازنده: Core i7
سازنده پردازنده گرافیکی: NVIDIA

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


لپ تاپ دل مدل G5 ویژگی‌های منحصر به فردی دارد و به همین دلیل در بین "بهترین لپ تاپ های گیمینگ" قرار می‌گیرد است. لپ تاپ دل به یک پردازنده Core i7-9750H اینتل با 6 هسته مرکزی و 12 مگابایت کش (cache) مجهز است. 16 گیگابایت حافظه‌ی رم DDR4 سرعت و عملکرد خوبی برای انجام بازی‌های گرافیکی دارد.

حافظه‌ی داخلی این دستگاه به یک هارد دیسک یک ترابایتی و 256 گیگابایت حافظه SSD نسل جدید با سرعت m.2 تجهیز شده است. این قطعات فضای کافی برای ذخیره اطلاعات را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. صفحه نمایش 17 اینچی لپ تاپ G5 15 با رزولوشن 1920x1080 و کیفیت Full HD، تصاویر را با وضوح بالا و رنگ‌های طبیعی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. تکنولوژی Anti Glare مات به کار رفته در صفحه نمایش از خستگی چشم‌ها جلوگیری می‌کند.

کیبورد جزیره‌ای مجهز به نور پس‌زمینه، تاچ‌پد یک‌تکه‌ی بزرگ با حساسیت بالا و تنوع خوب پورت‌ها از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد این دستگاه به شمار می‌رود. لپ تاپ G5 دل رقیب مناسبی برای لپ تاپ گیمنگ ریزر بلید استلث به حساب می‌آید.

بهترین لپ تاپ اپل

لپ تاپ MacBook Pro اپل همراه با تاچ بارمشخصات لپ تاپ MacBook Pro اپل

اندازه صفحه نمایش: 16 اینچ
ظرفیت حافظه رم: 16 گیگابایت
ظرفیت حافظه داخلی: یک ترابایت
سری پردازنده: Core i9
سازنده پردازنده گرافیکی: AMD

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


لپ تاپ اپل مدل MacBook Pro با صفحه کلید جادویی خود کار کردن را بسیار آسان کرده است. نمایشگر 16 اینچی لپ تاپ اپل با حاشیه‌های باریک و رنگ‌های زیبا یکی از جذاب ترین نمایشگر‌های دسته مک‌بوک است. وضوح نمایشگر ۱۹۲۰ × ۳۰۷۲ پیکسل با تراکم ۲۲۶ پیکسل است که تصاویری با کیفیت و وضوح بالا را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

لپ تاپ اپل مدل مک بوک مجهز به یک سیستم خنک کننده فوق‌العاده است که از از فن‌های بزرگ‌تر با پره‌های طویل در کنار دریچه‌های وسیع‌تر تشکیل شده است. این سیستم خنک کننده، جریان هوا را تا 28 درصد افزایش داده است.

پردازنده مرکزی Core i9 اینتل با طراحی ۸ هسته‌ای و محدوده سرعت 4.8 گیگاهرتز در کنار پردازنده‌های گرافیکی سری Radeon Pro 5500M‌ AMD سرعت و عملکرد فوق‌العاده‌ای برای انجام کارهای حرفه‌ای دارد. دوام باتری تقریباً 11 ساعته و بلندگوهایی با کیفیت صدای بالا از جمله ویژگی‌های قابل توجه این دستگاه جدید است.

بهترین لپ تاپ سرفیس و یکی از قویترین لپ تاپ های دنیا

لپ تاپ مایکروسافت Surface Book 3 - Eمشخصات لپ تاپ Surface Book 3

اندازه صفحه نمایش: 15 اینچ
ظرفیت حافظه رم: 32 گیگابایت
ظرفیت حافظه داخلی: یک ترابایت
سری پردازنده: Core i7
سازنده پردازنده گرافیکی: NVIDIA

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


لپ تاپ سرفیس مایکروسافت با قابلیت‌های ویژه و منحصر به فرد خود از قویترین لپ تاپ های دنیا است. صدای عالی، پردازنده قدرتمند، کیبورد خوب و تایپ راحت از ویژگی‌های منحصر به فرد این لپ تاپ است. لپ تاپ Surface Book 3 – E با پردازنده قدرتمند خود توانایی انجام چند کار را به طور همزمان دارد. باتری این لپ تاپ نیز نسبت به سایر لپ تاپ‌های این مدل 92 دقیقه بیشتر دوام می‌آورد. این لپ تاپ با وزن 1.5 کیلوگرم و صفحه نمایشی با ابعاد بزرگ، سبک بوده و حمل آن بسیار آسان است.

بهترین لپ تاپ مهندسی

لپ تاپ پورش دیزاین مدل BOOK ONEمشخصات محصول

اندازه صفحه نمایش: 13.3 اینچ
ظرفیت حافظه رم: 16 گیگابایت
ظرفیت حافظه داخلی: 512 گیگابایت
سری پردازنده: Core i7 نسل 7
سازنده پردازنده گرافیکی: Intel

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


لپ تاپ پورش دیزاین مدل BOOK ONE یک لپ تاپ خوش ساخت و کم نظیر است. این لپ تاپ با سیستم عامل ویندوز ۱۰ عرضه می‌شود و از قلم لمسی در هر ۲ حالت لپ تاپ و تبلت پشتیبانی می‌کند. میزان مصرف باتری کاملا بهینه و رضایت بخش است.

چگونه یک لپ تاپ خوب بخریم؟برای انتخاب بهترین لپ تاپ بهتر است به چند نکته توجه داشته باشید:

عملکرد لپ تاپ

اگر فقط به دستگاه برای وبگردی و انجام کارهای ساده نیاز دارید، یک Chromebook یا یک لپ تاپ ارزان قیمت با پردازنده Intel Core i3 و 4 گیگابایت رم برای شما مناسب است. اما اگر به دستگاهی نیاز دارید تا با آن انواع کارهای گرافیکی سنگین یا ... را انجام دهید دستگاهی با مشخصاتی مثل پردازنده Core i5، رم 8 تا 16 گیگابایتی و ظرفیت 256 یا 512 گیگابایت انتخاب کنید.

کارت گرافیک

بیشتر لپ تاپ های موجود در بازار از گرافیک یکپارچه ای بهره می‌برند. این لپ تاپ‌ها می‌توانند عناوین سبک مانند Minecraft و Overwatch را کنترل کنند اما برای بازی‌های فشرده یا کارهای بصری سنگین ایده آل نیستند. بنابراین اگر برای انجام کارهای سنگین به لپ تاپ نیاز دارید بهتر است دستگاهی با کارت گرافیک قدرتمند را خریداری کنید.

اندازه

برای خرید لپ تاپ بهتر است در نظر داشته باشید که چقدر می‌خواهید لپ تاپ را جا به جا کنید. برای مثال دستگاه‌هایی مانند Dell XPS 13 یا HP Elite Dragonfly طراحی سبک و باریکی دارند و برای حمل و نقل بسیار مناسب هستند. لپ تاپ‌هایی مثل Razer Blade Pro و Alienware 17 با اینکه کمی سنگین هستند اما قدرت و عملکرد فوق‌العاده‌ای دارند. پس برای خرید لپ تاپ به این مورد نیز توجه کنید.

سیستم عامل بهترین لپ تاپ های 2020 و 2021لپ تاپ‌ها معمولا با سه سیستم مختلف یعنی ویندوز 10 (رایانه های رایج)، macOS با (Macbooks) و سیستم عامل Chrome با (Chromebook) ارائه می‌شوند. ویندوز 10 سیستمی است که کار کردن با آن آسان‌تر است و اکثر افراد این سیستم عامل را ترجیح می‌دهند. macOS مناسب افرادی است که با دستگاه‌های اپل کار می‌کنند.

سیستم عامل Chrome یک سیستم عامل سبک است که برای دستگاه‌های نسبتا ارزان ارائه شده است. البته در سال‌های اخیر این سیستم عامل با پشتیبانی از برنامه های کامل اندروید اندکی قدرتمند شده است.

لپ تاپ هیبریدی (2 در 1) چیست؟

یک لپ تاپ ۲ در یک برخلاف لپ تاپ های سنتی به شکل تاشو باز و بسته نمی‌شود. لپ تاپ های ۲ در یک، ترکیبی از تبلت و کامپیوترهای رومیزی هستند. اولین نسل این لپ تاپ ها مربوط به سال ۲۰۰۱ هستند که مایکروسافت آنها را به قلم اس پن مجهز کرده بود و به فروش می‌رساند، اما مورد استقبال قرار نگرفتند.

با پیشرفت وسایل الکترونیکی و باریک‌تر شدن لپ تاپ‌ها، عملکرد قلم‌های اس پن و نمایشگرهای لمسی بهبود یافت و لپ تاپ های ۲ در یک محبوب شدند. نسل جدید لپ تاپ های سرفیس در سال ۲۰۱۲ عرضه شدند.

امروز شما می‌توانید تنوع بسیاری از لپ تاپ های ۲ در یک را ببینید. محبوب ترین آن‌ها تبلت Microsoft Surface Pro 7 است که کیبورد آن به صورت ۳۶۰ درجه قابل چرخش است. لپ تاپ های ۲ در یک، سبک، قابل حمل و باریک هستند. ضمن اینکه برای طراحی و یادداشت‌برداری روی صفحه نمایش دارای قابلیت قلم نیز هستند.

سوالات متداولبهترین مارک لپ تاپ کدام است؟

انتخاب فقط یک مارک تجاری به عنوان بهترین لپ تاپ اخیراً کمی چالش برانگیز است.

انتخاب قطعی ما برند دل (DELL) است؛ به دلیل استفاده از جدیدترین متریال‌ها در بهبود عملکرد لپ تاپ ها و ارائه طراحی‌های نوآورانه و جدید.

اچ پی (HP) نیز از قافله عقب نمانده و تصمیمات مشتری پسند در طراحی لپ تاپ می‌گیرد، مانند: مقاومت در برابر ضربه، طراحی لپ تاپ های باریک‌ و سبک، و تمایل به افزایش ظرفیت باتری.

لپ تاپ های اپل به دلیل قابلیت اطمینان به آن‌ها، دوام و کاربری راحت در رده سوم قرار می‌گیرند.

لپ تاپ لنوو از نظر سخت افزاری و مصرف انرژی عملکرد خوبی داشته و در رده بعدی قرار می‌گیردو برند ایسوس و ایسر هم تا سال 2019 عالی بودند اما در 2020 حرف چندانی برای گفتن ندارند.

لپ تاپ بخرم یا تبلت؟

اگر یک دستگاه ساده کوچک را می‌خواهید، انواع تبلت ۱۰ اینچی و تبلت ویندوزی را توصیه می‌کنیم. تبلت‌ها برای استفاده از ایمیل، وب‌گردی شبکه‌های اجتماعی و سایر کارهایی که به قدرت یک کامپیوتر واقعی نیاز ندارند، عالی هستند.

لپ تاپ ۲ در یک هم نوعی تبلت ویندوزی است. اما این دستگاه را به خودی خود به عنوان تبلت توصیه نمی‌کنیم، زیرا حالت تبلت ویندوز 10 آن‌ها کاملاً محدود است.

و اما لپ تاپ ها برای کارهای سنگین و پیچیده از فتوشاپ، برنامه نویسی و انجام پروژه‌های مهندسی گرفته تا پشتیبانی بازی‌های ویدیوی مناسب هستند.

مشخصات فنی یک لپ تاپ خوب چیست؟

نسل سی پی یو مهمترین مشخصه لپ تاپ خوب است. پردازنده گرافیکی (GPU) باید در انجام فعالیت‌ٰهای گرافیکی کارایی مناسبی داشته باشد. رم لپ تاپ باید متناسب با سی پی یو باشد. انتخاب هیبریدی هارد می‌باشد که برای سیستم عامل از هارد اس‌اس‌دی عملکرد بهتری را خواهد داشت. سایز و نوع صفحه نمایش در آخر مورد توجه قرار گیرد.

بهترین لپ تاپ های دانشجویی و دانش آموزی کدامند؟

حداقل مشخصاتی که یک لپ تاپ دانشجویی و دانش آموزی باید داشته باشد به شرح زیر است:
سی‌پی‌یو (CPU): از پنتیوم گلد تا Core i7
رم: از ۴ تا ۱۶ گیگابایت
حافظه ذخیره‌سازی: از ۱۲۸ گیگابایت ا اس‌اس‌دی تا یک ترابایت
نمایشگر: ۱۰ تا ۱۵ اینچی
کارت گرافیک: حداقل (Intel HD 615) تا (GeForce GTX)

لنوو یا اچ پی؟

لپ تاپ اچ پی همواره از نظر سخت افزاری نسبت به برند لنوو پیشتاز بوده و جای بیشتری را در بازار فروش به خود اختصاص داده است. لنوو از لحاظ طراحی و مصرف انرژی به برند اچ پی برتری دارد. همچنین در عرصه تولید لپ تاپ گیمینگ و محصولات مناسب فعالیت‌های گرافیکی رشد چشم‌گیری داشته است. در نهایت با توجه به اهمیت سخت افزاری و کارایی لپ تاپ، تاکنون برند اچ پی به برند لنوو ارجحیت دارد.

لپ تاپ دل خوبه؟

لپ تاپ دل قبلا در بازار ایران محبوبیت چندانی نداشت؛ با واردات محصولات جدید، این برند بخصوص سری Latitude و سری G در بازار با استقبال مواجه شدند. این لپ تاپ‌ها برای فعالیت های مهندسی مناسب‌اند و از لحاظ اقتصادی نسبت به برند‌های دیگر مقرون به صرفه تر هستند. سری Inspiron نیز تنوع بسیار زیادی دارد که برای هر نوع سلیقه و در هر رنج قیمتی جوابگوی تقاضای خریداران این برند است.

لنوو یا ایسوس؟

برند ایسوس تا 2018 یکی از بهترین برند های موجود در بازار بود ولی به تدریج مزیت اقتصادی بودن نسبت به برند‌هایی مانند لنوو را از دست داد. استفاده کنندگان ایسوس در چند سال اخیر از گرم شدن این لپ تاپ‌ها ناراضی بودند؛ ولی این محصول در تولید محصولات مخصوص گیمینگ بسیار عالی عمل نموده است. و اما لپ تاپ لنوو که قبلا لپ تاپ های مناسب وبگردی و کارهای عمومی را در بازار عرضه کرده بود، در سال‌های اخیر، بهترین لپ تاپ گرافیکی، مهندسی و بهترین لپ تاپ گیمینگ را با قیمت‌های بسیار عالی و ماندگاری بهتر عرضه می‌کند.

چطوری بهترین لپ تاپ ها را انتخاب می‌کنیم؟

بررسی‌های انجام گرفته در لیست ابزار با سایت‌های دیگر متفاوت است. بگذارید ساده توضیح بدهم. معیار‌هایی که ما برای انتخاب لپ تاپ از آنها استفاده می‌کنیم مطابق با نیاز استفاده کننده‌ها است. ما انتظار نداریم همه با نظرات ما موافق باشند؛ اما امیدواریم که این مقاله کمکی برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه لپ تاپی متناسب با نیاز شما‌ است باشد.

جمع بندی

لپ تاپ یا رایانه همراه یک وسیله کاربردی برای انجام کارهای مختلف است. از آنجایی که امروزه تکنولوژی نقش مهمی در کارهای روزانه ما ایفا می‌کند. داشتن یک لپ تاپ ضروری به نظر می‌رسد. در این مطلب از منویاب، بهترین لپ تاپ های 2020، بهترین لپ تاپ های 2021 و چند نکته ساده و مهم برای خرید لپ تاپ مناسب و کاربردی نیز معرفی کرده‌ایم. با در نظر گرفتن موارد فوق بهترین لپ تاپ را برای انجام کارهای خود انتخاب کنید.

پرفروش ترین لپ تاپ های 2020 و 2021
انتشار : ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

برچسب های مهم

14 مدل بخارشو باکیفیت و ارزان


نظافت منزل اولین اصل در خانه داری است. خانم های خانه دار همواره به نظافت منزل اهمیت می دهند و هرگونه کثیفی در هر جای خانه آنها را آزار می دهد. برای شستن بخش های مختلف خانه نیاز به ابزار متنوعی از قبیل: شامپوفرش، مبل شوی، سرامیک شوی و… دارید. اما اگر ما به شما پیشنهاد ساده تری بدهیم، نظرتان چیست؟ ما به شما بخارشوی را معرفی می کنیم. از این وسیله به عنوان ابزار همه کاره هم یاد می شود. با استفاده از بخارشو می توانید مبل ها، فرش ها، موکت، سرامیک، کفپوش پارکت و… را به راحتی شست و شو دهید و دیگر نیازی به وسایل خاصی برای شستن آنها نداشته باشید.

اما قبل از خرید بخارشو باید یکسری نکات را مدنظر قرار دهید، تا از انتخاب و خریدتان مطمئن باشید. منویاب این نکات را به شما ارائه می کند. پس ادامه مطلب را بخوانید تا با این نکات آشنا شوید.

انواع بخارشو:

تی بخارشوی: این مدل از بخارشوی ها شبیه جاروبرقی می باشند و دارای دسته بلندی هستند. مخزنی که در این بخارشوی تعبیه شده است یا به دسته وصل می شود و یا به طور جداگانه وظیفه اش را انجام می دهد. تی بخار شوی برای سطوحی مثل سنگ، سرامیک و پارکت مناسب است. در نتیجه به دلیل دسته بلند نمی تواند اجاق گاز، شیشه و پنجره ها را تمیز کند. اگر هدفتان از خرید بخارشوی تمیز کردن کف زمین است، خرید این مدل را پیشنهاد می کنیم.

بخارشوی دستی: این بخارشوی بسیار کوچک تر است. معمولا نسبت به مدل قبل سبک تر هستند و با استفاده از شارژ کردن باتری کار می کنند. این مدل قابلیت تمیز کردن شیشه، پنجره، اجاق گاز، سینک ظرفشویی، سرویس بهداشتی و… دارد. تنها عیب این مدل مخزن کوچکش است که آب کمی در آن قرار می گیرد. پس اگر فقط می خواهید سطوحی که گفته شد را تمیز کنید، بخارشوی دستی بخرید.

بخارشوی چندمنظوره: همانطور که از نام این مدل مشخص است دارای سری های متنوع می باشد. سری بزرگ تر برای تمیز کردن کف زمین و سری کوچکتر برای نظافت سطوح کوچک. به عبارت دیگر، این مدل می تواند سطوح مختلف خانه را تمیز کند. فراموش نکنید این مدل مقداری فضا را اشغال می کند، چون دارای مخزن بزرگی است. فشار وارد شده به سطوح مختلف را به وسیله این مدل می توانید تنظیم کنید. این مدل معمولا قیمت بالایی هم دارد.

بخارشوی مکش دار: این مدل دو نوع مخزن برای آب تمیز و آب کثیف دارد. با استفاده از این بخارشوی دیگر نیازی به دستمال کشیدن بعد از انتهای کار ندارید. مکش موجود در این مدل، آب کثیفی که به وجود می آید را در مخزن جمع می نماید و سطح را کثیف نمی کند.

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید بخارشوی باید به آن ها توجه کنید:

قیمت: اولین فاکتور در خرید هر وسیله ای توجه به قیمت آن است‌. قیمت بخارشوی ها در بازار از ارزان شروع می شود تا گران. خرید هرکدام از آنها به میزان بودجه شما بستگی دارد.

ظرفیت: ظرفیت بخارشوی های موجود در بازار معمولا از ۳۰۰ میلی لیتر شروع می شود تا ۳ لیتر. اگر بخارشویی را خریداری کرده اید که ظرفیت کمی دارد، سعی کنید از نوعی باشد که بتوانید حین کار به آن آب اضافه کنید. پس هنگام خرید بخارشوی حتما به ظرفیت آن دقت نمایید.

قدرت: قدرت دستگاه نشان دهنده ی کیفیت و توانایی آن در تولید بخار است. هرچه قدرت بیشتر و بالاتر باشد، در زمان کمتری آب موجود در مخزن به بخار تبدیل خواهد شد. قدرت بخار شوی ها معمولا بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ است.

توان تولید بخار: واحد اندازه گیری این توان (فشار) بار است. هرچه عدد بار بالا رود، قدرت و توان تولید بخار هم بالا خواهد رفت. اگر برای مصارف خانگی، قصد تهیه بخارشوی را دارید، باید به دنبال خرید بخارشویی با توان بار ۳ تا ۵ باشید.

فشار بخار: نکته دیگر در هنگام خرید بخار شوی، فشار بخار است. هرچه قدرت فشار لخار بیشتر باشد، سطح مورد نظر، خیلی بهتر تمیز می شود. اگر قصد خرید مدل تی مانند را دارید، به سطح خروج بخاری که بر روی الیاف تی وجود دارد حتما دقت کنید.

ایمنی دستگاه: دستگاه بخارشوی باید به گونه ای باشد که هیچ گونه صدمه ای به فرد و سطح وارد نکند. فقط مراقب باشید بخار دستگاه له دستتان برخورد نکنه چون باعث ایجاد سوختگی های شدید می شود. دستگاه حتما باید دارای مخزن ضدانفجار، سوپاپ قفل شونده و قفل کودک باشد.

وزن دستگاه: هنگام خرید بخارشوی حتما آن را در دست بگیرید، در صورتی که با گرفتن آن راحت بودید، اقدام به خرید کنید. اگر متوجه شدید، سنگین است، مطمئن باشید موقع استفاده، خیلی زود خسته خواهید شد.

نحوه ی شست و شو: حتما به نحوه ی شست و شوی دستگاه دقت نمایید. شست و شوی کف زمین در دستگاه بخارشوی به دو صورت استفاده از حوله و مکش دستگاه انجام می شود. اگر فقط هدفتان تمیز کردن فرش، موکت و مبل است، مدل مکش دار را انتخاب نمایید.

میزان فضایی که اشغال می کند: اگر منزلتان بزرگ است و جای کافی برای نگهداری بخارشوی دارید، مدل چندمنظوره را خریداری نمایید. اگر هم فضای کافی ندارید، اقدام یه خرید مدل های دستی کنید.

جدا شدن لوله از بدنه: حتما به جدا شدن لوله از بدنه توجه داشته باشید. تا فضای کمتری را اشغال نماید.

داشتن گارانتی: حتما بخارشوی با ضمانت را خریداری کنید، تا در صورت خرابی، مطمئن شوید که دستگاه تعویض یا تعمیر می شود.

تا اینجا با چند نکته درباره انتخاب و خرید دستگاه بخارشو مناسب آشنا شدیم. در ادامه لیستی از 14 بخارشو ارزان، باکیفیت و محبوب در بازار ایران را برای شما آماده کرده‌ایم. همه این بخارشوها از کیفیت بالا و قیمت مناسبی برخوردار هستند. فراموش نکنید که با کلیک روی دکمه هر آیتم، می‌توانید تصاویر و اطلاعات بیشتری را درباره محصول به دست بیاورید.

1 بخارشوی درما مدل DEM-ZQ610  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


2 بخارشوی کرشر مدل SC2 Easy Fix  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


3 بخارشوی بایترون مدل BSX-4000  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


4 بخارشوی بایترون مدل BSX-4100  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


 5 بخارشوی بایترون مدل BSX-2100  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


6 بخارشوی بیترون مدل BSM-10  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 7 بخارشوی بایترون مدل BSM-10  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


8 بخارشوی بایترون مدل BSX-2000  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


9 بخارشوی سانلند مدل SL840  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


10 بخارشوی کرشر مدل SC3 Easy Fix  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


11 بخار شو مدل SC3  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


12 بخارشوی کرشر مدل SC4 Easy Fix  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


13 بخار شو گوسونیک مدل GSC_1589  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


14 بخار شوی هایسونگ مدل H-ST 158


  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


امیدواریم این مطلب برای انتخاب بخارشو مناسب به شما کمک کرده باشد. اگر سوالی دارید می‌توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه آن را با ما در میان بگذارید.

14 مدل بخارشو باکیفیت و ارزان
انتشار : ۹ مرداد ۱۴۰۰

برچسب های مهم

معرفی مناسب ترین گوشی تا ۵ میلیون تومان (مرداد ماه 1400)


در این مطلب ۶ گوشی تا ۵ میلیون تومان برتر را بر اساس قدرت سخت‌افزار، دوربین، کیفیت نمایشگر و شارژدهی معرفی می‌کنیم تا بهترین مدل را بر اساس اولویت‌ها و نیازتان انتخاب کنید.


منویاب، راهنمای خرید گوشی تا ۵ میلیون تومان را برایتان آماده کرده که در آن بهترین گزینه‌های ممکن از نظر توان پردازش، کیفیت نمایشگر، دوربین و میزان شارژدهی معرفی شده‌اند. در صورتی که قصد خرید مدل‌های گرانتر را هم دارید می‌توانید نگاهی به فهرست بهترین گوشی تا ۱۰ میلیون تومان داشته باشید.

در معرفی هر موبایل به مزایای اصلی آن اشاره کرده‌ایم تا انتخاب مدل مناسب برایتان آسان شود. همچنین در هر بخش گوشی‌ها صرفا بر اساس قیمت مرتب شده‌اند و انتخاب مدل مناسب باید بر اساس نیازها و اولویت‌های خودتان صورت بگیرد. در نهایت از معرفی مدل‌های ناشناسی که از نظر پشتیبانی و تعمیر با مشکل مواجه هستند، صرفنظر شده است.

راهنمای خرید موبایل تا ۲ میلیون تومان

جی‌پلاس Q10مزایا: سخت افزار قوی، اسکنر اثر انگشت


  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


در بازه تا ۲ میلیون تومان گوشی‌ اندرویدی کارآمدی پیدا نمی‌کنید و تفاوت موبایل‌های این رده با رده ۳ میلیون چشمگیر است اما اگر امکان صرف هزینه بیشتر را ندارید جی‌پلاس Q10 به مراتب از مدل‌های دیگر قوی‌تر است.

این گوشی که توسط برندی ایرانی تولید شده، با تکیه بر چیپست ۴ هسته‌ای مدیاتک هلیو A22، رم ۳ گیگابایتی ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی توانایی اجرای اکثر برنامه‌های پرکاربرد و حتی برخی بازی‌ها را دارد.

نمایشگر ۶.۲۶ اینچی جی پلاس Q10 از نوع IPS بوده و وضوح مناسبی دارد. دوربین دوگانه‌ T10 با سنسورهای واید ۱۳ مگاپیکسلی و ۲ مگاپیکسلی عمق سنج تصاویر قابل قبولی را ثبت می‌کند. اسکنر اثر انگشت هم قابلیت دیگری است که در مدل‌های هم قیمت این گوشی خبری از آن نیست.

اگر با بودجه ۲ میلیون به دنبال خرید موبایلی هستید که برندی معروف داشته باشد، بهترین گزینه گلکسی A01 Core است اما باید بدانید که تنها ۱ گیگابایت رم دارد، پردازنده آن ۴ هسته‌ای است و خبری از اسکنر اثر انگشت و دوربین دوگانه هم نیست.

راهنمای خرید موبایل تا ۳ میلیون تومان

گلکسی A02Sمزایا: پردازنده قوی، دوربین سه‌گانه، باتری قدرتمند

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


بهترین‌ گوشی‌ در این رده قیمتی از نظر سخت‌افزار، نمایشگر، باتری و دوربین گلکسی A02S است. نمایشگر ۶.۵ اینچی این موبایل از نوع IPS است و رزولوشن قابل قبول ۱۶۰۰ در ۷۲۰ پیکسل دارد که محتوا را با دقتی قابل قبول به تصویر می‌کشد.

این موبایل از نظر سخت‌افزاری به پردازنده ۸ هسته‌ای اسنپدراگون ۴۵۰ مجهز شده و در کنار آن نیز ۳ گیگابایت رم و ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی قرار دارد که قدرت کافی برای اجرای اپ‌های پرکاربرد مثل اینستاگرام و واتساپ را فراهم می‌کند.

گلکسی A02S یکی از معدود موبایل‌های زیر ۳ میلیون با دوربین سه گانه است. این دوربین شامل سنسور اصلی ۱۳ مگاپیکسلی و ۲ دوربین ۲ مگاپیکسلی ماکرو و عمق سنج می‌شود. دوربین سلفی ۵ مگاپیکسلی هم درون بریدگی نمایشگر قرار گرفته است.

مهمترین مزیت این موبایل اقتصادی جدای از سخت‌افزار و دوربین باتری قدرتمند ۵ هزار میلی‌آمپر ساعتی است که با شارژ سریع ۱۵ واتی سازگاری دارد. در نهایت باید به اسکنر اثر انگشت فیزیکی اشاره کرد که امنیت بیشتری را برای شما فراهم خواهد کرد.

نوکیا ۳.۴مزایا: طراحی به‌روز، سخت‌افزار قوی

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


نوکیا ۳.۴ از نظر طراحی و قدرت سخت افزاری یک و سرو گردن از هم ‌رده‌ها بالاتر است. در طراحی این موبایل از نمایشگر دارای حفره استفاده شده و ماژول دوربین هم چیدمانی مدور دارد که ظاهری رده بالا به نوکیا ۳.۴ بخشیده است.

نمایشگر ۶.۳۹ اینچی IPS فضای کافی برای نمایش محتوا را در اختیارتان قرار می‌دهد و چیپست ۸ هسته‌ای اسنپدراگون ۴۶۰ در کنار ۳ گیگابایت رم و حافظه ۶۴ گیگابایتی سخت افزار را تشکیل می‌دهند. به لطف درگاه میکرو SD امکان افزایش حافظه وجود دارد.

از دیگر مزایای این موبایل باید به باتری قدرتمند ۴۰۰۰ میلی آمپرساعتی اشاره کرد که با توجه به سخت‌افزار کم مصرف، انرژی لازم برای ۲ روز استفاده را فراهم خواهد کرد.

نوکیا ۳.۴ در حاضر دارای اندروید ۱۰ است و در صف دریافت به‌روزرسانی اندروید ۱۱ قرار دارد.

راهنمای خرید موبایل تا ۴ میلیون تومان

شیائومی ردمی ۹مزایا: دوربین چهارگانه، باتری پرقدرت و شارژ سریع

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


ردمی ۹ مجموعه‌ای از امکانات را با مقرون به صرفه‌ترین قیمت همراه کرده است. دوربین چهارگانه، پردازنده گیمینگ و قدرتمند، نمایشگر با تراکم بالا و حافظه با پیکربندی بهینه همه و همه از امکاناتی است که تنها با قیمت ۴.۵ میلیون تومان در این آشفته بازار به دست می‌آورید.

نمایشگر ۶.۵۳ اینچی این موبایل برخلاف مدل‌هایی که تا کنون معرفی کردیم رزولوشن ۱۰۸۰ در ۲۳۴۰ پیکسلی دارد که به معنی تراکم فوق‌العاده ۳۹۵ پیکسلی است. روی این صفحه هم پوشش گوریلا گلس ۵ قرار گرفته که از نمایشگر در برابر خط و خش به خوبی حفاظت می‌کند.

شیائومی برای اینکه دستتان در اجرای انواع بازی‌های باز باشد ردمی ۹ را به چیپست ۸ هسته‌ای و گیمینگ هلیو G80 مجهز کرده که فرکانس آن به ۲ گیگاهرتز می‌رسد.

ردمی ۹ همچنین به باتری پرظرفیت ۵ هزار میلی آمپرساعتی مجهز شده که با تکیه بر توان ۱۸ واتی به سرعت پر خواهد شد. دوربین چهارگانه هم متشکل از دوربین‌های واید ۱۳، فوق عریض ۸، عمق سنج ۲ و ماکروی ۵ مگاپیسکلی است. دوربین سلفی نیز که درون بریدگی قطره‌ای جا خوش کرده، ۸ مگاپیکسلی است.

شیائومی ردمی 9Tمزایا: باتری قدرتمند، دوربین ۴۸ مگاپیکسلی

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


این موبایل از نظر قیمتی تفاوت چندانی با ردمی ۹ ندارد اما از نظر دوربین یک سر و گردن بالاتر است و باتری قوی‌تری هم دارد.

نمایشگر ۶.۵۳ اینچی با رزولوشن مطلوب ۱۰۸۰ در ۲۳۴۰ پیکسل، پردازنده قدرتمند اسنپدراگون ۶۶۲ در کنار دوربین ۴۸ مگاپیکسلی ردمی 9T را به یکی از بهترین انتخاب‌ها در فهرست گوشی تا ۵ میلیون بدل کرده است.

دیگر مزیت قابل توجه این موبایل باتری ۶ هزار میلی‌آمپری است که نه تنها با شارژ سریع ۱۸ واتی به سرعت پر می‌شود، بلکه می‌تواند باتری گوشی‌های دیگر را هم پر کند. دیگر قابلیت‌های ردمی 9T شامل اسکنر اثر انگشت یکپارچه با کلید پاور و دوربین سلفی ۸ مگاپیکسلی می‌شود.

اگر کیفیت دوربین سلفی از هر چیزی برایتان مهم‌تر است می‌توانید سراغ ردمی نوت ۹ بروید که مشخصاتی مشابه با این گوشی دارد اما به دوبین سلفی ۱۳ مگاپیکسلی مجهز شده است.

پوکو M3 هم با باتری ۶ هزار میلی‌آمپرساعتی از نظر شارژدهی شرایط بسیار خوبی دارد اما پردازنده این موبایل از ردمی 9T ضعیف‌تر است.

راهنمای خرید گوشی تا ۵ میلیون تومان

ردمی نوت 9T 5Gمزایا: پشتیبانی از 5G، پردازنده قدرتمند

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


تنها موبایل سازگار با 5G در فهرست گوشی تا ۵ میلیون شیائومی ردمی نوت 9T 5G است. این گوشی از پردازنده قدرتمند سری دیمنسیتی برخوردار است که به تازگی توسط مدیاتک معرفی شده است.

ردمی نوت 9T 5G از همان نمایشگر ۶.۵۳ اینچی با رزولوشن ۱۰۸۰ در ۲۳۴۰ پیکسل برخوردار است اما روی صفحه لایه گوریلا گلس نسل ۵ قرار گرفته که مقاومت بالایی در برابر خط و خش دارد.

مهمترین مزیت ردمی نوت 9T 5G چیپست دیمنسیتی ۸۰۰U است که توان پردازش بالایی را به این گوشی بخشیده به گونه‌ای که امتیاز آن در بنچمارک‌ها از نوت ۹ پرو هم بالاتر است.

دوربین این گوشی با چیدمان مدور از سنسور اصلی ۴۸ مگاپیکسلی تشکیل شده و در کنار آن دو لنز ماکرو و عمق سنج ۲ مگاپیکسلی قرار دارند. درون حفره نمایشگر هم یک دوبین سلفی ۱۳ مگاپیکسلی قرار گرفته است.

دیگر ویژگی‌های گوشی 5G شیائومی شامل اسکنر اثر انگشت یکپارچه با کلید پاور و باتری ۵۰۰۰ میلی آمپرساعتی با شارژ سریع ۱۸ واتی است.

ردمی نوت ۱۰مزایا: نمایشگر امولد، شارژ سریع ۳۳ واتی، وزن پایین

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


ردمی نوت یکی از محبوب‌ترین سری‌های گوشی در بازار ایران است و جدیدترین عضو این خانواده هم توانسته در مدتی کوتاه نظر بسیاری را به خود جلب کند. ردمی نوت ۱۰ بر خلاف نسل‌های قبل که پنل IPS داشتند، به نمایشگر امولد 6.4 اینچی با رزولوشن مطلوب ۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ پیکسل مجهز شده است.

نسخه زیر ۵ میلیون این گوشی از ۴ گیگابایت رم، ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی و پردازنده اسنپدراگون ۶۷۸ برخوردار است که تقریبا با پردازنده به کار رفته در نوت 9S برابری می‌کند. یکی از مزایای اصلی ردمی نوت ۱۰ نسبت به رقبا پشتیبانی از شارژ سریع ۳۳ واتی است که باتری ۵ هزار میلی‌آمپری آنرا در ۲۵ دقیقه تا نصف و در ۷۴ دقیقه به صورت کامل پر می‌کند.

ردمی نوت ۱۰ نسبت به گلکسی A22 از نظر وضوح نمایشگر، توان پردازش و سرعت شارژ برتر است.

دیگر مشخصات این گوشی شامل دوربین چهارگانه ۴۸ مگاپیکسلی، اندروید ۱۱ پیش فرض و وزن بسیار مناسب ۱۷۸ گرمی است.

جمع بندی

در این مطلب ۶ مدل برتر از گوشی‌های تا ۵ میلیون تومان را با مشخصات و قابلیت‌های مختلف معرفی کردیم تا بهترین مدل ممکن را بر اساس اولویت‌ها و نیازتان انتخاب کنید.

اگر دنبال ارزانترین موبایلی هستید که قدرت اجرای برنامه‌های پرکاربرد را بدون دردسر داشته باشد، پیشنهاد ما نوکیا ۳.۴ است که از دیگر گوشی‌های تا ۳ میلیون یک سر و گردن بالاتر است. اگر یک نمایشگر با کیفیت دلخواه شماست ردمی نوت ۱۰ با پنل امولد شما را بهتر از هر موبایل دیگری در این سطح قیمت راضی می‌کند.

در صورتی که دوربین برایتان اولویت دارد، ردمی نوت 9 را در فهرستتان داشته باشید اما اگر باتری قوی را به هر چیز دیگری ترجیح می‌دهید، باید سراغ ردمی 9T با باتری ۶ هزار میلی آمپر ساعتی بروید. در صورتی که پشتیبانی از 5G در فهرست گوشی تا ۵ میلیون برایتان در اولویت است، ردمی نوت 9T 5G همان چیزی است که دنبالش هستید.

معرفی مناسب ترین گوشی تا ۵ میلیون تومان (مرداد ماه 1400)
انتشار : ۸ مرداد ۱۴۰۰

برچسب های مهم

پیشنهاد بهترین رنگ انواع کرم پودر vov برای انواع پوست


نزدیک شدن آرایش به سبک مدرن و مشابه با مدل‌های ژورنالی فوت و فن کوزه گری خاص خود را دارد. شاید مهم‌ترین آن استفاده از کرم پودر مناسب باشد که همزمان با پوشش کامل، چربی پوست را کنترل و جلوه آن را در تمام ساعات روز حفظ کند. فوت کوزه گری شما چیست؟

اکثر بانوان برای پوشش دهی و کاور پوست کرم پودرهایی با ساختار رقیق‌تر را ترجیح می‌دهند. انواع کرم پودر ساختار خیلی منسجمی ندارند و سطح نرمی را به عنوان زیرسازی ایجاد می‌کنند. در بین برندهای شناخته شده بازار کرم پودر vov از محصولات کره‌ای نام آشنایی است که تمام ویژگی‌های یک فونداسیون کامل و بی عیب و نقص را دربردارد. فقط کافی است یک بار از این محصول پرطرفدار برای زیرسازی آرایش استفاده کنید.

وو از برندهای معتبر کره‌ای بازار است که طیف گسترده‌ای از محصولات زیبایی با قیمت متوسط به بالا دارد. با توجه به اهمیت فونداسیون در آرایش و تنوع موجود در بازار تصمیم گرفتیم راهنمای خرید امروز منویاب را به بررسی انواع کرم پودر vov اختصاص دهیم. بدون شک مطالعه این مطلب مسیر انتخاب تا خرید کرم پودر مناسب پوستتان را کوتاه‌تر می‌کند.

مرور و بررسی انواع کرم پودر vov

کرم پودر وو مدل PINK BEIGE شماره 20مشخصات محصول

بر اساس رنگ پوست: روشن، متوسط، گندمی
فاقد چربی: بله
SPF: ندارد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


برای پوست‌های خشک تا متوسط به کرم پودری نیاز دارید که کمی چرب باشد و با وجود این درصد اندک چربی جلوه مات و یکنواختی روی صورت داشته باشد. درست مثل کرم پودر وو مدل PINK BEIGE که برای پوست روشن تا گندمی قابل استفاده خواهد بود.

این محصول فاقد چربی و SPF است و ماندگاری بالایی روی پوست دارد. در صورتی که از براش آرایش مناسب و تکنیک صحیح کانتورینگ استفاده کنید این کرم پودر درست مثل یک کرم پودر گریم پوشش مخملی و مطلوبی روی پوست صورت ایجاد می‌کند.

کرم پودر وو شماره 23 حجم 22 میلی لیترمشخصات محصول

بر اساس رنگ پوست: گندمی
فاقد چربی: بله
SPF: ندارد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


برای هر بانویی زیرسازی مهم‌ترین رکن آرایش صورت است. کرم پودر وو شماره 23 از محصولات پرفروش این برند است که با کاور و پوشش مطلوب برای پوست‌های تیره رنگ تولید می‌شود. این محصول در واقع یک کرم پودر فشرده فاقد چربی است که میزان ترشح چربی صورت را به خوبی کنترل می‌کند.

کرم پودر وو شماره 30 حجم 22 میلی لیترمشخصات محصول

بر اساس رنگ پوست: گندمی
فاقد چربی: بله
SPF: ندارد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


بافت مات کرم پودر فشرده وو ظاهر یکدست و یکنواختی روی صورت ایجاد می‌کند. این محصول بدون چربی با ساختار نرم و نسبتا روان تولید شده و استعمال آن روی صورت ساده‌تر از انواع پنکک است.

کرم پودر وو ساخت کشور کره جنوبی است و انواع آن به دو صورت پمپی و کاسه‌ای عرضه می‌شوند.

کرم پودر وو شماره 23 حجم 40 میلی لیترمشخصات محصول

بر اساس رنگ پوست: روشن، متوسط، گندمی
فاقد چربی: بله
SPF: دارد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


یکی از ویژگی‌های متمایز کرم پودر وو جلوه مات و طبیعی آن به ویژه روی پوست‌های چرب است که باعث می‌شود در طول روز تعریق تاثیری روی جلوه پوست نداشته باشد. شماره 23 کرم پودر وو پوشش خوبی دارد و علاوه بر زیرسازی مناسب آبرسان انواع پوست است.

کرم پودر وو شماره 2 حجم 22 میلی لیترمشخصات محصول

بر اساس رنگ پوست: روشن
فاقد چربی: بله
SPF: ندارد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


طراوت و آبرسانی پوست ضامن زیبایی آن است؛ حتی زمانی که پوست را با استفاده از کرم پودر زیرسازی کرده باشید. کرم پودر وو شماره 2 به صورت کاسه‌ای و این بار مناسب پوست‌های روشن تولید شده است. این محصول پایه آبی دارد و در عین حال از ماندگاری بالایی روی پوست برخوردار است.

کرم پودر وو شماره 19 حجم 40 میلی لیترمشخصات محصول

بر اساس رنگ پوست: روشن، متوسط، گندمی
فاقد چربی: بله
SPF: دارد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


کرم پودری که فاقد چربی و دارای اثرات ضد آفتاب و SPF مناسب باشد قطعا از ارزش خرید بالایی برخوردار است. کرم پودر وو شماره 19 از انواع فونداسیون مایع است که با کیفیت بالا و آبرسانی به پوست سطح صاف و یکنواختی برای زیرسازی آرایش ایجاد می‌کند.

کرم پودر وو شماره 21 حجم 40 میلی لیترمشخصات محصول

بر اساس رنگ پوست: روشن، متوسط، گندمی
فاقد چربی: بله
SPF: دارد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


برندهای زیادی کرم پودر مایع تولید می‌کنند؛ اما کم‌تر محصولی نظیر کرم پودر وو شماره 21 با آبرسانی به پوست سلامت آن را در درازمدت تضمین می‌کند.

این محصول به صورت پمپی و در حجم 40 میلی لیتر تولید شده و از محصولات پرفروش و قدیمی برند کره‌ای وو است.

کرم پودر وو شماره 19 حجم 40 میلی لیترمشخصات محصول

بر اساس رنگ پوست: روشن، متوسط، گندمی
فاقد چربی: بله
SPF: دارد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


با خرید کرم پودر شماره 19 وو همزمان با یک تیر دو نشان زده‌اید؛ به ویژه اگر پوستی خشک، حساس و آسیب دیده دارید و قبلا مجبور بودید قبل از زیرسازی از کرم‌های آبرسان و مرطوب کننده استفاده کنید.

از ویژگی‌های تخصصی این مدل می‌توان به آبرسانی انواع پوست، بافت بسیار سبک نسبت به مدل‌های دیگر و کاور یا پوشانندگی بسیار بالای آن اشاره کرد.

کرم پودر ضد آفتاب وو مدل Natural Beige SPF25 شماره 21 حجم 40 میلی لیترمشخصات محصول

بر اساس رنگ پوست: روشن
فاقد چربی: بله
SPF: دارد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


کرم پودر ضد آفتاب وو مدل Natural Beige SPF25 یک ضد آفتاب و فونداسیون سبک برای انواع پوست است. این محصول به رنگ بژ طبیعی و مناسب پوست‌های خیلی روشن و روشن تولید می‌شود.

اکثر کرم پودرهای وو علاوه بر SPF بر پایه آب تولید می‌شوند و برای پوست خشک تا چرب مناسب هستند.

کرم پودر وو شماره 21 حجم 35 میلی لیترمشخصات محصول

بر اساس رنگ پوست: روشن، متوسط، گندمی
فاقد چربی: بله
SPF: دارد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


فرقی نمی‌کند پوستتان چه رنگی است؛ از کرم پودر سری PURE وو می‌توانید برای زیرسازی حرفه‌ای آرایش خود استفاده کنید. این محصول با برچسب حرفه‌ای و برای آرایش و زیرسازی کامل تولید شده و حاوی موم زنبور عسل برای نرم کردن پوست است.

کرم پودر وو مدل COVER FOUNDATION شماره 33 حجم 22 میلی لیترمشخصات محصول

بر اساس رنگ پوست: تیره، متوسط، گندمی
فاقد چربی: خیر
SPF: دارد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


مهم‌ترین ویژگی انواع کرم پودر وو عدم ماسیدگی روی صورت به دنبال تعریق و استفاده طولانی مدت است. شماره 33 این محصول برای پوست تیره و گندمگون تولید شده و با توجه به این که فاقد چربی است بافت آن با انواع پوست سازگار خواهد بود.

آشنایی با برند vov: زیبایی بدون مرز

ادعای اکثر برندهای شرقی و غربی تولید مواد آرایشی سازگار با پوست همان منطقه است. خیلی از برندهای داخلی مدعی تولید کرم پودرهایی هستند که با بافت و ویژگی پوست ایرانیان سازگاری دارند و به زبان ساده‌تر PH آن‌ها متعادل شده است. اما برند وو این بار با رویکردی متفاوت و برای تحقق شعار زیبایی بدون مرز وارد میدان شده است.

محصولات برند وو در سراسر جهان از جمله ایران مصرف می‌شوند و از این بین انواع کرم پودرهای vov طرفداران خاص خود را دارند. ترکیب و بافت کرم پودرهای برند vov از نظر لابراتوارهای سنجش سلامت تایید شده و فرمولاسیون به کار رفته در آن‌ها ایمن است.

اما فکر می‌کنید چرا کرم پودرهای برند vov تا این حد محبوب شده‌اند و اکثر بانوان کاور این محصولات را برای استفاده روزمره تا موقعیت‌های رسمی می‌پسندند؟

بافت منسجم و پوشش مطلوب کرم پودر vov

کرم پودرهای vov کرم گریم سنگینی نیستند و اتفاقا پوشش‌‌دهی آن‌ها سبک است. به این شکل که کاور متوسطی به واسطه لایه نازکی از کرم روی صورت ایجاد می‌شود. اما چیزی که سبب تمایز این کرم پودر می‌شود بافت منسجم آن روی پوست خشک، معمولی و آسیب دیده است.

مهم‌تر این که اکثر کرم پودرهای vov ظاهر مات دارند و کسانی که پوستشان چرب است می‌توانند از خاصیت کنترل چربی کرم پودرهای این برند بهره‌مند شوند.

نرم کنندگی، آبرسانی و ترمیم پوست خشک

فرمولاسیون کرم پودر وو بر پایه ترکیبات نرم کننده گیاهی، رنگدانه‌‌های طبیعی و عناصر آبرسان است. به همین علت اکثر کسانی که از این محصولات استفاده می‌کنند دچار تشدید خشکی پوست نمی‌شوند. با وجود خاصیت نرم کنندگی نیازی به مرطوب کردن پوست قبل از آرایش نیست و می‌توانید کل پوست را با کرم پودر یکدست و یکنواخت کنید.

طیف رنگی گسترده کرم پودر vov

برای تمام سلیقه‌ها محصولات وو از نظر طیف رنگی بسیار گسترده و متنوع هستند. برند vov برای انواع پوست سبزه، گندمگون، گندمی روشن تا کاملا روشن گزینه منحصر به فردی دارد.

به جز طبقه بندی کرم پودرهای وو از نظر رنگ پوست، این محصول به جهت نزدیک بودن رنگدانه‌ها به رنگ طبیعی پوست تا این حد محبوب شده است. رنگدانه‌های به کار رفته در کرم پودرهای وو کاملا طبیعی هستند و همین موضوع باعث می‌شود آرایش صورت و گردن طبیعی و ملایم‌تر به نظر برسد.

SPF و ترکیبات حفاظتی کرم پودر vov در برابر آفتاب

این روزها اکثر برندهای شناخته شده بازار کمپلکس‌های ضد آفتاب را به محصولات آرایشی خود اضافه می‌کنند. کمپلکس‌های وسیع‌الطیفی که اگرچه جایگزین کرم ضد آفتاب نمی‌شوند اما از پوست کسانی که عادت به استفاده از ضد آفتاب ندارند تا حدی محافظت می‌کنند.

تمام کرم پودرهای برند vov حاوی SPF شماره 15 و بالاتر هستند. این ترکیبات محافظ و تغذیه کننده پوست هستند. ضمن این که ویتامین‌های E و A به کار رفته در فرمولاسیون کرم پودرهای وو به تقویت پوست در برابر رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند.

فرمولاسیون فاقد چربی کرم پودر vov برای پوست چرب

بافت نرم و ابریشمی کرم پودرهای vov برای انواع پوست پیشنهاد شده است؛ حتی پوست چرب و جوشدار که مراقبت بیش‌تری نیاز دارد.

منافذ پوست چرب معمولا باز است و پوشش کرم پودر زمینه ایجاد آکنه و جوش را فراهم می‌کند. اگر شما هم پوستی چرب دارید احتمالا در انتخاب کرم پودر مناسب وسواس زیادی داشته باشید. اما اگر یک بار کرم پودر برند شناخته شده vov را استفاده کرده باشید به خاصیت کنترل چربی و فرمولاسیون فاقد چربی آن پی می‌برید.

یکی دیگر از فاکتورهایی که باعث می‌شود کرم پودرهای وو برای پوست چرب مناسب باشند ماندگاری بالای آن‌ها است. این نوع کرم پودرها پوشش سبکی و ماندگاری دارند و بنابراین به تجدید ساعتی کرم روی پوست نیازی ندارید. همین موضوع از ایجاد آکنه و براق به نظر رسیدن پوست بعد از استعمال کرم پودر پیشگیری می‌کند.

کلام آخر

در میان کرم پودرهای باکیفیت با قیمت مناسب و اقتصادی در بازار امروز، انواع کرم پودر vov از محصولات سرشناس و پرفروش بازار هستند. وو برندی کره‌ای است که کرم پودرهای تخصصی خود را با سه خاصیت آبرسانی، ضد چروک و SPF تولید می‌کند. برخی از محصولات وو ترکیب آبرسان و کرم پودر یا ضد آفتاب و کرم پودر هستند که بافت بدون چربی و سبک آن‌ها را برای استفاده روزمره پیشنهاد می‌کنیم.

پیشنهاد بهترین رنگ انواع کرم پودر vov برای انواع پوست
انتشار : ۷ مرداد ۱۴۰۰

برچسب های مهم

11 مدل پرفروش از بهترین کفش ها و پوتین های کوهنوردی


خرید بهترین کفش کوهنوردی چیزی فراتر از خرید یک کفش است، زیرا با این انتخاب می‌توانید برای همیشه خود را از شر پا درد و تاول رها کنید. قدم زدن در طبیعت و استشمام هوای پاک یکی از بهترین و آرامش‌بخش‌ترین تفریحات زندگی است. اما پوشیدن یک کفش نامناسب و در نتیجه درد و تاول پا می‌تواند این تفریح را به تجربه‌ای دردناک برای شما تبدیل کند.

به همین دلیل است که ما یک راهنمای خرید کفش کوهنوردی برای شما آماده کرده‌ایم تا بتوانید این تفریح را با آرامش بیشتری تجربه کنید. ما با بررسی نکات مهم در خرید این کفش و معرفی برخی از پرفروش‌ترین لوازم سفر و کوهنوردی بازار، شما را برای انتخابی بهتر یاری می‌کنیم.

معرفی 11 مدل پرفروش از بهترین کفش ها و پوتین های کوهنوردی

کفش کوهنوردی مدل B153Kمشخصات محصول

جنس: چرم مصنوعی
نحوه بسته شدن: بند
جنس زیره: پلی اورتان

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


کفش کوهنوردی مدل B153K دارای طراحی ساده و زیبایی است و می‌تواند رضایت هر نوع سلیقه‌ای را جلب کند. این کفش را می‌توانید به رنگ مشکی خریداری کنید. جنس رویه‌ی این کفش کوهنوردی از چرم مصنوعی هورس و پارچه‌ی برزنتی است. این محصول دارای کفی قابل ارتجاعی بوده و زیره‌ی آن از جنس پلی اورتان ساخته شده است.

از ویژگی‌های خوب این کفش می‌توان به مقاومت در برابر سایش و کاهش فشارهای وارد شده به کمر اشاره کرد. این محصول همچنین دارای پد محافظت از پا است. این کفش کوهنوردی به کمک بند بسته می‌شود و جا بندی‌های آن از جنس فلز هستند که روی کفش پرچ شده‌اند.

کفش کوهنوردی مردانه مدل jaxمشخصات محصول

جنس: چرم مصنوعی
نحوه بسته شدن: بند
جنس زیره: مواد مصنوعی

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


کفش کوهنوردی مدل jax از جنس چرم مصنوعی و مواد مصنوعی ساخته شده است. این محصول طراحی ساده ای دارد و می‌توانید آن را به رنگ مشکی خریداری کنید. از ویژگی‌های خوب این محصول می‌توان به مقاومت در برابر سایش و ضد آب بودن آن اشاره کرد. این کفش کوهنوردی دارای پاشنه‌ی یکسره بوده و زیره‌ی آن آج‌دار و از جنس مواد مصنوعی است.

کفش کوهنوردی مردانه کد A21Xمشخصات محصول

جنس: چرم مصنوعی
نحوه بسته شدن: بند
جنس زیره: مواد مصنوعی

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


کفش کوهنوردی مردانه کد A21X دارای طراحی ساده و قیمت مناسبی است. جنس رویه‌ی این کفش از چرم مصنوعی ساخته شده است. زیره‌ی آن آج‌دار بوده و در برابر سایش مقاوم است. همچنین قادر است فشارهای وارده را بر روی پای شما کاهش دهد. از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان به کفی قابل تعویض اشاره کرد.

کفش کوهنوردی مردانه مدل Razmمشخصات محصول

جنس: چرم مصنوعی
نحوه بسته شدن: بند و زیپ

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


اگر به دنبال کفش کوهنوردی ساق‌دار هستید، کفش مردانه مدل Razm را به شما پیشنهاد می‌کنیم. رویه‌ی این محصول از جنس چرم است و طراحی زیبا و ساده‌ای دارد. زیره‌ی این محصول آج‌دار بوده و دارای قابلیت ارتجاعی است.

از ویژگی‌های خوب این محصول می‌توان به مقاومت در برابر سایش و کاهش فشارهای وارده به پای شما اشاره کرد. نحوه‌ی بستن این کفش هم از طریق زیپ، بند و چسب است. از ویژگی‌های خوب این محصول ساق‌ بلند آن است که قادر است از پای شما در برابر آسیب‌ها محافظت کند.

کفش کوهنوردی مردانه سارزیمشخصات محصول

جنس: پارچه، مواد مصنوعی، پلی اورتان
نحوه بسته شدن: بند

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


کفش کوهنوردی مردانه‌ سارزی مدل Hilas_M.e.s, Na.r.n.j_01 یکی از کفش‌های مناسب و باکیفیت برای کوهنوردی‌های سبک است. از این کفش می‌توانید در مناطق جغرافیایی مختلف به‌راحتی استفاده کنید. این محصول دارای عایق حرارتی و قابلیت انعطاف‌پذیری است. به این ترتیب می‌تواند یک پیاده‌روی و کوهنوردی راحت را برای شما فراهم کند.

از ویژگی‌های خوب این محصول می‌توان به ضد آب بودن و مقاومت در برابر سایش اشاره کرد. جنس رویه‌ی کفش کوهنوردی از پارچه، مواد مصنوعی و پلی اورتان است و قیمت بسیار مناسبی دارد.

کفش کوهنوردی ای ال ام مدل برساممشخصات محصول

جنس: چرم مصنوعی، پارچه مش
نحوه بسته شدن: بند
جنس زیره: پلی اورتان

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


کفش کوهنوردی ای ال ام مدل برسام از نمونه کفش‌های نیم ساق است که می‌تواند تا حدودی از مچ پای شما هنگام راه رفتن محافظت کند. جنس رویه‌ی این کفش از چرم مصنوعی و پارچه‌ی مش و جنس زیره‌ی آن از پلی اورتان است. از ویژگی‌های خوب این محصول می‌توان به استحکام، عدم لغزش و چسبندگی خوب بر روی سطوح اشاره کرد. این کفش همچنین ضد آب و در برابر سایش مقاوم است.

کفش کوهنوردی زنانه و مردانه مدل 12مشخصات محصول

جنس: چرم مصنوعی و جیر
نحوه بسته شدن: بند
جنس زیره: پلی اورتان

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


کفش کوهنوردی مدل ۱۲ دارای طراحی ساده و زیبایی است و یکی از محصولات با کیفیت بازار محسوب می‌شود. این محصول دارای رویه‌ای از جنس چرم مصنوعی و جیر و زیره‌ای از جنس پلی اورتان است. کفی این کفش دارای قابلیت ارتجاعی بوده و در برابر سایش مقاوم است. همچنین فشارهای وارد شده به کمر را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

این کفش به کمک بند بسته می‌شود و جابندی‌های فلزی آن روی کفش پرچ شده‌اند. از دیگر ویژگی‌های خوب این محصول می‌توان به تهویه‌ی هوا، وزن سبک و پد محافظت از پا اشاره کرد.

کفش کوهنوردی زنانه هامتومشخصات محصول

جنس: چرم مصنوعی
نحوه بسته شدن: بند
جنس زیره: لاستیک

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


کفش کوهنوردی زنانه هامتو مدل 2-290027B را می‌توانید در سه فصل بهار، پاییز و زمستان برای کوهنوردی و پیاده‌روی استفاده کنید. جنس رویه‌ی این کفش از چرم مصنوعی و زیره‌ی آن از لاستیک است. این کفش همچنین دارای طراحی بسیار زیبایی است و زیره‌ی آن انعطاف‌پذیری بالایی دارد.

انعطاف‌پذیری این کفش باعث می‌شود هنگام کوهنوردی یا پیاده‌روی احساس خستگی نداشته باشید.

لژی که در قسمت پاشنه و پنجه‌ی این کفش قرار دارد مانند ضربه‌گیر عمل می‌کند. به این ترتیب از آسیب‌دیدن پاهایتان جلوگیری خواهد کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های خوب این کفش ضد پیچش بودن است. همانطور که از نام این قابلیت پیدا است، پاشنه‌ی این کفش از پیچ خوردن پاهایتان جلوگیری می‌کند.

کفش کوهنوردی زنانه ارزان مدل پایامشخصات محصول

جنس: پارچه، پلی اورتان
نحوه بسته شدن: بند
جنس زیره: پلی اورتان

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


کفش کوهنوردی زنانه مدل پایا دارای رویه‌ای از جنس پارچه و پلی اورتان است. زیره‌ی این محصول هم از پلی اورتان ساخته شده است. نحوه‌ی بسته شدن این کفش به‌وسیله‌ی بند است و کفی قابل تعویض هم دارد. این کفش کوهنوردی دارای پاشنه‌ی یکسره است و زیره‌ی آج‌دار آن مقاومت کافی در برابر سایش دارد. قابلیت گردش هوا و کاهش فشارهای وارد شده به کمر و پا از دیگر ویژگی‌های این محصول هستند.

کفش کوهنوردی مردانه نسیم مدل بارسلونمشخصات محصول

جنس: چرم مصنوعی، پارچه، جیر، پلی اورتان
نحوه بسته شدن: بند

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


کفش کوهنوردی مردانه نسیم مدل بارسلون یکی از محصولات خوب دیگری است که می‌توانید برای کوهنوردی و پیاده‌روی خریداری کنید. این کفش دارای از جنس چرم مصنوعی، جیر و پلی اورتان ساخته شده است. از ویژگی‌های خوب کفی طبی کفش می‌توان به قابلیت گردش هوا، قابلیت ارتجاعی و قابل تعویض بودن آن اشاره کرد. زیره‌ی این محصول دارای قابلیت گردش هوا است و در برابر سایش مقاومت کافی دارد.

کفش کوهنوردی مردانه ای ال ام مدل BRSمشخصات محصول

جنس: چرم مصنوعی
نحوه بسته شدن: بند

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


کفش کوهنوردی مردانه ای ال ام مدل BRS دارای رویه‌ای از جنس چرم مصنوعی است. این کفش طراحی ساده و زیبایی دارد و نحوه‌ی بسته شدن آن از طریق بند است. همچنین دارای زیره‌ی آج‌دار و مقاوم در برابر سایش و کفی قابل تعویض است. از ویژگی‌های خوب این محصول می‌توان به قابلیت گردش هوا اشاره کرد. همچنین این کفش قادر است فشارهای وارد شده به کمر و پای شما را کاهش دهد.

راهنمای خرید بهترین کفش کوهنوردیپیاده روی در کوه یا جنگل با هر قدم هیجان انگیزتر می‌شود. اگر می‌خواهید این هیجان را بهتر حس کنید بهتر است کفش مناسب بپوشید تا پاهایتان شما را در تمام مسیر همراهی کنند. انتخاب بهترین کفش کوهنوردی همیشه کار آسانی نیست؛ اما نمی‌توان گفت که کار غیر ممکنی است.

تنها کافیست ویژگی‌های یک کفش خوب را بدانید تا بهترین محصول را برای خود انتخاب کنید. در ادامه شما را با ویژگی‌های یک کفش خوب کوهنوردی و نکاتی که باید هنگام خرید در نظر داشته باشید آشنا خواهیم کرد.

کفش کوهنوردی چیست و چرا به کفش کوهنوردی احتیاج داریم؟

در هر سنی که باشید برای کوهنوردی به کفش مخصوص کوهنوردی احتیاج دارید. این کفش‌ها باعث می‌شوند پای شما در مسیرهای خاکی و گلی با لغزش کمتری مواجه شود. بنابراین خطر سرخوردن شما کاهش پیدا می‌کند.

کفش‌های کوهنوردی معمولاً یک تکیه‌گاه قوی برای پا هستند و از درد پا پس از راه رفتن روی سنگ و ریشه‌های قوی درختان جلوگیری می‌کنند. یک کفش کوهنوردی خوب قادر است وزن زیادی را تحمل کند. بنابراین اگر با خود کوله پشتی کوهنوردی حمل می‌کنید، وزن کوله‌پشتی و فشار آن تا مقدار زیادی به کفش منتقل می‌شود.

اگر کفش کوهنوردی شما دارای ساق بلند باشد به ثبات شما بر روی زمین‌های ناهموار کمک بیشتری می‌کند. با خرید بهترین کفش کوهنوردی مناسب می‌توانید ساعت‌ها به پیاده‌روی و کوهنوردی بپردازید بدون آنکه نگران درد یا تاول پا باشید.

انواع کفش کوهنوردی را بشناسید

کفش کوهنوردی ساق کوتاه

کفش‌های کوهنوردی ساق کوتاه بسیار سبک هستند؛ بنابراین کمترین میزان وزن را به بار شما اضافه می‌کنند. این کفش‌ها قادرند بیشترین دامنه‌ی حرکتی را در ناحیه‌ی مچ پا به شما بدهند. اما محافظت کمتری از مچ پا خواهند داشت.

کفش‌های ساق کوتاه برای پیاده‌روی‌ها و کوهنوردی‌های کوتاه مدت و غیرحرفه‌ای مناسب هستند. البته ممکن است برای مسیرهای طولانی و زمین‌های ناهموار ثبات کافی را به شما ندهند.

نیم بوت کوهنوردی

کفش‌های کوهنوردی که به فرم نیم‌بوت هستند می‌توانند ثبات نسبی برای مچ پای شما فراهم کنند. این کفش‌ها بیشتر از کفش‌های کوهنوردی ساق کوتاه ماندگاری دارند. از این کفش‌های نیم بوت می‌توانید برای پیاده‌روی و کوهنوردی‌های دو یا سه روزه با یک کوله‌پشتی سبک استفاده کنید.

کفش‌ های کوهنوردی های کات (ساق بلند)

این کفش‌ها بیشترین پشتیبانی را از مچ پای شما خواهند داشت و دوام بسیار بالایی دارند. به کمک بوت‌های ساق بلند می‌توانید وزن سنگین‌تری را تحمل کنید بدون آنکه زانوها، مچ پا و پاهای شما تحت فشار قرار بگیرند.

از آنجایی‌که ساق بلند این بوت‌ها از مچ پای شما محافظت می‌کند، احتمال پیچ خوردن پای شما بسیار کاهش می‌یابد. همچنین به دلیل ساق بلند ورود سنگ و چوب به کفش شما تقریباً غیرممکن می‌شود.

از بوت‌های ساق‌دار می‌توانید برای پیاده‌روی و کوهنوردی‌های چند روزه استفاده کنید. حتی می‌توانید کوله پشتی‌های بزرگ و سنگین را همراه خود ببرید زیرا وزن آن‌ها تا حد زیادی به بوت منتقل می‌شود.

پیش از خرید کفش کوهنوردی به چه نکاتی باید توجه کنیم

استایل ‌های مختلف کفش کوهنوردی را بشناسید

کفش‌های کوهنوردی هم مانند کیسه خواب، چراغ پیشانی و چادر مسافرتی دارای مدل‌های مختلف هستند. پیش از آن که برای خرید بهترین کفش کوهنوردی اقدام کنید باید بدانید که آیا شما یک کوهنورد معمولی هستید یا یک کوهنورد حرفه‌ای؟

دانستن اینکه شما تا چه حد در کوهنوردی مهارت دارید می‌تواند به شما در خرید بهترین کفش کمک کند. برای مثال برخی از کفش‌های کوهنوردی وزن سبکی دارند و برای کوهنوردی‌های غیر حرفه‌ای و طبیعت‌گردی مناسب هستند. به‌علاوه، بسیار سبک و راحت هستند؛ اما آنچنان که باید از پای شما در برابر مسیرهای سخت و ناهموار محافظت نمی‌کنند.

برخی از کفش‌های کوهنوردی مخصوص کوهنوردی‌های حرفه‌ای هستند و می‌توانید از آنها برای عبور از مناطق سنگلاخ، یخبندان و حتی مسیرهای برفی استفاده کنید. این نوع کفش‌ها می‌توانند وزن سنگین را تحمل کنند، بر روی سخت‌ترین زمین‌ها بایستند و از پای شما محافظت کنند.

برخی از کفش‌های کوهنوردی برای افرادی مانند بک‌پکرها مناسب هستند. این کفش‌ها را می‌توانید در موارد مختلف استفاده کنید. اگر می خواهید یک سفر چند روزه داشته باشید، این کفش‌ها برای شما مناسب هستند. معمولاً این کفش‌ها کفی‌های سخت و بادوامی دارند و شما را در تمام مسیر یاری می‌کنند. پس پیش از آنکه یک کفش یا پوتین کوهنوردی بخرید به مهارت خود را در کوهنوردی توجه کنید.

به جنس کفش ها توجه کنید

کفش‌های طبیعت گردی و کوهنوردی معمولا از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند. توجه به جنس آن‌ها یکی از موارد مهم خرید است. پارچه‌ی نامناسب می‌تواند باعث گرمای بیش از حد، ناراحتی و احساس تنگی در کفی شود. بهتر است شما کفشی با مواد مناسب انتخاب کنید تا در تمام مسیر راحتی را در کفش خود حس کنید. برخی از مواد سازنده‌ی کفش‌های کوهنوردی عبارتند از:
مواد مصنوعی
چرم دانه دار
وگان
غشای ضد آب

مواد مصنوعی

این گروه اغلب به مواد نایلونی و پلی‌استر اطلاق می‌شود. این مواد اغلب سبک هستند و پس از خیس شدن سریع‌تر خشک می‌شوند اما در برابر آب مقاومت کمتری دارند.

چرم دانه دار

بیشتر کفش‌های کوهنوردی با چرم کامل ساخته می‌شوند. این ماده بسیار بادوام است و به شما در عبور از زمین‌های ناهموار کمک می‌کند. به علاوه تنفس کمتری دارد و بسیار سنگین است.

وگان

برخی از چکمه‌ها و کفش‌های کوهنوردی بدون استفاده از هیچ گونه مواد حیوانی ساخته شده‌اند. بنابراین گزینه‌ی مناسبی برای افراد دوستدار طبیعت و گیاهخواران به‌شمار می‌روند.

غشای ضد آب

برخی از کفش‌های کوهنوردی دارای غشای ضد آب هستند تا در شرایط مرطوب پا را خشک نگه دارند. البته این غشاها ممکن است دارای معایبی هم باشند. برای مثال ممکن است با کاهش تنفس در غشا باعث عرق کردن پا در تابستان شوند.

به برش و ساق کفش توجه کنید

کفش‌های کوهنوردی دارای برش‌ها و ساق‌های مختلفی هستند که باید با نوع پیاده‌روی و کوهنوردی شما متناسب باشد. کفش‌های کوهنوردی معمولاً بدون ساق و به صورت نیم‌بوت یا ساق بلند هستند.

کفش‌های بدون ساق برای دویدن و پیاده‌روی‌های سبک مناسب هستند اما نمی‌توانند در برابر آسیب‌های مختلف از مچ پا محافظت کنند. نیم بوت‌ها می‌توانند محافظت بهتری از مچ پا انجام دهند و برای پیاده‌روی‌های حرفه‌ای‌تر مناسب هستند.

کفش‌های ساق بلند تعادل بیشتری برای شما به وجود می‌آورند و از مچ پا در برابر آسیب‌ها محافظت می‌کند. اگر قصد دارید به‌صورت حرفه‌ای کوهنوردی کنید یا در زمین‌های بسیار ناهموار قدم می‌گذارید، بوت‌های ساق بلند مناسب‌تر هستند.

بهتر است پیش از خرید کفش را بپوشید

پیش از خرید کفش کوهنوردی بهتر است آن را تست کنید و مطمئن شوید در آن کفش احساس راحتی می‌کنید. شما باید فضای کافی برای جابجایی انگشتان خود در کفش داشته باشید. همچنین پای شما باید داخل کفش احساس ثبات کافی کند.

اگر پاشنه‌ی کفش بیش از اندازه برای پای شما بزرگ باشد، می‌تواند علت اصلی به وجود آمدن تاول باشد. به این ترتیب بقیه مسیر برای شما کاملاً دردناک خواهد بود.

همچنین همیشه باید کفش‌های کوهنوردی را همراه با جوراب بخصوص جوراب‌های ضخیم بپوشید تا احساس راحتی و تناسب آن را حس کنید. به‌علاوه باید از فروشنده درباره‌ی نوع جوراب، روش‌های بستن و انواع کفی‌های کفش سوال کنید.

سوالات متداول

آیا باید کفش‌ های کوهنوردی را در سایز بزرگ تر خریداری کرد؟

خیر. اگر قصد خرید کفش کوهنوردی دارید، بهتر است حدود نیم سایز آن‌ها را بزرگ‌تر خریداری کنید. کفش‌کوهنوردی نباید بیش از حد بزرگ باشد مگر در قسمت شست پا. همچنین نباید بیش از حد تنگ باشد. در هر دوی این موارد می‌تواند باعث درد پا و ایجاد تاول شود.

آیا می‌ توان کفش کوهنوردی را هر روز به پا کرد؟

بله؛ شما می‌توانید کفش‌های کوهنوردی را هر روز بپوشید. البته پوشیدن هر روز این کفش‌ها می‌تواند باعث از بین رفتن آج‌ها شود. اما می‌تواند محافظت کافی را از پای شما را به عمل بیاورد.

آیا می توان از هر کفش کتانی برای کوهنوردی استفاده کرد؟

خیر؛ اگر کفشی غیر از کفش مخصوص کوهنوردی بپوشید، آن کفش قادر نخواهد بود از پای شما در برابر آسیب‌ها مراقبت کند. بخصوص اگر مسیرهای طولانی‌تری را طی می‌کنید و کوله‌پشتی‌های سنگینی بر دوش دارید.

کلام آخر

مهم نیست که قصد کوهنوردی حرفه‌ای دارید یا می‌خواهید به صورت تفریحی به کوه بروید و از طبیعت آن لذت ببرید؛ در هر دو صورت باید یک کفش مناسب کوهنوردی خریداری کنید تا از آسیب دیدن پاهایتان در طول مسیر جلوگیری کنید. کفش و پوتین از مهمترین وسایل مورد نیاز سفر و کوهنوردی است.

داشتن یک کفش مناسب کوهنوردی می‌تواند از خستگی، درد، تاول و پوسته پوسته شدن پای شما در طول مسیر جلوگیری کند. همچنین می‌تواند بخش زیادی از وزن سنگین وسایل شما را تحمل کند. به‌علاوه، قادر است از لیز خوردن و پیچ خوردن پای شما جلوگیری کند.

پس بهتر است با در نظر گرفتن نکات مهمی مانند جنس، سایز و نوع کفش یک محصول مناسب برای پیاده‌روی و برای کوهنوردی خود خریداری کنید. ما در این مقاله از منویاب برخی از پرفروش‌ترین و بهترین کفش کوهنوردی بازار را به شما معرفی کرده‌ایم. امیدواریم راحت‌تر بتوانید کفش مناسب کوهنوردی خود را خریداری کنید.

11 مدل پرفروش از بهترین کفش ها و پوتین های کوهنوردی
انتشار : ۶ مرداد ۱۴۰۰

برچسب های مهم

24 مدل مودم روتر بی سیم پر سرعت و ارزان


در اینکه مودم با روتر دارای تفاوت هایی ولو اندک می باشد هیچ شک و تردیدی وجود ندارد اما چیزی که برای این نسل از کاربران دنیای بی مرز اینترنتی وجود دارد، پیدایش مودم روترهایی هستند که در اصل ترکیبی هم از مودم می باشند و هم از روتر در ساختار فنی خود؛ این مدل از دستگاه های الکترونیکی دارای در دو نوع سیمی و بدون سیم طراحی و به بازار عرضه شده اند که با اجازه شما دوستان عزیز ما تنها می خواهیم در این مطلب از منویاب در خصوص نکات مهمی جهت خرید مودم روتر بی سیم برایتان بپردازیم تا از این پس با کمترین مشکل ممکنه در هنگام نصب و اتصال به اینترنت خانگی و یا محل کار خود مواجه شوید.

نکات مهم هنگام خرید مودم روتر بی سیم

وزن و اندازه

مثل همیشه اولین نکته در خرید مودم روتر بی سیم توجه به اندازه و وزن کلی محصول است. در این خصوص هم باید به مکانی که قرار است از مودم خود در آن استفاده کنید، توجه داشته باشید و هم باید به وزن مودم نیم نگاهی داشته باشید تا بتوانید با راحتی هرچه بیشتری آن را جا به جا نمایید.

فرکانس قابل پشتیبانی

نکته بعدی در انتخاب مودم روتر بی سیم توجه به فرکانس قابل پشتیبانی از سوی دستگاه است که یا از نوع ۲.۴ گیگاهرتز می باشد و یا از نوع ۵ گیگاهرتز است؛ انتخاب میان این دو کانال فرکانسی بسته به نوع نیاز شما خریداران عزیز دارد چرا که فرکانس های ۲.۴ از بُرد بیشتر و فرکانس های ۵ از سرعت به مراتب بالاتری برخوردار هستند.

ناگفته نماند برخی از مودم ها تنها از فرکانس ۲.۴ گیگاهرتزی و برخی دیگر از هر دو فرکانس جهت راحتی بیشتر شما کاربران عزیز پشتیبانی می کنند که البته بر روی قیمت آن ها نیز این موضوع کاملا موثر است.

بُرد مودم

این نکته وابستگی زیادی هم به نوع فرکانس قابل پشتیبانی از سوی روتر دارد و هم به تعداد آنتن های خارجی و داخلی دستگاه شما مربوط می شود. به هر حال پیشنهاد می کنیم در هنگام خرید خود حتما از فروشنده در خصوص میزان مسافت پوشش دهنده مدل مورد نظرتان سوال کرده و از بُرد ارتباطاتی آن کاملا اطمینان حاصل نمایید.

سرعت انتقال دیتا

سرعت انتقال دیتا یا همان اطلاعات مورد انتظار شما در دنیای اینترنت نیز بستگی بسیار زیادی به همان نوع فرکانس و همچنین استانداردهای تعبیه شده بر روی مودم روتر بی سیم شما دارد. سرعت انتقال دیتاها همواره بر اساس مگابایت بر ثانیه تعیین شده است.

استانداردهای اخذ شده

به استاندارد اخذ شده برای مودم روتر خود نیز توجه کنید که بیانگر کیفیت به روز یا قدیمی آن است! این استاندارد اصولا با نماد lEEE 802.11x نشان داده می شود که تنها حرف انگلیسی x در آن با دیگر حروف انگلیسی جا به جا می شود. رایج ترین استاندارد موجود برای مودم ها استاندارد ۸۰۲.۱۱n و جدیدترن آنان استانداردهای ab و ac است.

تعداد آنتن

به تعداد آنتن های داخلی و خارجی مودم روتر خود نیز توجه لازم را داشته باشید؛ یادتان نرود که محصول انتخابی شما از نوع بی سیم بوده و به همین منظور توجه به تعداد آنتن های آن سبب می شود تا شما از گسترده پخش اینترنتی دستگاه اطلاع حاصل نمایید. معمولا آنتن های به کر رفته در مودم روترهای جدید از قابلیت جداسازی برخوردار هستند.

کیفیت خدمات (QoS)

این ویژگی در حقیقت سبب می شود تا مودم روتر بی سیم شما از قابلیت درک ترافیک شبکه ای برخوردار شود و متناسب با حجم کاری دیوایس های مختلفی که متصل به خود هستند، سطح مصرفی ترافیک را تنظیم نماید تا همه بتوانند از سرعت مناسبی برای انجام امور کاری خود برخوردار شوند. QoS خدمت نوینی است که تنها در مودم روترهای جدید قابل رویت است.

تعداد دکمه و LED ها

بهتر است برای راحتی فهم خود از عملکرد دستگاهتان به سراغ مدل هایی بروید که برای هر آپشنی از خود دارای دکمه و چراغ های نشانگر هستند. اینطوری می توانید به آسانی از وصل بودن مودم روتر بی سیم خود، ضعیف یا قوی بودن قدرت سیگنال دهی، میزان سرعت و … آن خیلی راحت مطلع شوید.

نوع رابط ها

به نوع رابط های تعبیه شده بر روی محصول مورد نظرتان نیز توجه داشته باشیدو عمدتا همه مودم روترها از تعدادی پورت USB، پورت HDMI، پورت LAN و … برخوردار هستند که سبب می شود تا شما بتوانید از آن جهت اتصال به هر نوع گجت هوشمندی استفاده کنید.

سیستم عامل های سازگار

تقریبا همه مودم روترهای بدون سیم از قابلیت سازگاری با انواع و اقسام سیستم عامل ها برخوردارند اما باز بهتر است شما به هنگام خریدتان در این زمینه کنجکاوی نموده و از سازگاری مودم با میزبان رایانه شخصی و کامپیوتر دسکتاپتان اطمینان حاصل کنید.

قیمت مودم روتر بی سیم

قیمت مودم روتر بی سیم به همه نکاتی که ما در این مطلب برایتان ذکر کرده ایم، بستگی دارد و حال اینکه شما قصد خرید چه مدلی از این قبیل محصولات الکترونیکی را دارید، بسته به نوع نیاز و انتظارات شما از مودم مورد نظرتان می باشد.

راهنمای نگهداری از مودم

در ابتدا جهت کیفیت کاری بهتر مودم روتر بی سیم خود آن را در نقطه مکانی از خانه و یا محل کارتان قرار دهید که اولا خوب آنتی دهی کند و ثانیا از امنیت مکانی بالایی برخوردار باشد.

ترجیحا مودم روتر خود را از دستگاه های سرمایشی و گرمایشی دور کرده و در بازه های زمانی منظم جهت تمیزی و زُدودن گرد و غبار از آن اقدام کنید.

سعی کنید محصول انتخابی تان را در جایی قرار دهید که حتما هوا در آن محدوده جریان داشته باشد.

در صورت عدم استفاده طولانی مدت از دستگاه، آن را خاموش نمایید.

چنانچه در محل کار و یا زندگی شما برق دارای نوسانات متعددی می باشد، جهت جلوگیری از بروز خرابی و سوختن مودم آن را بواسطه یک محافظ جریان الکتریکی به برق شهری محدوده خود متصل نمایید.

در ادامه این مطلب از راهنمای خرید مودم روتر بی سیم توجه شما را به 24 مدل برتر از این نوع محصولات جلب می نماییم. ناگفته نماند تمام این روترها از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند و دارای مناسب ترین قیمت نیز می باشند. شما عزیزان می توانید با مطالعه هر مورد به اطلاعات بیشتر در خصوص محصول انتخابی تان دست پیدا کنید.

1 مودم روتر ADSL2 Plus بی‌ سیم N300 دی-لینک مدل DSL-2740U  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


2 مودم روتر ADSL2 Plus بی‌سیم N300 تی پی-لینک مدل TD-W8961N_V1  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


3 مودم روتر بی‌سیم ADSL2 Plus تی پی-لینک مدل W8961N  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


4 مودم روتر VDSL/ADSL بی سیم تی پی-لینک مدل TD-W9960 V1


  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


5 مودم روتر ADSL2 Plus بی سیم یوتل مدل A154  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


6 مودم روتر ADSL2 Plus بی سیم N300 دی-لینک مدل DSL-124 New  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


7 مودم روتر بی سیم ADSL2 Plus و VDSL2 دی لینک مدل DSL-224 NEW  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


8 مودم-روتر بی‌سیم AC1200 تی پی-لینک مدل Archer VR400_V2  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


9 مودم روتر VDSL/ADSL بی‌سیم ۳۰۰Mbps تی پی-لینک مدل TD-W9970  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


10 مودم روتر بی سیم VDSL/ADSL زایکسل مدل VMG5301-T20A  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


11 مودم روتر ADSL2 Plus بی‌سیم N150 تی پی-لینک مدل TD-W8151N  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


12 مودم روتر ADSL2 Plus بی سیم یوتل مدل A304  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


13 مودم روتر بی سیم LTE تی پی لینک مدل Archer MR100  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


14 مودم روتر ADSL2/VDSL2 Plus بی سیم دی-لینک مدل DSL-2877AL  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


15 مودم روتر ال بی لینک مدل BL-WMR8600  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


16 مودم روتر بی سیم VDSL/ADSL ایسوس مدل DSL-N16  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


17 مودم روتر یو.تل ADSL2 Plus بی سیم مدل A304U


 
18 مودم روتر ADSL2 بی‌ سیم مرکوسیس مدل MW-300D  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


19 مودم روتر بی سیم ADSL2 Plus و VDSL2 دی لینک مدل DSL-224 
  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


20 مودم روتر یو.تل VDSL/ADSL Plus بی سیم مدل V301  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


21 مودم روتر ADSL2 Plus بی‌سیم N300 دی-لینک مدل DSL-2790U  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


22 مودم روتر بی سیم VDSL/ADSL تی پی-لینک مدل Archer VR600_V2  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


23 مودم روتر بی سیم ADSL2 تی پی-لینک مدل td_w8961n  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


24 مودم روتر ADSL بی‌سیم N150 ایسوس مدل DSL-N10S  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


ضمن تشکر و امیدواری از مفید بودن این مطلب در راستای انتخاب و خرید شما، شما مخاطبان عزیز می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه هر نوع سوال و نظر خود را با تیم پشتیبانی منویاب در میان بگذارید.

24 مدل مودم روتر بی سیم پر سرعت و ارزان
انتشار : ۵ مرداد ۱۴۰۰

برچسب های مهم

بهترین مدل‌ های توستر نان در بازار ایران


در این مقاله به معرفی برترین مدل‌های توستر نان در بازار ایران می‌پردازیم و ویژگی‌ها و امکانات هرکدام از این مدل‌ها را بررسی می‌کنیم تا از میان آنها بر اساس نیاز خود بهترین توستر نان را انتخاب کنید.

یکی از لوازمی که خریدنش چندان ضروری به نظر نمی‌رسد اما وجودش به آشپزخانه گرمای دلچسبی می‌بخشد، توستر نان است. خرید نان داغ برای ما ایرانی‌ها بسیار لذت‌بخش است؛ اما با زندگی در دنیای امروزی، اکثر اوقات زمان و فرصتی برای خرید نان در اختیار نداریم. توستر نان در همین مواقع به داد ما می‌رسد و به کمک آن می‌توان در زمانی بسیار کوتاه به نان گرم و برشته دسترسی پیدا کرد.

در بازار ایران توسترهای نان زیادی در انواع و اندازه‌های مختلف وجود دارند. هرکدام از این مدل‌ها دارای قیمت‌ها و امکانات متفاوتی هستند و پیدا کردن مدل دلخواه بین مارک‌ها و مدل‌های متعدد، سخت است.

برای اینکه کارتان آسان شود در این مقاله از منویاب به بررسی ۱۰ توستر نان پرفروش می‌پردازیم و ویژگی‌های هر کدام را شرح می‌دهیم تا با توجه به نیاز و اولویت‌هایتان، بهترین توستر نان را انتخاب کنید. در ادامه با ما همراه باشید.

۱. توستر فلر مدل TO102یکی از برندهای آلمانی شناخته شده در ایران، فلر است که تاکنون چند مدل توستر نان نیز تولید و به بازار عرضه کرده است. توستر فلر مدل TO102 یکی از گزینه‌های مناسب از نظر قیمت و کارایی است که طراحی ساده و شیکی نیز دارد. میزان برشته کردن نان در این توستر از ۱ تا ۹ درجه است و با داشتن قابلیت یخ‌زدایی، به راحتی ب نان‌های یخ‌زده و فریزری را گرم و برشته می‌کند.

این دستگاه با ۲ درگاه قرارگیری نان برای یک خانواده کوچک مناسب به نظر می‌رسد. توستر فلر مدل TO102 با توان مصرفی ۱۰۰۰ وات، دارای نمایشگر، سینی جمع آوری خرده نان و قابلیت توقف عملکرد بوده و بدنه‌اش ترکیبی از استیل و پلاستیک است.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۲. توستر فیلیپس مدل HD2581 830Wتوستر نان فیلیپس مدل HD2581 830W از پرفروش‌ترین و بهترین توستر‌های نان موجود در بازار ایران است. توستر نان فیلیپس دارای هشت درجه حرارت برای تست نان است و همچنین اگر نان شما در مرحله سوختن قرار داشت، دستگاه به صورت خودکار خاموش می‌شود.

همچنین این نوع توستر برای برای گرم کردن قطعات نان، کلوچه و شیرینی نیز مناسب است و سرعت عمل بالایی در یخ‌زدایی نیز دارد. این مدل که دارای سینی جمع آوری خرده نان است، بدنه‌ای استیل و ظاهری شیک و جذاب دارد.

توستر HD2581 830W با توان مصرفی ۸۳۰ وات در گروه محصولاتی با مصرف انرژی متوسط قرار می‌گیرد.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۳. توستر بوش مدل TAT6A111توستر TAT6A111 متعلق به برند آلمانی و پرطرفدار بوش است. این توستر با دو جایگاه قرار دادن نان، سرعت و کیفیت قابل قبولی در برشته و گرم کردن نان دارد. توستر بوش نیز مانند اکثر توسترهای دیگر دارای سینی جمع‌آوری خرده نان است و خرده‌نان‌ها در کشوی جمع‌آوری مخصوص این دستگاه جمع‌آوری می‌شوند تا در استفاده‌های بعدی باعث ایجاد سوختگی و دود نشوند.

توستر TAT6A111 بوش همچنین دارای قابلیت تنظیم حرارت از ۱ تا ۱۰ است. در طراحی این دستگاه دکمه توقف عملیات برای جلوگیری از سوختگی نان نیز در نظر گرفته شده است. توان مصرفی این مدل از توستر بوش، ۱۰۹۰ وات است. بدنه توستر TAT6A111 دارای عایق حرارت است و سنسور الکترونیکی برای ثابت نگهداشتن دما دارد.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۴. توستر هاردستون مدل TOP7610توستر مدل TOP7610 محصولی از شرکت هاردستون با بدنه‌ای پلاستیکی است. این توستر با دو درگاه قرار دادن نان و ۷ درجه برشتگی در کنار قیمت مناسبی که دارد، انتخاب خیلی از خانواده‌هاست. توستر نان هاردستون دارای دکمه قابلیت قطع خودکار و کشوی جمع‌آوری خرده نان است. توان مصرفی توستر TOP7610 هاردستون پایین و چیزی حدود ۷۶۰ وات است و محفظه جمع‌‌آوری سیم نیز دارد.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۵. توستر آریته مدل 158توستر آریته مدل ۱۵۸ یکی از لوکس‌ترین توسترهای نان موجود در بازار و متعلق به شرکت دلونگی ایتالیا است. توستر آریته مدل ۱۵۸ دارای ۶ درجه برای تست و برشته کردن نان است. همچنین این دستگاه دارای کلید دیفراست برای تست کردن نان‌های منجمد است.

یکی از نکات مثبت توستر آریته کلید گرمادهی از مرکز است که برای طبخ ساندویچ کاربرد دارد.

توستر نان آریته دارای دو محفظه توری شکل تمام استیل است که می‌توان ساندویچ را برای پختن یا گرم شدن درون آن قرار داد.

این مدل دارای دو درگاه قرارگیری نان است و قابلیت شستشو نیز دارد. توان مصرفی این دستگاه ۸۱۰ وات است و به علت داشتن توری ساندویچ ساز و تبدیل شدن به ساندویچ میکر، بسیار مورد استقبال خریداران قرار گرفته است.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۶. توستر میگل مدل GTO-80میگل GTO-80 از مدل‌های ایرانی در فهرست بهترین توستر نان است. بدنه این توستر ۱.۶ کیلوگرمی تمام استیل و دارای دو درگاه قرارگیری نان است. این مدل توستر نیز دارای قابلیت تنظیم حرارت و یخ زدایی است و دکمه توقف عملیات هم دارد.

امکان تنظیم حرارت تا ۹ درجه مختلف در این دستگاه، برشته کردن نان مطابق با انواع سلیقه‌ها را تامین می‌کند. توستر میگل مدل GTO-80 دارای محفظه جمع آوری سیم و سینی جمع آوری خرده‌های نان است. توان مصرفی این توستر ایرانی، ۸۵۰ وات است که متوسط محسوب می‌شود.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۷. توستر اپکس مدل ABT-210توستر اپکس مدل ABT-210 یکی از سبک‌ترین دستگاه‌ها است که تنها یک کیلوگرم وزن دارد. این مدل دارای دو درگاه قرارگیری نان است و می‌توان این درگاه‌ها را با دستگیره و پیچ تنظیم کنترل کرد. میزان برشتگی این دستگاه در ۷ حالت قابل تنظیم است و دکمه خودکار خاموش شدن و یخ‌زدایی نیز دارد.

از ویژگی‌های این دستگاه می‌توان به یخ‌زدایی نان و گرم کردن دوباره نان‌هایی که قبلا برشته شده اشاره کرد . توان مصرفی این دستگاه ۷۵۰ وات است.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۸. توستر ساوان مدل N-TO 396توستر ساوان مدل N-TO 396 دارای ۴ درگاه قرارگیری نان است و برای خانواده‌های پرجمعیت مناسب است.

همین ظرفیت بالا باعث شده وزن بالای ۲.۵ کیلوگرمی داشته باشد. این دستگاه نیز مانند دیگر مدل‌های فهرست بهترین توستر نان دارای قابلیت تنظیم حرارت و یخ‌زدایی است. این دستگاه دارای اهرم کنترل حمل نان به داخل توستر و کلیدهای لغو، گرم کردن مجدد و کنترل میزان برشته شدن نان است.

توان مصرفی توستر نان ساوان به علت ابعاد بزرگش و ظرفیت قرارگیری نان، ۱۹۰۰ تا ۲۳۰۰ وات است و برق زیادی به نسبت باقی مدل‌ها مصرف می‌کند.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۹. توستر همیلتون مدل HT-2432توستر همیلتون مدل HT-2432 یکی از توسترهای آمریکایی موجود در بازار ایران است. از ویژگی‌های مثبت این توستر می‌توان به بهره‌گیری از استیل مرغوب در ساخت بدنه اشاره کرد که باعث مقاومت بسیار بالای آن شده است.

توستر همیلتون دارای دو عدد درگاه قرار دادن نان است و یخ‌زدایی نان‌های فریزری را نیز انجام می‌دهد. این توستر همچنین قابلیت کنترل میزان حرارت و سینی جمع آوری خرده نان را نیز دارد. توان مصرفی توستر همیلتون مدل HT-2432، چیزی حدود ۷۳۰ تا ۸۷۰ وات است.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۱۰. توستر بایترون مدل TO 80pبرند آمریکایی بایترون یکی از نام‌های قدیمی و معتبر در لوازم خانگی است. توستر مدل TO 80p بایترون نیز با ظاهری کلاسیک، یکی از توسترهای پرفروش در بازار ایران است.

این دستگاه یک درگاه برای قرار دادن دو نان تست دارد که به علت ابعاد بزرگ می‌توان نان‌هایی مانند نان سنگک و بربری را نیز در آن قرار داد.

پنل شیشه‌ای جلوی توستر بایترون که قابلیت جدا شدن و شست‌وشو دارد، امکان نظارت بر فرآیند برشته شدن نان نیز را به افراد می‌دهد. توان مصرفی این دستگاه، ۱۱۰۰ وات است و دارای دکمه‌هایی مانند کنترل عملیات و تنظیم حرارت است.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


بهترین مدل‌ های توستر نان در بازار ایران
انتشار : ۳ مرداد ۱۴۰۰

برچسب های مهم

بهترین تلویزیون های ایکس ویژن با قیمت مناسب


حتی تصور تعطیلات آخر هفته بدون جعبه جادویی تلویزیون عذاب‌آور است. تلویزیون‌هایی که دیگر شباهتی به جعبه ندارند و طراحی منحصر به فرد و ظریف آن‌ها مرز مشترکی با تنهایی و اوقات فراغت ما دارد. بنابراین هر چقدر که در انتخاب تلویزیون، کیفیت و امکانات آن وسواس به خرج دهیم باز هم کم است!

با در نظر گرفتن بودجه محدود، طراحی زیبا و امکانات قابل قبول بهترین تلویزیون های ایکس ویژن در صدر لیست فروش تلویزیون‌های تولید ایران قرار می‌گیرند. تلویزیون‌هایی که قطعات آن از خارج از کشور تامین و با افتخار ساخت و مونتاژ داخل هستند و با برندهای خارجی بازار رقابت می‌کنند.

قیمت مناسب و خدمات پس از فروش دو عاملی هستند که باعث شدند بسیاری از مصرف کنندگان به خرید برندهای داخلی از جمله تلویزیون‌های ایکس ویژن روی آورند. تنوع بالای تلویزیون‌های این برند باعث شد تا راهنمای خرید امروز منویاب را به مرور قابلیت‌های مختلف این برند پرفروش ایرانی اختصاص دهیم.

معرفی و بررسی بهترین تلویزیون های ایکس ویژن

تلویزیون ال ای دی هوشمند ایکس ویژن مدل 43XT745 سایز 43 اینچمشخصات محصول

سایز صفحه: 43 اینچ
کیفیت تصویر: Full HD
تعداد درگاه های HDMI: دو عدد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


شفافیت و وضوح تصویر در تلویزیون ال ای دی هوشمند ایکس ویژن مدل 43XT745 قابل قبول و رزولوشن آن 1080 × 1920 است. این مدل به فناوری Pure sound مجهز است که باعث می‌شود این محصول کیفیت صوتی قابل قبولی داشته باشد.

درگاه‌های ورودی این مدل شامل USB و HDMI است. ضمن این که با قابلیت Time Shift می‌توانید محتوای در حال پخش را ذخیره‌سازی و همزمان کانال‌های دیگر را تماشا کنید.

تلویزیون ال ای دی هوشمند ایکس ویژن مدل 43XT725 سایز 43 اینچمشخصات محصول

سایز صفحه: 43 اینچ
کیفیت تصویر: Full HD
تعداد درگاه های HDMI: دو عدد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


مدل 43XT725 با ابعاد 43 اینچ یک تلویزیون هوشمند با قابلیت پشتیبانی از سیستم عامل اندروید است که از اکثر فرمت‌های صوتی تصویر پشتیبانی می‌کند.

این محصول اقتصادی با دو اسپیکر 10 واتی در جلوی تلویزیون طراحی شده و مهم‌ترین ویژگی آن مصرف انرژی بهینه است. همراه با این دستگاه پایه رومیزی هم روی بدنه طراحی شده که در مجموع باعث زیبایی ظاهری بیش‌تر محصول شده است.

تلویزیون ال ای دی هوشمند ایکس ویژن مدل 55XT515 سایز 55 اینچمشخصات محصول

سایز صفحه: 55 اینچ
کیفیت تصویر: Full HD
تعداد درگاه های HDMI: سه عدد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


طراحی 55 اینچی مدل 55XT515 ایکس ویژن انتخابی هوشمندانه برای فضاهای بزرگ‌تر است. این دستگاه به دو سیستم صوتی Dolby Digital با توان 10 وات مجهز شده است که تجربه متفاوتی از صوت را در کنار تماشای تصویر رقم می‌زند.

تلویزیون ایکس ویژن مدل 55XT515 در واقع یک دستگاه اندرویدی با نمایشگر بزرگ است که ضمن اتصال به اینترنت از امکان نصب نرم افزار و اپلیکیشن‌های مختلف پشتیبانی می‌کند.

تلویزیون ال ای دی ایکس ویژن مدل 49XT530 سایز 49 اینچمشخصات محصول

سایز صفحه: 49 اینچ
کیفیت تصویر: Full HD
تعداد درگاه های HDMI: سه عدد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


پورت‌های تلویزیون ال ای دی ایکس ویژن مدل 49XT530 برای مصارف معمولی خانگی کافی و شامل 2 درگاه USB و سه درگاه HDMI است. با استفاده از درگاه HDMI تعبیه شده می‌توانید تصاویر را با کیفیت فول اچ دی مشاهده و انواع حافظه جانبی خارجی و کنسول بازی را متصل کنید.

این مدل نظیر اکثر محصولات ایکس ویژن امکان ضبط برنامه‌ها و شیفت زمانی یا ذخیره‌سازی محتوا همزمان با مشاهده شبکه‌های دیگر را دارد.

تلویزیون ال ای دی ایکس ویژن مدل 55XT540 سایز 55 اینچمشخصات محصول

سایز صفحه: 55 اینچ
کیفیت تصویر: Full HD
تعداد درگاه های HDMI: سه عدد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


کیفیت تصویر در مدل 55XT540 ایکس ویژن در کنار سیستم صوتی دو کاناله داخلی آن در مجموع باعث شده تا از ارزش خرید بالایی بین مدل‌های 55 اینچی برخوردار باشد.

ابعاد این تلویزیون برای فضای 55 تا 90 متری مناسب است و برای کسانی که نیازی به نمایشگر هوشمند و امکانات آن ندارند گزینه ایده‌آلی خواهد بود.

تلویزیون ال ای دی ایکس ویژن مدل 43XK580 سایز 43 اینچمشخصات محصول

سایز صفحه: 43 اینچ
کیفیت تصویر: Full HD
تعداد درگاه های HDMI: سه عدد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


این بار ایکس ویژن با معرفی مدل 43XK580 امکانات متنوع‌تری در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این مدل هوشمند نیست؛ اما با درگاه مجزا MHL تولید می‌شود که امکان اتصال اسمارت فون‌ها را فراهم می‌کند.

اکثر ورودی‌های استاندارد صوتی تصویری در طراحی پورت‌های این دستگاه تعبیه و پیاده‌سازی شده‌اند. مهم‌تر این که این محصول ایرانی با ابعاد 43 اینچ با بهترین کیفیت ممکن را می‌توانید با قیمت کاملا اقتصادی خریداری کنید.

تلویزیون ال ای دی هوشمند ایکس ویژن مدل 50XKU575 سایز 50 اینچمشخصات محصول

سایز صفحه: 50 اینچ
کیفیت تصویر: Ultra HD - 4K
تعداد درگاه های HDMI: دو عدد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


مدل 50XKU575 نسل جدید تلویزیون‌های 50 اینچی هوشمند ایکس ویژن است که این بار با کیفیت ULTRA HD و HDR تولید می‌شود. بنابراین با این امکانات کیفیت نمایش رنگ و کنتراست رنگ‌ها توسعه یافته‌اند.

این مدل امکان اتصال بلوتوثی و وای فای را دارد و از فرمت‌های متنوع صوت و تصویر پشتیبانی می‌کند.

تلویزیون ال ای دی هوشمند ایکس ویژن مدل 55XKU645 سایز 55 اینچمشخصات محصول

سایز صفحه: 55 اینچ
کیفیت تصویر: Ultra HD - 4K
تعداد درگاه های HDMI: دو عدد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


وضوح تصویر در تلویزیون ایکس ویژن مدل 55XKU645 نسبت به سایر مدل‌ها بی‌نظیر است. این محصول از سیستم عامل اندروید به عنوان یک تلویزیون هوشمند پشتیبانی می‌کند و با زاویه 178 درجه‌ای که دارد محدوده دید وسیعی در اختیارتان قرار می‌دهد.

تکنولوژی HDR به کار رفته در این دستگاه باعث شده تا عمق رنگ‌ها، وضوح و کنتراست صفحه بهبود یابد.

تلویزیون ال ای دی هوشمند ایکس ویژن مدل 50XTU835 سایز 50 اینچمشخصات محصول

سایز صفحه: 50 اینچ
کیفیت تصویر: Ultra HD - 4K
تعداد درگاه های HDMI: سه عدد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


ال ای دی هوشمند ایکس ویژن مدل 50XTU835 نسل هشتم و از پرچمداران این برند در بازار است. محصولی هوشمند و مجهز به سیستم عامل اندروید که در نسخه‌های مختلف 50 تا 65 اینچ عرضه می‌شود.

کیفیت 4K در این محصول 4 برابر وضوح بیش‌تر نسبت به مدل‌های FULL HD در اختیارتان قرار می‌دهد. فناوری HDR10 به کار رفته در این محصول همزمان با بالا بردن عمق تصاویر کنتراست و کیفیت نمایش را در مجموع ارتقا داده است.

تلویزیون ال ای دی ایکس ویژن مدل 32XT580 سایز 32 اینچمشخصات محصول

سایز صفحه: 32 اینچ
کیفیت تصویر: HD
تعداد درگاه های HDMI: دو عدد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


مدل 32XT580 بهترین گزینه برای فضای محدود و کوچک، ادارت و هتل‌ها است. محصولی که از تمام قابلیت‌های مدل‌های گران قیمت ایکس ویژن نظیر Time Shift صدای دالبی دیجیتال برخوردار است اما قیمتی پایین و اقتصادی‌تر دارد.

این مدل به یک درگاه USB و دو درگاه HDMI برای انتقال مستقیم محتوا و تماشا آن با کیفیت HD مجهز است.

آشنایی با انواع تلویزیون‌های ایکس ویژن

محصولات ایکس ویژن طیف گسترده‌ای از نمایشگر را بر اساس کیفیت تصویر شامل می‌شوند. در گذشته LCD و اکنون انواع LED، تلویزیون‌های QLED، OLED و اسمارت تی وی‌ها در بازار وجود دارند که نیاز تمام مصرف کنندگان را با هر سلیقه‌ای پوشش می‌دهند.

در ادامه نگاهی بر ویژگی‌های هر یک از تلویزیون‌های ایکس ویژن، کیفیت تصویر و تکنولوژی ساخت‌ آن‌ها خواهیم داشت:

تلویزیون‌های LED ایکس ویژن با قیمت اقتصادی

مدل‌های LED بسیار باریک، سبک و باکیفیت هستند و از نظر مصرف انرژی هم بازدهی بالایی دارند. این نوع تلویزیون‌ها ممکن است به صورت هوشمند یا اسمارت تی وی هم به فروش برسند که در این حالت امکانات جانبی نظیر اتصال به اینترنت دارند.

تلویزیون‌های QLED با کیفیت بالاتر

چه در ظاهر و چه در ساخت انواع تلویزیون‌های QLED تفاوت فاحشی با مدل‌های LED دیده نمی‌شود. اکثر مصرف کنندگان هم ممکن است اطلاعات زیادی درباره این مدل نداشته باشند.

اولین بار نام QLED توسط برند سامسونگ مطرح شد که با این عنوان جدیدترین LED‌های خود را روانه بازار کرد. تجربه ثابت کرده نورها در نمایشگر QLED روشن‌تر از واقعیت به نظر می‌رسند و در مجموع کیفیت تصویر بالاتر است.

تلویزیون‌های OLED ایکس ویژن؛ نهایت کیفیت و کارایی

مدل OLED در حال حاضر بهترین نمایشگر موجود در بازار است که قیمت بالاتری نسبت به تلویزیون‌های QLED دارد. در گذشته تنها برندهای محدودی مثل سونی و سامسونگ تلویزیون‌های OLED تولید می‌کردند اما اکنون این محصول در ایران هم مونتاژ و تحت برند ایکس ویژن به فروش می‌رسد.

اما تجربه ما در استفاده از تلویزیون‌های OLED به مراتب بهتر از مدل‌های دیگر است. رنگ و سایه‌هایی که در مدل OLED می‌بینیم به واقعیت شباهت بیش‌تری دارند. مثلا تصاویر سیاهی که در تلویزیون‌های LED خاکستری به نظر می‌رسند با مدل OLED واقعی‌تر هستند.

تلویزیون‌های هوشمند و اندرویدی ایکس ویژن

حتما بارها نام تلویزیون‌های هوشمند را شنیده‌اید. محصولاتی که با قابلیت اتصال به اینترنت دیگر تفاوتی با لپ تاپ، گوشی و تبلت ندارند و به سادگی محتوای وب با استفاده از آن‌ها قابل مشاهده است.

در حال حاضر خرید تلویزیون‌های هوشمند ایکس ویژن با توجه به پیشرفت روز به روز نمایشگرهای بازار منطقی‌تر است. برخی از مدل‌های هوشمند به سیستم عامل اندروید هم مجهز هستند. بنابراین می‌توانید از تلویزیون به عنوان گوشی مجهز به سیستم عامل محبوبتان نیز بهره‌مند شوید.

مروری بر کیفیت تصویر انواع تلویزیون ایکس ویژن

ایکس ویژن به جز تنوع در طراحی نمایشگر، کیفیت تصویر متنوعی هم در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهد. در حال حاضر و با توجه به مدل‌های پیشرفته موجود در بازار توصیه ما خرید مدل‌هایی است که حداقل از کیفیت 1080p یا HD پشتیبانی می‌کنند.

به جز مدل HD در حال حاضر جدیدترین تکنولوژی تصویر به کار رفته در تلویزیون‌های ایکس ویژن 4K بوده که وضوح و شفافیت آن نسبت به مدل HD 4 برابر بیش‌تر است. بنابراین در نمایش محتوا تعداد پیکسل‌های بیش‌تری مشاهده می‌کنید و تصویر شارپ‌تر و دارای رنگ‌های زنده‌تری خواهد بود.

ممکن است در خرید تلویزیون‌های ایکس ویژن به جز 4K نام تلویزیون Ultra HD را نیز بشنوید. این مدل تقریبا کیفیت مشابه با 4K دارد اما از نظر فنی رزولوشن تصویر این مدل اندکی از کیفیت 4K پایین‌تر است.

فاکتورهایی جانبی در انتخاب تلویزیون‌های ایکس ویژن

ویژگی‌های اصلی از جمله کیفیت تصویر و تکنولوژی ساخت را بررسی کردیم. در خرید تلویزیون فاکتورهای دیگری هم به جز سایز و کیفیت صفحه نمایش مطرح می‌شوند که بهتر است با دقت آن‌ها را در مشخصات محصول بررسی کنید:

تعداد درگاه‌های HDMI تلویزیون

درگاه یا پورت‌های HDMI برای ورود دستگاه‌های خارجی طراحی می‌شوند. از سال 2019 در اکثر تلویزیون‌های بازار حداقل 4 پورت HDMI تعبیه می‌شود. این پورت‌ها زمینه اتصال مستقیم کنسول بازی، استریم ویدیو، لپ تاپ و … را فراهم می‌کنند.

قابلیت‌های اتصالی تلویزیون

برخی از تلویزیون‌های ایکس ویژن امکان اتصال بدون سیم یا از طریق وای فای را دارند. به جز وای فای ممکن است امکان بلوتوث هم در تلویزیون‌های هوشمند برای انتقال داده تعبیه شده باشد.

تلویزیون ایکس ویژن ساخت کجاست؟

ایکس ویژن از برندهای مجموعه ی شرکت مادایران است و خط تولید آن نیز در ایران است

کلام آخر

مولفه کیفیت تصویر، فناوری‌های نوین به کار رفته در طراحی و قابلیت‌های متنوع باعث شدند تا بهترین تلویزیون های ایکس ویژن در زمره پرفروش‌ترین محصولات بازار قرار گیرند.

یکی از نقاط قوت تلویزیون‌های ایکس ویژن طراحی همگام آن‌ها با تکنولوژی روز دنیا است. سیستم صوتی به کار رفته در مدل‌های مختلف ایکس ویژن نسبتا قوی بوده و در مدل‌های هوشمند امکان اتصال به وای فای، بلوتوث و پشتیبانی از اندروید نیز فراهم شده است.

بهترین تلویزیون های ایکس ویژن با قیمت مناسب
انتشار : ۲ مرداد ۱۴۰۰

برچسب های مهم

جدیدترین و بهترین گوشی های مدل شیائومی 2021


بهترین گوشی شیائومی کدام است؟

برند شیائومی یکی از غول‌های جدید موبایل است. شیائومی با ارائه گوشی‌های پرچمدار بالارده و میان‌رده توانسته در مدت کمی با بهترین گوشی سامسونگ و بهترین گوشی هواوی رقابت کند. اما مهمترین مسئله‌ای که شیاومی را محبوب می‌کند، قیمت‌های ارزان نسبت به رقبا است. قیمت منصفانه و کیفیت محصولات، ۲ دلیل منطقی برای پیشرفت شیائومی است.

بهترین گوشی های پرچمدار شیائومی 2021

بهترین گوشی دنیا و گوشی های پرچمدار توسط اپل، سامسونگ، هواوی و البته شیائومی ساخته می‌شوند. اگر یک پرچمدار می‌خواهید باید هزینه‌ زیادی بابت خرید گوشی بپردازید. تلفن‌های پرچمدار معمولاً با صفحه نمایش بزرگ، کیفیت ساخت عالی و آخرین ویژگی‌ها از جمله تشخیص چهره، شارژ سریع، شارژ بی‌سیم و ضد آب بودن ارائه می شوند.

مزیت اصلی گوشی‌های پرچمدار، دوربین با کیفیت آن است. با وجود بسیاری از مدل‌ها که از چندین لنز بهره می برند؛ از جمله تله و فوق العاده عریض، می‌توانید به راحتی عکس‌هایی با کیفیت عالی بگیرید.

بهترین گوشی شیائومی از نظر دوربین

گوشی شیائومی Mi 10 5Gمشخصات محصول

ابعاد: 30.5x74.8x9 میلی متر
پردازنده مرکزی: Octa-Core Kryo 585 CPU
حافظه داخلی: 256 گیگابایت
رم: 8 گیگابایت فناوری
صفحه نمایش: Super AMOLED
دوربین: 108 مگاپیکسل

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


گوشی شیائومی Mi 10 طراحی زیبا و منحصر به فردی دارد. قاب پشت و جلو این گوشی از جنس شیشه بوده و فریم آلومینیومی دارد. این گوشی از نسل جدید اینترنت 5G پشتیبانی می‌کند. صفحه نمایش دستگاه رزولوشن بالایی دارد. در اندازه‌ی 6.67 اینچی صفحه نمایش، حدود 386 پیکسل جای می‌گیرد.

بهترین گوشی شیائومی از نظر دوربین شامل 4 دوربین با کیفیت در پشت گوشی است که سنسور اصلی آن 108 مگاپیکسل است. قابلیت بهترین دوربین گوشی شیائومی به همینجا ختم نمی‌شود و دوربین چهارگانه آن عکس‌هایی با کیفیتی ثبت کرده و می‌تواند ویدیوهایی با کیفیت 8K نیز ضبط کند. دوربین سلفی نیز کیفیت بسیار خوبی دارد و سنسور آن 20 مگاپیکسل است.

یک گوشی پرچمدار عالی از نظر صفحه نمایش و پردازنده

گوشی شیائومی Mi 10 Lite 5Gمشخصات محصول

ظرفیت: 256 گیگابایت
نمایشگر: 6.47 اینچ (2400 × 1080 پیکسل)
دوربین: ۴۸۸۲۲ مگاپیکسل
سلفی: ۱۶ مگاپیکسل
رم: 8 گیگابایت
باتری: 4160 میلی آمپر
اندروید: ۱۰

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


گوشی شیائومی Mi 10 Lite 5G از فرم آلومینیومی و بدنه شیشه‌ای استفاده می‌کند. نکته منفی: جای اثر انگشت روی بدنه گوشی می‌ماند که شاید چندان خوشایند نباشد. طراحی این گوشی شبیه به مدل mi note 10 lite است با این تفاوت که بیرون‌زدگی دوربین این گوشی کمتر است. در ادامه به صفحه نمایش AMOLED 6.47 اینچی که نقطه قوت این محصول است می‌رسیم. رزولوشن 2400 × 1080 پیکسلی کیفیت تصاویر را بسیار بالا می‌برد.

و اما باتری 4160 میلی آمپری قطعا نقطه ضعف این محصول خواهد بود چرا که نسبت به رقبای خود میزان کمتری شارژ نگه می‌دارد. ولی با وجود آداپتور ۲۰ واتی فست شارژ، سریع شارژ می‌شود. حسگر اثر انگشت با کارایی معمولی و تشخیص چهره ۲ بعدی معمولی نیز در بخش امنیت گوشی فعالیت می‌کنند.

در بخش دوربین نیز شاهد ۴ ماژول دوربین با کیفیت معمولی و البته رضایت بخش هستیم. این گوشی از تراشه Snapdragon 765G استفاده می‌کند که در کنار رم ۸ گیگابایتی بسیار قدرتمند عمل خواهد کرد.

بهترین گوشی شیائومی برای عکاسی و فیلمبرداری

گوشی شیائومی Mi Note 10 Proمشخصات محصول

ظرفیت: 256 گیگابایت
نمایشگر: 6.47 اینچ (1080x2340 پیکسل)
دوربین: 108/12/5/20/2 مگاپیکسل
سلفی: 32 مگاپیکسل
رم: 8 گیگابایت
باتری: 5260 میلی آمپر
اندروید: ۹

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


شیائومی Mi Note 10 Pro یکی از بهترین گوشی هایی است که عظمت شرکت شیائومی را به رخ رقبا می‌کشد. شیائومی Mi Note 10 Pro یک گوشی میان‌رده با اسنپدراگون 865G به حساب می‌آید. در مورد شیائومی Mi Note 10 Pro باید گفت که دوربینی 108 مگاپیکسلی است که روی آن، یک گوشی موبایل نصب است. گوشی A80 سامسونگ را می‌توان رقیب این مدل دانست، اما این محصول از نظر دوربین، از نظر باتری و هم از نظر سخت افزار نسبت به A80 برتری دارد.

شیائومی Mi Note 10 Pro دارای ۳ دوربین پشت و یک دوربین سلفی است که روی هم ۳۹ مگاپیکسل کیفیت دارند. باتری 4500 میلی آمپری، نمایشگر تمام قاب، فریم آلومینیومی و اندروید ۹ از مشخصات Mi Note 10 Pro هستند.

بهترین گوشی های میان رده شیائومی 2021

اگر نمی‌خواهید با تلفن هوشمند خود عکس بگیرید خرید گوشی‌های میان رده با قیمت مقرون به صرفه گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. گوشی‌های میان رده صفحه نمایش با کیفیت، باتری مناسب و ویژگی‌های منحصر به فرد با قیمت مناسب دارند.

بهترین گوشی میان رده شیائومی از نظر سخت افزار

گوشی شیائومی Poco F3 5Gمشخصات گوشی

چیپست: Snapdragon 870 5G
رم: ۸
نمایشگر: AMOLED
حافظه داخلی: ۲۵۶
دوربین: 48 - 8 - 5 مگاپیکسل
سلفی: 20 مگاپیکسل
باتری: 4520 میلی آمپر بر ساعت
اندروید: ۱۱

پوکو اف ۳ یکی از زیباترین و خوش دست ترین گوشی های شیائومی است که قطر کمی دارد. در طراحی این گوشی شاهد سه طیف رنگی در قاب پشتی، یک عدد فلش، یک سنسور نور سنج، سه عدد لنز و میکروفون هستیم.

صفحه نمایش ۶.۷ اینچی حدود ۸۵ درصد پنل جلو را به خود اختصاص داده است. در Poco F3 یک نمایشگر آمولد ۱۲۰ هرتزی با قابلیت پشتیبانی از محتوای HDR10+ را خواهید دید. نکته جذاب نمایشگر تغییر از ۱۲۰ هرتز به ۹۰ و ۶۰ هرتز برای کاهش مصرف باتری است. در بخش باتری شاهد باتری ۲۵۲۰ میلی آمپر ساعت هستیم که عملکرد مناسب و قابل قبولی دارد.

این محصول دارای سنسور اصلی ۴۸ مگاپیکسل، سنسور ۸ مگاپیکسلی اولترا واید، و ۵ مگاپیکسلی ماکرو است. عملکرد دوربین عکاسی و فیلمبرداری کاملا معمولی است.

بخش جذاب این گوشی جایی است که شاهد چیپست اسنپدراگون 8705G هستیم. ترکیبت این چیپست با نرم افزار اندروید ۱۱ و می آی یو آی ۱۲.۵ بسیار هوشمندانه است.

قاتل پرچمدار و مناسب برای فیلمبرداری

گوشی شیائومی Mi 10T Proمشخصات گوشی

چیپست: Snapdragon 865
رم: ۸
نمایشگر: IPS LCD
حافظه داخلی: ۲۵۶
دوربین: ۱۰۸ و ۱۳ و ۵ مگاپیکسلی
سلفی: ۲۰ مگاپیکسلی
باتری: 5000 میلی آمپر ساعت
اندروید: ۱۰

در طراحی Mi 10T Pro شاهد ۳ دوربین، یک سنسور نور سنج و فلش در قاب پشتی هستیم. قاب پشتی از جنس شیشه و فریم نیز از جنس آلومینیوم است. پنل جلو از جنس فلت و ۸۵ درصد صفحه را به خود اختصاص داده است.

پنل IPS این گوشی نرخ تازه سازی 144 هرتزی دارد که در گوشی های پرچمدار دیده می‌شود. همچنین قابلیت پشتیبانی از HDR10+ تاثیر بسیاری بر کیفیت نمایش تصاویر دارد.

باتری ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی این گوشی با آداپتور فست شارژ ۳۳ واتی همراه است. این مقدار باتری تقریبا یک روز کامل شما را همراهی خواهد کرد. حسگر اثر انگشت و تشخیص چهره ۲ بعدی نیز عملکرد سریع و قابل قبولی دارند.

گوشی Mi 10T Pro شیائومی دارای دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی اصلی با دریچه دیافراگم f1.7 است که کیفیت خوبی دارد. کیفیت عکاسی رضایت بخش است اما فیلمبرداری با این گوشی بسیار عالی است. شیائومی در قسمت سخت افزار از اسنپدراگون ۸۶۵ و رم ۸ گیگابایت استفاده می‌کند. این مشخصات برای کارهای سنگین و بازی مناسب است.

یک گوشی میان رده شیائومی با دوربین پاپ آپ

گوشی شیائومی Poco F2 Proمشخصات محصول

ابعاد: 163.3x75.4x8.9 میلی متر
پردازنده مرکزی: Kryo 585 + Triple-Core Kryo 585 + Quad-Core Kryo 585
حافظه داخلی: 128 گیگابایت
رم: 6 گیگابایت
فناوری صفحه نمایش: Super AMOLED

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


گوشی شیائومی Poco F2 مجهز به یک صفحه نمایش با کیفیت 6.67 اینچی است. صفحه نمایش گوشی به طور کامل قاب جلویی را در برگرفته است. پوشش Gorilla Glass 5 از صفحه نمایش در برابر ضربه محافظت می‌کند. گوشی سامسونگ note 10 lite رقیب این گوشی است اما این محصول از خیلی جهات عملکرد بهتری دارد.

چهار دوربین در قاب پشتی دیده می‌شود. این دوربین چهارگانه شامل شامل یک لنز عریض با رزولوشن 64 مگاپیکسل، یک لنز تله فوتو ماکرو با رزولوشن 5 مگاپیکسل، یک لنز فوق عریض با رزولوشن 13 مگاپیکسل و یک سنسور عمق با رزولوشن 2 مگاپیکسل می‌باشد. دوربین سلفی 20 مگاپیکسلی این گوشی نیز تصاویر با کیفیت به ثبت می‌رساند.

بهترین گوشی شیائومی از نظر باتری

گوشی شیائومی Redmi Note 9 Proمشخصات محصول

ابعاد: 165.8x76.7x8.8 میلی متر
پردازنده مرکزی: Dual-Core Kryo 465 Gold + Hexa-Core Kryo 465 Silver CPU
حافظه داخلی: 128 گیگابایت
رم: 6 گیگابایت
فناوری صفحه نمایش: IPS
باتری: 5020 میلی آمپر

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


گوشی شیائومی مدل Redmi Note 9 Pro یک صفحه نمایش 6.67 اینچی مجهز به پنل IPS دارد. Corning Gorilla Glass 5 به کار رفته در طراحی ساخت، این گوشی را در برابر ضربه بسیار مقاوم کرده است. دوربین چهارگانه، در قاب پشتی تعبیه شده است. این دوربین چهارگانه شامل لنز عریض 64 مگاپیکسلی، لنز فوق عریض 8 مگاپیکسلی، لنز ماکرو با کیفیت 5 مگاپیکسل و سنسور عمق 2 مگاپیکسلی می‌باشد.

دوربین سلفی در قسمت جلو قرار گفته و 16 مگاپیکسلی می‌باشد. بهترین گوشی ردمی مجهز به یک باتری 5020 میلی آمپر ساعتی است که با استفاده از شارژر 30 واتی به راحتی شارژ می‌شود. لازم به ذکر است که حسگر اثر انگشت در لبه کناری دستگاه قرار گرفته است.

گوشی شیائومی Redmi Note 9Sمشخصات محصول

ابعاد: 165.8x76.7x8.8 میلی متر
پردازنده مرکزی: Dual-Core Kryo 465 Gold + Hexa-Core Kryo 465 Silver CPU
حافظه داخلی: 128 گیگابایت
رم: 6 گیگابایت
فناوری صفحه نمایش: IPS
باتری: 5020 میلی آمپر

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


این مدل از گوشی شیائومی طراحی زیبا و منحصر به فردی دارد. صفحه نمایش 6.67 آن مجهز به پنل IPS است که تصاویری با کیفیت در اختیار کاربران قرار می‌دهد. نمایشگر و قاب این گوشی با استفاده از فناوری Corning Gorilla Glass 5 پشتیبانی می‌شود. در نتیجه گوشی در برابر ضربه و خط و خش مقاومت بالایی خواهد داشت.

چهار دوربین در قسمت پشت گوشی قرار دارد. این دوربین چهارگانه شامل سنسور 48 مگاپیکسلی، 8 مگاپیکسلی، 5 مگاپیکسلی و 2 مگاپیکسلی که تصاویری با کیفیت بالا به ثبت می‌رساند. دوربین سلفی گوشی Redmi Note 9s 16 مگاپیکسلی بوده و عکس‌های سلفی با کیفیتی ثبت می‌کند.

بهترین گوشی های شیائومی برای بازی

شرکت شیائومی یکی از بهترین تولیدکننده‌های گوشی گیمینگ است. در ادامه چند نمونه از بهترین مدل های موجود در بازار را معرفی می کنیم.

گوشی شیائومی Black Shark 4مشخصات گوشی

چیپست: Snapdragon 870 5G
رم: 12 گیگابایت
نمایشگر: 6.67 اینچی (Super AMOLED)
حافظه داخلی: ۲۵۶ گیگابایت
دوربین: ۴۸ و ۸ و ۵ مگاپیکسلی
سلفی: ۲۰ مگاپیکسلی
باتری: 4500 میلی آمپر ساعت
اندروید: ۱۱

گوشی بلک شارک ۴ بهترین گوشی گیمینگ شیائومی است. این محصول از نمایشگر سوپر امولد با نرخ تازه سازی ۱۴۴ هرتز استفاده می‌کند. پردازنده اسنپدراگون ۸۷۰ در کنار رم ۱۲ گیگابایتی و حافظه داخلی ۲۵۶ گیگابایت، این گوشی را به یک گزینه عالی برای انجام بازی های سنگین تبدیل می کند.

مهمترین و جذابترین نکته در مورد این گوشی آداپتور ۱۲۰ واتی آن است که در ۱۵ دقیقه باتری را فول شارژ می‌کند.

گوشی شیائومی POCO X3مشخصات محصول

ابعاد: 165.3x76.8x9.4 میلی‌متر
پردازنده مرکزی: Dual-Core Kryo 470 Gold + Hexa-Core Kryo 470 Silver
حافظه داخلی: 128 مگابایت
رم: 6 گیگابایت
فناوری صفحه نمایش: IPS

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


گوشی گیمینگ شیائومی مدل POCO X3 مجهز به یک صفحه نمایش 6.7 اینچی با رزولوشن 2400 × 1080 پیکسل است. این گوشی طراحی زیبا و امکانات فوق‌العاده‌ای داشته و برای عکاسی، بازی و ... مناسب است. فریم گوشی از آلومینیوم ساخته شده و جنس قاب جلویی از شیشه است. در قسمت جلوی و روی صفحه نمایش یک بریدگی کوچک قرار دارد که محل قرار گیری دوربین سلفی 20 مگاپیکسلی می‌باشد.

در قاب پشتی 4 دوربین قرار دارد. این دوربین چهارگانه شامل دوربین اول از نوع عریض، دوربین فوق عریض، دوربین ماکرو و حسگر عمق می‌باشد. این دوربین می‌تواند تصاویر HDR، پانوراما و ... ثبت کند. فیلمبرداری با رزولوشن 1080 × 1920 و سرعت 30 فریم بر ثانیه با استفاده از این دوربین امکان پذیر است.

گوشی گیمینگ شیائومی مخصوص بازی های سطح بالا است. گیمرها از شیائومی مدل POCO X3 بسیار استقبال می‌کنند. اما برندهای دیگری مانند هواوی، مدل‌های ارزانتری تولید می‌کنند.

بهترین گوشی های شیائومی ارزان قیمت (پایین رده)

خرید گوشی‌های پایین رده کمی سخت‌تر است. چرا که طیف وسیعی از این گوشی‌ها در بازار وجود دارد. نمی‌توان گفت که همه گوشی‌های پایین رده مناسب هستند اما مدل‎های خوب هم در بین این محصولات پیدا می‌شود. این گوشی‌ها طراحی و ساختاری ساده دارند. با این حال هنوز می‌توانید گوشی‌های پایین رده با دوربین و باتری باکیفیت پیدا کنید.

گوشی شیائومی Redmi Note 8 Proمشخصات محصول

ظرفیت: ۱۲۸ گیگابایت
نمایشگر: 6.53 اینچی (۱۰۸۰ در ۲۳۴۰)
دوربین: 64، 8 و 2 مگاپیکسلی
سلفی: ۲۰ مگاپیکسل
باتری: 4500 میلی آمپر
رم: 6 گیگابایت
اندروید: ۹

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


گوشی شیائومی Redmi Note 8 Pro یکی از پرفروش‌های شرکت شیائومی در سال ۲۰۱۹ است. گوشی ردمی نوت 8 پرو یک کنسول بازی در دنیای موبایل به حساب می‌آید. شیائومی Redmi Note 8 Pro برتری خود را در زمینه گیمینگ در تست هم ثابت کرده و امتیاز بالایی دریافت کرده است.

دوربین اولترا واید، لنز ماکرو و دوربین عکاسی در عمق به همراه دوربین اصلی ۶۴ مگاپیکسلی به شما امکان ثبت هر نوع شاتی را می‌دهند. با امکاناتی که شیاومی ردمی نوت 8 در اختیار شما می‌گذارد، هیچ گوشی دیگری در این رنج قیمت پیدا نخواهید کرد. نمایشگر فول اچ دی پلاس Redmi Note 8 Pro توانایی ارائه ۱۶ میلیون رنگ را دارد.

گوشی A50 به عنوان رقیب این مدل در بازار وجود دارد. اما این محصول از نظر پردازش، از نظر دوربین و از نظر طراحی نسبت به A50 سامسونگ برتری دارد. ولی از نظر باتری و صفحه نمایش، هم ردیف با A50 است. در برند هواوی گوشی P30 LITE و در خود شیایومی نیز گوشی CC9 رقبای دیگر Redmi Note 8 Pro هستند. در مجموع این محصول از تمام رقبا عملکرد بهتری دارد.

گوشی شیائومی Redmi Note 8مشخصات محصول

ظرفیت: 64 گیگابایت
نمایشگر: 6.3 اینچ (1080*2340)
دوربین: 48، 8 و دو دوربین 2 مگاپیکسلی
سلفی: ۱۳ مگاپیکسلی
باتری: 4500 میلی آمپر
رم: 4 گیگابایت
اندروید: ۹

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


گوشی شیائومی Redmi Note 8 یک نمونه خوش ساخت با طراحی زیبا است که مورد پسند خریداران قرار گرفته است. دوربین اصلی ۴۸ و سلفی ۱۳ شیائومی ردمی نوت 8 را به گزینه خوبی برای استفاده در شبکه‌های اجتماعی تبدیل کرده است. اگر پول ردمی نوت ۸ پرو را ندارید بهتر است Redmi Note 8 را انتخاب کنید. این دو مدل به جز قیمت، چندان تفاوتی ندارند.

اگر به بازی با گوشی علاقه دارید شیائومی Redmi Note 8 و نوت تی، ۲ گزینه عالی به حساب می‌آیند. یک نمایشگر فول اچ دی پلاس گوشی شیائومی Redmi Note 8 را نزد گیمرها محبوب‌تر می‌کند. البته باتری ۴۵۰۰ میلی آمپری نوت ۸ تی هم به کارایی گوشی افزوده است. گوشی A30 سامسونگ به عنوان رقیب این گوشی در بازار وجود دارد. این محصول از نظر دوربین بسیار بهتر از رقیب خود عمل می‌کند.

به دنبال جدیدترین مدل گوشی شیائومی هستید؟

به گوشی قدیمی خود نگاه کنید تا بفهمید که آیا دوران اوج دستگاه تمام شده است یا خیر. در این مطلب قصد داریم به سه فاکتور مهم اشاره ‌کنیم. در صورت وجود این سه فاکتور، خرید یک گوشی جدید عاقلانه به نظر می‌رسد.

تلفن فعلی شما مشکل ایجاد می‌کند؟

در صورتی که نمایشگر گوشی شکسته یا ترک خورده باشد و یا باتری گوشی دوام کافی را نداشته باشد به راحتی می‌توانید آن‌ها را جایگزین کنید. اما در صورتی که سیستم عامل گوشی آپگرید شود عملکرد آن بسیار کند خواهد شد. در این صورت به یک گوشی جدید احتیاج خواهید داشت، امکان بروز خرابی‌های مکرر، خالی شدن باتری و پاسخ‌های کند در این زمان بسیار است.

گزینه‌های مورد نظر خود را در سیستم عامل در نظر بگیرید

همه تلفن های هوشمند از قابلیت مرور وب و اجرای برنامه ها، مدیریت ایمیل های شخصی و اداری و تسهیل کار با شبکه‌های اجتماعی برخوردار هستند. در صورتی که گوشی شما سیستم عامل قدرتمندی داشته باشد می‌توانید این کارها را به راحتی انجام دهید.

سیستم عامل بر انتخاب برنامه‌ها نیز تاثیر میگذارد، برنامه‌های بسیار مشهوری مانند Facebook ، Google Maps و Spotify در چندین سیستم عامل در دسترس هستند. اکثر مردم نیز تمایل دارند از سیستم عامل قدیمی خود استفاده کنند. اما بهتر است بدانید تغییر سیستم امکانات جدیدی برای شما به ارمغان می‌آورد که از آنچه دارید بسیار جذاب‌تر است.

در صورت استفاده مداوم از اینترنت گوشی به چه فاکتورهایی باید توجه کرد؟
اگر به جای لپ تاپ از اینترنت گوشی استفاده می‌کنید بهتر است یک مرورگر خوب روی گوشی نصب کنید. در صورتی که علاقه دارید در YOUTUBE فیلم تماشا کنید یا می‌خواهید قبل از به اشتراک گذاشتن عکس، آن را به صورت آنلاین ویرایش کنید اندازه صفحه (بیش از 5 اینچ) و وضوح تصویر (حداقل HD) از جمله فاکتورهایی است که باید به آن توجه کنید.

دریافت و پوشش سیگنال
دریافت سیگنال شبکه نیز فاکتوری مهم برای استفاده روزمره از تلفن هوشمند است، اگرچه اکثر ما از Wi-Fi و Hotspot برای برقراری ارتباط از طریق شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنیم. اما برای برقراری تماس تلفنی و یا استفاده از اینترنت خط تلفن لازم است یک گوشی با آنتن دهی فوق‌العاده انتخاب کنیم.

اینترنت 4G یا LTE یک استاندارد بی‌سیم برای دریافت سریعتر و بهبود عملکرد آنلاین تلفن همراه شماست. پوشش 4G در حال بهبود است، ترکیب آن با نسل جدید اینترنت همراه 5G پهنای باند بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

دوربین گوشی موبایل

کیفیت تصاویر در تلفن هوشمند فقط به رزولوشن گوشی بستگی ندارد بلکه توانایی دوربین برای ثبت تصاویر در شرایط نوری مختلف نیز در این امر دخالت دارد.
اگر از تلفن خود به عنوان دوربین استفاده می کنید، شاید بهتر باشد به دنبال مدلی با دکمه اختصاصی دوربین باشید نه اینکه مجبور شوید از طریق سیستم منو عکس سلفی و ... ثبت کنید.
هنگام عکاسی با تلفن همراه، به ویژه هنگامی که نور موجود خیلی خوب نیست، یک فلاش LED نیز می تواند بسیار مفید باشد.
دوربین سلفی با کیفیت نیز به شما این امکان را می‌دهد که تصاویر سلفی عالی ثبت کنید و یا هنگام برقراری تماس تصویری، تصاویر با کیفیت در اختیار شما قرار می‌دهد.

عمر باتری

تمام کاربران تلفن‌های هوشمند، از اینکه نمی‌تواننند یک روز کامل بدون شارژ کردن گوشی از آن استفاده کنند، گله دارند. اما فراموش نکنید که هر چه نمایشگر یک گوشی هوشمند بزرگتر باشد، عمر باتری نیز کمتر می‌شود. ظرفیت باتری را برای گوشی مورد علاقه خود بررسی کنید و آن را با موبایل دیگری با صفحه نمایش مشابه مقایسه کنید. به طور کلی ظرفیت بالاتر باعث ماندگاری بیشتر باتری می شود.

سایر امکاناتی که هنگام خرید گوشی موبایل باید به آن توجه کنید

(WB-AMR)
Wideband Adaptive Multi-Rateهمچنین به عنوان HD Voice شناخته می شود، یک فناوری گفتاری است که باعث شفاف سازی و کاهش نویز پس زمینه می‌شود.

اتصال به اینترنت
اگر می خواهید از تلفن همراه خود به عنوان مودم Wifi یا بلوتوث استفاده کنید یا اگر اتصال اینترنتی WLAN دارید، می توانید از مزایای Hotspot شخصی استفاده کنید. در واقع با Hotspot می‌توانید اینترنت را با سایر دستگاه‌های خود مثل لپ تاپ و تبلت به اشتراک بگذارید. در صورتی که به wifi دسترسی نداشته باشید این ویژگی بسیار مفید خواهد بود.

صفحه کلید QWERTY
این کیبورد، به صورت صفحه کلید مجازی در اکثر صفحه های لمسی گوشی‌های هوشمند در دسترس می‌باشد. صفحه کلید فیزیکی اکنون بسیار نادر است.

حالت پرواز
Flight mode یا حالت پرواز یک ویژگی بسیار مفید است که آنتن و اینترنت تلفن همراه شما را خاموش می کند. در این صورت دستگاه به یک پخش کننده موسیقی یا فیلم تبدیل می‌شود تا در هنگام پرواز نیازی به خاموش کردن آن نباشد. اکثر تلفن‌های هوشمند جدید این ویژگی را دارند.

GPS
در حالی که اکثر تلفن‌های هوشمند از نقشه آنلاین مانند Google Maps پشتیبانی می کنند، یک تراشه اختصاصی GPS با استفاده از یک برنامه ناوبری آفلاین به شما این امکان را می‌دهد بدون نیاز به استفاده از اینترنت تلفن بفهمید دقیقا کجا هستید.

نوع اتصال هدفون
یک گوشی هوشمند با جک 2.5 یا 3.5 میلی متری به شما این امکان را می‌دهد که از یک هدفون استاندارد برای گوش دادن به موسیقی استفاده کنید. برخی از جدیدترین تلفن‌های هوشمند آیفون و آندروید دیگر جک هدفون 3.5 میلی متری را ارائه نمی‌دهند.
مدل های آیفون اپل از آیفون 7 به بالا و همچنین جدیدترین تلفن های همراه Google Pixel شما را مجبور می کنند که از هدفون بی سیم یا از یک دانگل ظریف برای اتصال هدفون مورد علاقه خود استفاده کنید.

کارت حافظه
تلفن های همراه با شیار کارت حافظه ظرفیت تلفن همراه برای ذخیره عکس ها، فیلم ها و موسیقی را بیشتر می‌کند.

قبل از خرید گوشی شیائومیدر حال حاضر از چه دستگاهی استفاده می کنید؟

IOS و اندروید دو گزینه مهم و پرطرفدار تلفن‌های هوشمند هستند. در حال حاضر از چه چیزی استفاده می کنید؟ آیا می‌خواهید آن را تغییر دهید؟
اگر بین اپل (IOS) و Android تغییر ایجاد کنید، باید برنامه هایی را که دارید دوباره دانلود کرده و یا احتمالاً دوباره خریداری کنید. در هر صورت برای تعویض تلفن همراه، هر دو سیستم عامل روشی برای کپی کردن تمام داده‌های شما مانند عکس‌ها از یک تلفن قدیمی به تلفن جدید دارند. شاید کمی طول بکشد اما از انتقال دستی داده‌ها بسیار آسان‌تر است.

قبل از خرید تلفن همراه جدید به این توجه کنید که از کدام ویژگی تلفن فعلی خود ناراضی هستید. در این صورت به راحتی می‌توانید تلفن جدید خود را با توجه به ویژگی‌هایی که در نظر دارید خریداری کنید.

گوشی موبایل را برای چه کارهایی لازم دارید؟

قبل از خرید موبایل، باید بدانید که آن را تنها برای کارهای ساده مثل فرستادن پیام و زنگ زدن می‌خواهید یا دوست دارید اکثر کارهای حرفه‌ای را با گوشی خود انجام دهید؟ پیشنهاد می‌کنیم که دستگاهی با عملکرد سریع انتخاب کنید. در این صورت می‌توانید از دستگاه خود نهایت استفاده را ببرید.

فضای ذخیره سازی برای اکثر کاربران مسئله بزرگی است. در حالی که 64 گیگابایت برای کاربرانی که استفاده کمی از دستگاه دارند مناسب است، ممکن است برای افرادی که زیاد عکس می‌گیرند گزینه خوبی نباشد. حتی برنامه‌هایی که روی دستگاه نصب می‌کنید، می توانند فضای زیادی را اشغال کنند. بنابراین به این مورد نیز توجه کنید.

خوشبختانه سرویس های پخش موسیقی مانند Spotify به شما این امکان را می‌دهد بدون اشغال کردن فضای ذخیره‌سازی به موسیقی دلخواه خود گوش دهید. اگر می‌خواهید از دستگاه خود در شرایط مختلف استفاده کنید بهتر است به دنبال دستگاهی با مقاومت بالا باشید. این روزها بیشتر محصولات در برابر آب، رطوبت و ضربه مقاومت بالایی دارند. اگر به نقاشی و یادداشت برداری با تلفن همراه علاقه دارید به دنبال مدلی همراه با قلم مانند سری Samsung Note باشید.

چرا گوشی‌های شیائومی ارزان هستند؟

شرکت شیائومی به سختی تلاش می‌کند تا هزینه‌های خود را پایین نگه دارد. همانطور مدیر عامل شیائومی بارها گفته است: استراتژی آنها ساخت محصولاتی با حاشیه سود اندک (حدود ۵ تا ۱۰ درصد) است و با این روش خریداران از یک گوشی باکیفیت استفاده می‌کنند و آنها هم فروش خود را افزایش می‌دهند.

گوشی شیائومی بهتره یا سامسونگ؟

می‌توان گفت به نوعی، شیائومی با در پیش گرفتن استراتژی سامسونگ در کپی کردن اپل، به سرعت تبدیل به سامسونگ جدید شده است. اما شیائومی این کار را بهتر از سامسونگ انجام می‌دهد زیرا تلفن‌های جذاب را با کیفیت ساخت بهتر و با قیمتی ناچیز به فروش می‌رساند.

گوشی شیائومی بهتره یا هواوی؟

هواوی در انتقال سریع محصولاتش به بازار جهانی بهتر عمل کرده و بخش بزرگی از بازار جهانی را در دست دارد. همین موضوع باعث شده که بسیاری از مردم هواوی را بهتر از شیائومی بدانند. اما قطعا شرکت شیائومی در حال پیشروی به بازارهای جهانی است.

گوشی شیائومی خوبه؟

شیائومی متخصص گوشی‌های ارزان قیمت اندرویدی است. برند شیائومی از طرف منتقدین و خریداران نیز مورد استقبال قرار گرفته است. محصولات این شرکت همچنین به داشتن طراحی شبیه به دستگاه های اپل معروف هستند. گوشی‌های شیائومی علی رغم قیمت کم، نسبتاً قدرتمند هستند.

آیا ردمی همان شیائومی است؟
برند Redmi یک برند فرعی و زیر مجموعه شرکت شیائومی است. ردمی برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ به یک مارک جدا از شیائومی تبدیل شد. ردمی گوشی‌های میان‌رده و سطح متوسط را تولید می‌کند در حالی که خود شیائومی گوشی‌های پرچمدار سری Mi را تولید می‌کند.

جمع بندی

سخن گفتن از بهترین گوشی شیائومی نیاز به به روز بودن دارد؛ چرا که شرکت شیائومی خیلی سریع مدل‌های جدید را عرضه می کند. در بازاری که شرکت‌های دیگر به فکر گرفتن پول برند خود هستند، شرکت شیائومی به فکر عرضه محصولات ارزان و با کیفیت است. با سرعتی که شرکت شیائومی به پیش می‌رود چندان دور از ذهن نیست که به ابرقدرت دنیای موبایل تبدیل شود.

در این مقاله از بهترین مدل شیائومی یعنی شیائومی Mi Note 10 Pro (می نوت ۱۰ پرو) تا ارزان‌ترین مدل شیائومی یعنی شیائومی Redmi 8A معرفی شده است. گوشی‌های شیائومی انتخاب خوبی هستند؛ به خودتان سخت نگیرید؛ مناسب با بودجه‌ای که دارید خرید کنید.

جدیدترین و بهترین گوشی های مدل شیائومی 2021
انتشار : ۱ مرداد ۱۴۰۰

برچسب های مهم

قیمت روز 25 مدل کیک پز ارزان و باکیفیت


کیک پز یک محصول آشپزخانه ای بسیار مهم برای بانوان ایرانی است که به کمک آن موفق به پخت انواع و اقسام کیک‌ها در طعم‌های گوناگون و بسیار خوشمزه می‌شوند و حتی ممکن است از آن برای پخت نان‌های گوناگون نیز استفاده کنند. پس اگر شما نیز قصد خرید یک کیک پز مناسب و ایده آل را برای خود کرده‌اید، توصیه می‌کنیم در ادامه این مطلب با منویاب همراه شوید تا کمی بیشتر با راهنمای خرید کیک پز آشنایی پیدا نمایید.

نکات مهم هنگام خرید کیک پز

جنس بدنه: توجه به جنس بدنه یک دستگاه کیک پزی از جمله اولین نکاتی است که باید هنگام خریدان را مد نظر خود قرار دهید. جنس بدنه یک کیک پز در عین دوام و ماندگاری خود باید از زیبایی‌های ظاهری نیز برخوردار باشد. به همین خاطر اصولاً تولید کنندگان ایرانی و یا حتی خارجی برای تولید کیک پزهای خود از جنس فلز آلومینیومی و یا گرانیتی استفاده می‌کنند.

جنس لایه داخلی: اصلی‌ترین نکته برای یک کیک پز، بیرون آوردن کامل و درست آن از قالب کیک پزی است که برای این منظور حتماً باید جنس لایه داخلی آن نچسب و یا از جنس تفلون برخوردار باشد. ناگفته نماند کیک پزهایی که جداره آن‌ها از طرح لانه زنبوری نیز برخوردار است سبب عدم چسبندگی محتویات شما به هنگام پخت به کناره‌های ظرف خواهد شد.

قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی: از آنجایی که شستن یک ظرف کیک پزی با توجه به امکان چسبندگی مقداری از مواد به داخل ظرف خیلی هم راحت و آسان نیست و پیشنهاد می‌کنیم شما به دنبال خرید کیک پزی باشید که از قابلیت انجام شستشو با ماشین‌های ظرفشویی نیز برخوردار باشد.

تک کاره یا چند کاره بودن محصول: از دیگر نکات مهمی که توصیه می‌کنیم به هنگام خرید کیک پز به آن توجه نمایید، تک کاره یا چند کاره بودن آن است. مدل‌هایی که از قابلیت‌های مختلفی نظیر: پخت انواع نان و شیرینی، سرخ کردن گوشت و مرغ و سبزیجات و حتی پخت خمیر پیتزا نیز برخوردارند در دسته کیک پزهای چند کاره قرار می‌گیرند که در کنار قیمت بیشتر خود، می‌توان از آنان خدمات بیشتری را نیز دریافت نمود.

امکانات جانبی: امروزه با کمی گشت و گذار بیشتر در بازارهای داخلی کشورمان می‌توانید با کیک پزهای متنوع و مختلفی مواجه شوید که از امکانات جانبی به مراتب پیشرفته تر و حرفه ای تری نیز همچون: تایمر زمانی، هشدار دهنده تأخیر در پخت، صفحه نمایشگر و … برخوردار هستند. البته فراموش نکنید که این نوع از دستگاه‌های مجهز به امکانات جانبی قطعاً با قیمت‌های بیشتری نیز در بازار به فروش رسانده می‌شوند.

قیمت کیک پز: همانطور که با مطالعه موارد فوق از آن مطلع شده‌اید، عوامل گوناگونی بر روی قیمت کیک پزها تأثیر می‌گذارد و این شما هستید که باید انتخاب کنید کدام یک از کیک پزهای موجود در بازار را با توجه به مشخصات آن‌ها خریداری خواهید کرد.

تا اینجا با چند نکته درباره انتخاب و خرید کیک پز مناسب آشنا شدیم. در ادامه لیستی از 25 کیک پز ارزان، با کیفیت و محبوب در بازار ایران را برای شما آماده کرده ایم. همه این کیک پزها از کیفیت بالا و قیمت مناسبی برخوردار هستند. فراموش نکنید که با کلیک روی دکمه هر آیتم، می توانید تصاویر و اطلاعات بیشتری را درباره محصول به دست بیاورید.

1 کیک پز کنوود مدل C3in1  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


2 کیک پز و پیتزاپز برقی لاوان مدل shelh


  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


3 کیک پز مدل Taba  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل  


4 کیک پز برقی هادی مدل آویسا  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


5 کیک پز برقی لاوین الکتریک مدل havana  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


 6 کیک پز لاوین مدل Havana مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


7 کیک پز برقی نانیسا مدل ۱۶۸۵۱۵  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


8 کیک پز برقی کد ۱۲۳۴۵

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


9 کیک پز برقی نکس مدل زنبوری  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


10 کیک پز لاوین الکتریک مدل لاوانا کد ۱۰۰۰۰۰۱۱۵۱  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


11 کیک و پیتزا پز برقی مدل Mehr


  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


12 کیک پز برقی لاوین الکتریک مدل تیتان  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


13 کیک پز کنوود مدل ۳۳۱۸-۷۴۱  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


14 کیک پز لاوین مدل هاوانا


  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


15 کیک پز کد ۶۰۴۰  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


16 کیک پز لاوین الکتریک مدل Lavana  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


17 کیک پز برقی مدل Taba  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


18 کیک پز مدل GA-303  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 19 کیک پز کنوود مدل ۳in1  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


20 کیک پز مدل خورشید کد ۲۱۱  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


21 کیک پز کد ۱۰۰۲۶  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


22 کیک پز برقی مرسانا مدل Montakhab  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


23 کیک پز برقی لاوان مدل lavana  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل  


24 کیک پز رویال طرح گل کد ۱۳۶۴  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


25 کیک پز برقی مدل ۲۵۵۲  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


امیدواریم این مطلب برای انتخاب کیک پز مناسب به شما کمک کرده باشد. اگر سوالی دارید می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه آن را با ما در میان بگذارید.

قیمت روز 25 مدل کیک پز ارزان و باکیفیت
انتشار : ۱ مرداد ۱۴۰۰

برچسب های مهم

قیمت بهترین مدل های شومیز زنانه مجلسی شیک و ارزان


امروزه شومیز زنانه یکی از پر طرفدارترین پر کاربردترین لباس های زنانه است که برای تمام استایل ها از جمله اسپرت، رسمی و مجلسی استفاده می شود. یک شومیز شیک همراه شلوار، دامن و یا زیر کت یا مانتو می تواند نیاز شما را در موقعیت های مختلف بر طرف کند.شومیز چیست؟

شومیز یک کلمه فرانسوی به معنای تمام لباس های زنانه می باشد. اما در ایران شومیز به بلوزی گفته می شود که مقداری از حد نرمال خود گشادتر بوده و اغلب از جنس حریر و گیپور در تولید آن ها استفاده می شود. در دو شکل شومیز زنانه و دخترانه در شکل ها و طرح های مختلف به بازار عرضه می شوند.

انواع شومیز

شومیززنانه تنوع زیادی در مدل، رنگ و جنس پارچه دارند که برای تمام سنین از جمله شومیز دخترانه و شومیز زنانه تولید می شوند.

پارچه حریر برای دوخت شومیز مجلسی انتخاب مناسبی است اما پارچه های کرپ به دلیل قابلیت های بالا در پیاده سازی الگوهای مختلف و برش برای شومیزهای مدل اسپرت کاربرد بیشتری دارد که استایلی کلاسیک به خود می گیرد.

اگر چنانچه از یقه های مردانه و ساده استفاده شود به استایل رسمی و کلاسیک نزدیک بوده و اگر از یقه های حلزونی و یا آستین های مدل دار استفاده شود مدرن تر بود.

از شومیز زنانه بلند می توان برای موقعیت هایی که نیاز به استایل های پوشیده تر باشد استفاده نمود.
از شومیز زنانه مشکی می توان در مجلس های رسمی تر از جمله عزاداری ها و مجالس ختم به عنوان یه لباس راحت استفاده نمود. ست کردن شومیز زنانه گلدار و رنگی با شلوار و یا دامن های با رنگ خنثی می تواند یک استایل شیک و کاملا کاربردی را بسازد.

استفاده از شومیزهای زیبا با تنوع رنگی و دوخت های مناسب در دوران بارداری نیز می توان تیپی زیبا و شیک در این دوره نیز داشت.
از شومیزهای رنگی با طرح های خیلی روشن می توان به عنوان شومیز دخترانه برای استایل بچه ها در موقعیت های مختلف بهره برد.

مدل شومیز زنانه حریر مجلسی

گفتیم که جنس حریر می تواند به عنوان گزینه مناسبی برای دوخت شومیز زنانه مجلس باشد که در مدل های متنوع، گل دار، آستین بلند، به صورت تاپی یا آستین کوتاه مورد پسند خانم های با سلیقه و شیک پوش قرار می گیرد.

خانم ها از این شومیزهای مجلسی در مهمانی های مختلف و مناسبت های رسمی و غیر رسمی بپوشند و استایل خود را با کفش های متناسب با نوع شلوار و یا دامنی که با شومیز ست می کنند به یک تیپ شیک و خاص تبدیل کنند. همچنین پارچه های حریر به دلیل ظرافت و زیبایی که دارد استفاده از گردنبندهای رنگی و متنوع بر روی آن ها نمایی شگرفتی را به نمایش می گذارد.

از بین همه رنگ ها، شومیز زنانه مشکی از جنس حریر بیشترین کاربرد را داشته زیرا به راحتی با انواع شلوارها، دامن ها ، کفش ها و دیگر وسایل ست می شود و همچنین در مناسبت های مختلف نیز به عنوان یک لباس شیک از آن ها استفاده نمود.

برندهای معتبر تولید کننده شومیز زنانه

امروزه تولید کنند گان زیادی در داخل و خارج از کشور در زمینه تولید شومیز فعالیت دارند که از بین تولیدکنندگان خارجی شومیز زنانه ترک به دلیل فراوانی طرح ها و رنگ ها نظر طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. زیرا طراحان ترکی در زمینه طراحی انواع شومیز زنانه و دخترانه پیشرفت چشمگیری داشته اند و مانند دیگر لباس های و سبک های ترک توانسته اند در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشند.

شما می توانید با مراجعه به انواع سایت های معتبر که جهت تبلیغ و فروش بهترین مدل شومیز ترک فعالیت دارند تمام سبک های شومیز دخترانه، زنانه برای استایل ها و مراسمات مختلف مشاهده کنید. از این شومیز ها با تنوع رنگ و طرح در تمامی فصول قابل استفاده هستند اما ناگفته نماند که جنس اکثر شومیز ها خنک و سبک هستند که باعث می شود کاربرد آن ها در فصل های گرم سال بیشتر باشند.

مشاهده تصاویر و قیمت مدل های پر فروش شومیز زنانه و دخترانه  

قیمت بهترین مدل های شومیز زنانه مجلسی شیک و ارزان
انتشار : ۳۱ تیر ۱۴۰۰

برچسب های مهم

ابزار لازم برای فشن یلاگری


در این مطلب از منویاب، ۹ وسیله‌ای را که برای فشن بلاگر شدن ضروری است، معرفی می‌کنیم. چه در این مسیر حرفه‌ای باشید و چه آماتور، این ابزارها به کارتان خواهند آمد.

در دنیای پلتفرم‌های اجتماعی، فشن بلاگر شدن شغل رویایی و ایده‌آل بسیاری از افراد است. دنیای هیجان‌انگیز و پر رنگ و لعاب مد می‌تواند هر کسی را سر ذوق بیاورد و با خود همراه کند.

در این مسیر به ابزارهایی نیاز است اما مهمتر از آن مهارت‌هایی مانند شناخت دقیق از برندهای مد و لباس، استایل‌های رایج، الگوهای زیبایی شناسی، رنگ شناسی و همچنین مهارت ویرایش تصویر، نوشتن و بازاریابی است. این مهارت‌ها را می‌توانید از طریق شرکت در دوره‌های حضوری و مجازی و تماشای ویدیویی آموزشی به دست آورید.

شاید بسیاری از شما نیز علاقه‌مند باشید که به عنوان فشن بلاگر فعالیت کنید. بااین‌حال نمی‌دانید که در این مسیر چه وسایلی نیاز است و باید از کجا شروع کرد. در این مطلب از منویاب به معرفی وسایلی می‌پردازیم که برای شروع و ادامه حرفه‌ای این مسیر لازم است.

۱. گوشی با دوربین قدرتمندامروزه اکثر گوشی‌های هوشمند دارای یک دوربین فیلمبرداری با چند لنز هستند. این لنزها شامل واید، التراواید برای پوشش دامنه گسترده‌تر، تله فوتو برای زوم بدون افت کیفیت، عمق سنج و ماکرو برای عکاسی از فاصله بسیار نزدیک می‌شود.

  مشاهده تصاویر و قیمت محبوب‌ترین گوشی‌ها دارای چند ماژول دوربین  


از نظر نرم‌افزاری هم در گوشی‌های موبایل می‌توانید تمامی مؤلفه‌های مهم مانند تنظیم رنگ، شفافیت، عکاسی در روز، عکاسی در شب، زوم، نویز و بافت را پیدا می‌کنید.

برای ارتقای کیفیت می‌توانید از لنزهای جانبی یا میکروفن‌های کوجکی که کیفیت صدایتان را افزایش می‌دهند، استفاده کنید.

۲. دوربین تصویربرداریدر ابتدای راه تبدیل شدن به یک فشن بلاگر، به دوربین خاصی نیاز ندارید اما چنانچه در این مسیر حرفه‌ای شدید، بهتر است سراغ دوربینی بروید که LCD با قابلیت چرخش ۱۸۰ درجه داشته باشد که برای ولاگ مناسب است.

نیازی هم نیست که حتما این دوربین‌ها مورنظرتان فول فریم یا گران‌قیمت باشد. همین که دوربین توانایی ثبت تصاویر شاداب با غنای رنگی بالا را داشته باشد، گزینه مناسبی برای فشن بلاگ شما محسوب می‌شود.

  مشاهده تصاویر و قیمت پرفروش ترین برندهای دوربین در بازار ایران 


۳. میکروفون با کیفیتیکی از نکات آزاردهنده‌ای که ممکن است پس از فیلمبرداری با دوربین یا گوشی با آن روبرو شوید، این است که کیفیت صدای ویدیوی شما بسیار پایین و آزاردهنده باشد.

هرچند در بعضی دوربین‌ها میکروفون داخلی تعبیه شده اما نمی‌توان آن را با میکروفون‌های باکیفیت اکسترنال مقایسه کرد. چون میکروفون‌های اکسترنال با در نظر گرفتن بسیاری از ویژگی‌ها نظیر جذب صدا از زوایای مختلف یا حذف نویز طراحی و تولید شده است.

میکروفون‌های استفاده شده در بسیاری از ویدیو‌ها از نوع میکروفون شات گان است. بعضی از انواع میکروفون شات گان توانایی بادگیری دارند و صدای باد را از محیط اطراف حین ضبط کردن کاهش می‌دهند.

بااین‌حال شاید بتوان گفت بهترین میکروفون برای بلاگرها، مدل‌های یقه‌ای است که می‌توان آن‌ها را به لباس وصل کرد. برخی از این میکروفون‌ها را می‌توان بدون سیم به دوربین متصل کرد تا صدا توسط گیرنده‌ متصل روی دوربین دریافت شود.

  مشاهده تصاویر و قیمت با کیفیت ترین مدل های میکروفون 


۴. پایه نگه دارنده و گیمبالبرای تبدیل شدن به یک فشن بلاگر حرفه‌ای، لازم است فیلم‌های بسیار خوب و باکیفیتی ضبط کنید. فیلم‌هایی که در آن دوربین در حال لرزیدن است برای مخاطب بسیار آزاردهنده خواهد بود.

توصیه ما این است که برای ساخت ویدیوهای حرفه‌ای حتما از یک پایه نگه‌ دارنده هرچند ارزان قیمت، استفاده کنید. استفاده از پایه نگه دارنده باعث می‌شود که لرزش فیلم‌هایی که با موبایل یا دوربین ضبط می‌کنیم، بسیار کم شود و حتی به صفر برسد.

اگر محدودیت بودجه ندارید، می‌توانید سراغ خرید گیمبال بروید که در چند جهت مختلف لرزش‌های ناخواسته را حتی حین دویدن نیز حذف می‌کند.

  مشاهده تصاویر و قیمت پرفروش ترین مدل های پایه نگهدارنده گوشی 


۵. مونوپادمونوپاد نیز یک پایه نگه دارنده و ابزاری ضروری برای ویدیوبلاگرها است. مونوپاد تک پایه را بیشتر عکاسان و بلاگرهای ورزشی و همچنین عکاسان محیط زیست استفاده می‌کنند.

از مونوپادهای گوشی موبایل نیز در ساخت ولاگ و ویدیو برای بلاگرها بسیار استفاده می‌شود. از مونوپاد گوشی می‌توانید در زمان‌هایی استفاده کنید که می‌خواهید بخش بزرگی از محیط اطرافتان به همراه خود شما در کادر قرار بگیرد.

  مشاهده تصاویر و قیمت پرفروش ترین مدل های مونوپاد 


۶. نور ثابتواضح است که طی روز می‌توانید از نور خورشید استفاده کرده و هزینه‌ای برای نور ثابت نکنید. در این حالت باید سوژه خود یا خودتان را به طرف پنجره قرار دهید تا نور به شما بتابد.

توجه داشته باشید که هیچگاه در سمت تابش نور قرار نگیرید زیرا ویدیوی شما سیاه خواهد شد. همچنین می‌توانید از کیت‌های نورپردازی مخصوص دوربین و موبایل استفاده کرده تا نور ویدیوی خود را تامین کنید.

بااین‌حال اگر بودجه کافی دارید، بهتر است برای ویدیوهایی که ضبط می‌کنید از نورهای ثابت استفاده کنید. نور ثابت که آن‌ها را پیوسته نیز می‌نامند، از مهم‌ترین موارد در تبدیل شدن به یک فشن بلاگر حرفه‌ای است. نورهای ثابت با تولید نوری طبیعی و نرم کیفیت کارتان را تا حد زیادی ارتقا می‌دهد. این نور امکان تنظیم دارد و می‌توانید روشنایی تابیده شده به سوژه و محیط را کنترل کنید.

۷. رینگ لایترینگ لایت‌ها از محبوب‌ترین تجهیزات نورپردازی بین فشن بلاگرها و بلاگرهای زیبایی محسوب می‌شود. رینگ لایت که ترجمه آن حلقه نور است، از حلقه‌هایی پوشیده از لامپ‌‌های کوچک LED ساخته شده که برای عکاسی و فیلمبرداری در محیط‌های داخلی کاربرد دارد.

از این حلقه‌ها می‌توان در مواقع عکاسی و فیلمبرداری و نزدیک به سوژه استفاده کرد. بسیاری از بلاگرها برای لایو‌های اینستاگرام خود که لازم است چهره شفاف و پرنوری از خود نشان دهند، از رینگ لایت استفاده می‌کنند.

  مشاهده تصاویر و قیمت پرفروش ترین مدل های رینگ لایت 


۸. پرده سبز و ابزارهای ویرایش تصویرپرده سبز که با قیمت بسیار کمی در بازار عرضه می‌شود، از لوازم حرفه‌ای برای بلاگرها و فشن بلاگرها محسوب می‌شود. فیلمبرداری یا عکاسی در برابر پرده سبز این امکان را به شما می‌دهد که پس از پایان کار با استفاده از نرم‌افزارهای ویرایش تصویر، پس زمینه دلخواه را برای خود ایجاد کنید.

البته خرید پرده سبز تنها هنگامی کاربرد دارد که با ابزارهای ویرایش تصویر آشنایی داشته یا فردی با این مهارت را کنار خود داشته باشید. در غیر این صورت بهتر است سراغ دیوارپوش‌هایی بروید که در رنگ‌های متنوع عرضه شده‌اند و بدون نیاز به ویرایش ویدیو جلوه‌ای زیبا را به کلیپ‌هایتان می‌دهند.

شکی نیست که به عنوان یک بلاگر حوزه مد و فش بیشترین سر و کار شما با تصویر و ویدیو است و از اینرو بهتر است فنون عکاسی و کار با نرم‌افزارهای ویرایش‌ تصویر نظیر فتوشاپ را از طریق شرکت در دوره‌های مجازی یا اپ‌های آموزشی فرا بگیرید.

  مشاهده تصاویر و قیمت با کیفیت تریت مدل های پرده سبز 


۹. پالت گریمپالت گریم یکی از لوازم مورد نیاز برای فشن بلاگر و بلاگرهای فعال در زمینه آرایش و مد محسوب می‌شود. از پالت گریم می‌توانید برای پوشاندن مشکلات ظاهری و ایجاد چهره‌ای شاداب و زیباتر استفاده کنید.

پالت رنگ و کانتورینگ چهره همچنین به شما کمک می‌کند تا زاویه سازی صورت انجام داده و بدون انجام عمل‌های زیباسازی، به خواسته خود برسید.

  مشاهده تصاویر و قیمت بهترین مدل های پالت گریم 


کلام آخر

در این مقاله به معرفی تعدادی از وسایلی پرداختیم که در مسیر فشن بلاگر شدن به آن‌ها نیاز پیدا خواهید کرد. آیا تجربه استفاده از هیچکدام از این وسایل را دارید؟ تجربه خود را با ما و دیگر کاربران درجه به اشتراک بگذارید.

ابزار لازم برای فشن یلاگری
انتشار : ۳۱ تیر ۱۴۰۰

برچسب های مهم

بهترین مدل های هدفون و هدست بی سیم و باسیم 2021


اگر بخواهید لذت شنیدن موسیقی را حس کنید، هیچ گزینه‌ای بهتر از هدفون (Headphone) وجود ندارد. بعضی از هدفون‌ها صدایی معمولی تولید می کنند. برخی دیگر صدای اطراف را همزمان با صدای موسیقی به گوش شما می‌رسانند. برخی دیگر از هدفون‌ها هم صدای محیط را کاملا حذف می‌کنند تا فقط صدای موسیقی را بشنوید.

در این مطلب از منویاب به معرفی بهترین هدفون های سیمی و بهترین هدفون های بی سیم برای موسیقی و مکالمه خواهیم پرداخت. ما بهترین برند‌ها و انواع هدفون را بررسی کرده‌ایم و در پایان، لیستی از بهترین هدفون های بازار را که ارزش خرید دارند معرفی کرده‌ایم. خواه به دنبال یک هدفون ارزان قیمت باشید و یا اینکه برای خرید یک هدفون ۵ ستاره، هزینه جدی در نظر گرفته باشید.

هدفون بی سیم سونی مدل WH-1000XM4مشخصات محصول

وزن: ۲۵۳ گرم
طراحی صوتی: بسته
نوع درایور: از نوع گنبدی
فرکانس: 40-4000 هرتز
طول کابل: ۱۲۰ سانتی‌متر
امپدانس: ۴۷ اهم
حساسیت: 105 دسی‌بل
برد بی سیم: ۳۰ متر
عمر باتری: ۳۰ ساعت
NFC: دارد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


ایرفون وان مورمشخصات محصول

وزن: 18 گرم
طراحی صوتی: بسته
نوع درایور: پویا
فرکانس: 20~40000 هرتز
طول کابل: 1.25 متر
امپدانس: 32 اهم
حساسیت: 99 دسی‌بل

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


ایرفون بی سیم سونیمشخصات محصول

وزن: 99 گرم
نوع درایور: گنبدی
فرکانس: 20-20000 هرتز
برد بی سیم: تا 10 متر
عمر باتری: 4 تا 4.5 ساعت
NFC: دارد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


هدفون بی سیم بوز مدل 700مشخصات محصول

وزن: 254 گرم
طراحی صوتی: پشت بسته
برد بی سیم: 10 متر
عمر باتری: 20 ساعت
NFC: دارد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


هدفون بی‌سیم و باسیم سنهایزر مدل HD 4.50 BTNCمشخصات محصول

وزن: 238 گرم
طراحی صوتی: بسته
نوع درایور: پویا
فرکانس: 18 تا 22 هزار هرتز
طول کابل: 1.4 متر
امپدانس: 18 اهم
حساسیت: ۱۰۰ دسی‌بل
برد بی سیم: ۱۰ متر
عمر باتری: تا 19 ساعت
NFC: دارد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


هدفون بی سیم جی بی ال مدل Tune 750BTNCمشخصات محصول

طراحی صوتی: بسته
فرکانس: 2.402-2.480 هرتز
طول کابل: 20Hz - 20kHz
امپدانس: 32 اهم
حساسیت: 95 db
برد بی سیم: 10 متر
عمر باتری: ۱۵ ساعت ۲۲ ساعت

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


هدفون باسیم ای کی جی مدل K72مشخصات محصول

وزن: 200 گرم
طراحی صوتی: پشت بسته
فرکانس: 16 هرتز تا 20 کیلو هرتز
طول کابل: ۳ متر
امپدانس: 32 اهم
حساسیت: 112 دسی‌بل

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


هدفون بی‌سیم و باسیم سنهایزر مدل Momentum Wireless Version 2مشخصات محصول

وزن: 260 گرم
طراحی صوتی: پشت بسته
فرکانس: 16 تا 22 کیلو هرتز
طول کابل: 1.4 متر
امپدانس: 480 اهم
عمر باتری: 22 ساعت
NFC: دارد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


هدفون باسیم ای کی جی مدل N60 NCمشخصات محصول

وزن: 150.2 گرم
طراحی صوتی: پشت باز
فرکانس: 10 هرتز تا 22 کیلو هرتز
طول کابل: 1.2 متر

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


هدفون باسیم بیرداینامیک مدل Amiron Homeمشخصات محصول

وزن: 340 گرم
طراحی صوتی: پشت باز
فرکانس: 5-40000 هرتز
طول کابل: ۳ متر
جنس کابل: کابل مسی با روکش طلا
امپدانس: 250 اهم
حساسیت: 102 دسی‌بل

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


هدفون باسیم پریمیوم شور مدل SRH1540مشخصات محصول

وزن: 286 گرم
فرکانس: 99 دسی‌بل
طول کابل: 1.83 متر
نوع کابل: کابل مسی عاری از اکسیژن (OFC)
امپدانس: 46 اهم
حساسیت: 99 دسی‌بل

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


هدفون باسیم سنهایزر مدل HD 800مشخصات محصول

وزن: 330 گرم
طراحی صوتی: پشت باز
فرکانس: 6 هرتز تا 51 کیلو هرتز
طول کابل: 3 متر
امپدانس: 300 اهم
حساسیت: 102 دسی‌بل

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


هدفون بی سیم و باسیم بوز مدل QuietComfort 35 llمشخصات محصول

وزن: 300 گرم
طراحی صوتی: پشت بسته
برد بی سیم: ۱۰ متر
عمر باتری: 20 ساعت
NFC: دارد

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


ایرفون بی سیم سامسونگ مدل Galaxy Buds Plusمشخصات محصول

وزن: 6.3 گرم
باتری: ۱۱ تا ۲۲ ساعت

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


هدفون بی سیم و باسیم بیتس مدل MCM Studio Leather Editionمشخصات محصول

وزن: 240 گرم
طراحی صوتی: پشت بسته
فرکانس: 20 تا 20000 هرتز
طول کابل: 1.3 متر
حساسیت: حدود 115 دسی‌بل
عمر باتری: 12 ساعت

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


هدست مخصوص بازی ریزر مدل NARI ULTIMATEمشخصات محصول

وزن: 432 گرم
طراحی صوتی: پشت بسته
فرکانس: 20 الی 20 کیلو هرتز
امپدانس: 32 اهم
حساسیت: 107 دسی‌بل
عمر باتری: ۸ تا 20 ساعت

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


هدست مخصوص بازی استیل سریز مدل DIABLO 3مشخصات محصول

نوع درایور: 50 میلی متری
فرکانس: 28000 هرتز
امپدانس: 32 اهم

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


هدست باسیم بیرداینامیک مدل Custom Gameمشخصات محصول

وزن: 282 گرم
طراحی صوتی: پشت بسته
فرکانس: 5-35000 هرتز
طول کابل: 1.6 متر
امپدانس: 16 اهم

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


هدست باسیم کریتیو مدل BLASTERX H7مشخصات محصول

طراحی صوتی: پشت بسته
نوع درایور: 50 میلی‌متر
فرکانس: 20 هرتز تا 20 کیلوهرتز
طول کابل: 1.5 متر
امپدانس: 32 اهم
حساسیت: 118 دسی‌بل

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


هدست باسیم وان مور مدل VR Gamingمشخصات محصول

وزن: 234 گرم
طراحی صوتی: پشت بسته
نوع درایور: 50 میلی‌متر
فرکانس: 20-20000 هرتز
طول کابل: 1.5 متر
امپدانس: 32 اهم
حساسیت: 103 دسی‌بل

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


هدست تک گوشی سنهایزر مدل PC7مشخصات محصول

وزن: 62 گرم
طراحی صوتی: تک گوشی
فرکانس: 42 هرتز تا 17 کیلوهرتز
طول کابل: 2 متر
امپدانس: 32 اهم
حساسیت: 40 دسی بل

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


انواع هدفون از نظر شکل و کاربردانواع هدفون، هدست و هندزفری هدفون از جهات مختلف دسته بندی‌های مختلفی دارند. در ادامه به مهمترین آنها اشاره می کنیم. نوع اتصال به گجت‌ها:
هدفون باسیم
هدفون بی سیم
هدفون کاملا بی سیم
هدفون گیمینگ

هدفون باسیم
از جک ۳.۵ میلی‌متری و جک ۶.۵ میلی‌متری استفاده می‌کنند. چنانچه نوع جک با محل اتصال گوشی یا گجت شما یکی نباشد، می‌توانید از یک تبدیل یا قطعه اتصال استفاده کنید. مهمترین ویژگی مدل‌های باسیم این است که نیازی به باتری و شارژ کردن ندارند. اگر میزان حجم صدا، کیفیت و جزئیات صدا برایتان اهمیت دارد، حتما از مدل‌های باسیم و البته اورجینال استفاده کنید. بیشتر مردم از هدفون سیمی استفاده می‌کنند زیرا این هدفون‌ها مقرون به صرفه هستند و استفاده از آن بسیار آسان است.

استفاده کنید:
اگر از هدفون یا هندزفری در حدود 7 یا 8 ساعت استفاده می‌کنید. اگر به موسیقی علاقه دارید: چرا که مدل‌های باسیم صدای بهتری دارند. وقتی بودجه شما کم است پس زیاد فکر نکنید، بروید و هدفون های سیمی بخرید.

استفاده نکنید:
اگر از گره خوردن سیم خوشتان نمی‌آید. وقتی از هدفون خود در بیرون استفاده می کنید.

هدفون بی‌سیم (هدفون بلوتوث)
نسل جدید هدفون‌ها به وسیله بلوتوث به گجت‌ها و کالاهای دیجیتال وصل می‌شوند. امواج بلوتوث بهترین گزینه برای انتقال و حذف کردن سیم‌ها است. در سال 2021 اکثر جوان‌ها و نوجوانان از هدفون بلوتوث استفاده می‌کنند، زیرا بسیار شیک و مد روز است.

استفاده کنید:
برای دانشجوها مناسب، سبک و کاربردی است. اگر مشغله کاری زیادی دارید و از سیم خوشتان نمی‌آید. زمانی که داخل رختخواب به هدفون نیاز دارید.

استفاده نکنید:
اگر گوشی موبایل شما جک هدفون دارد نیازی به هزینه زیاد برای مدل‌های بلوتوثی نیست. اگر مدت‌های طولانی از دستگاه استفاده می‌کنید و نیاز به شارژ دوباره هندزفری دارید.

هدفون کاملا بی‌سیم
مانند ایرپاد‌ها و هندزفری‌ها به ۲ شکل کار می‌کنند. در روش اول یکی از هدفون‌ها صدا را دریافت می‌کند و صدا را برای دومی نیز انتقال می‌دهد. در نوع دوم، هر کدام از هدفون‌ها به صورت مستقل صدا را دریافت می‌کند. این نوع از هدفون برای فعالیت‌های ورزشی بسیار ایده‌آل هستند.

استفاده کنید:
اگر در محیط کار به یکی از آنها نیاز دارید. اگر به خاص بودن و مد روز اهمیت می دهید.

استفاده نکنید:
اگر قادر به پرداخت هزینه‌های بالا نیستید.

هدفون گیمینگ
شاید بتوان هدفون گیمینگ را بهترین‌های انواع هدفون و هدست دانست. هدفون و هدست گیمینگ نسبت به سایر مدل‌ها ویژگی‌های حرفه‌ای‌تر و تخصصی‌تری دارد. ما در مقاله دیگری به صورت مفصل به توانایی‌ها و ویژگی‌های هدفون‌های مخصوص بازی خواهیم پرداخت.

شکل قرار گرفتن هدفون‌ها بر روی گوش

داخل گوشی:
ایرپاد‌ها و هندزفری‌ها بهترین مثال برای مدل‌های داخل گوشی هستند. این دستگاه‌ها در مدل‌های باسیم و بی سیم ساخته می‌شوند. ایرپاد‌ها می‌توانند از ورود نویز به داخل گوش جلوگیری کنند و امکان مکالمه دارند. سبک و قابل حمل هستند اما ممکن است باعث ایجاد حساسیت و ناراحتی در گوش شوند.

هدفون روگوشی: این مدل روی گوش قرار می گیرد اما تمام گوش را نمی‌پوشاند. بعضی از مدل‌ها دارای میکروفون هستند که به آنها هدست می‌گویند. مدل‌های باسیم و بلوتوثی دارند. همچنین بیس خوب و قابلیت جمع شدن از ویژگی‌های این نوع است. اگر بخواهیم از ضعف‌های این دستگاه‌ها نام ببریم: باید به مشکل عدم حذف نویز و سروصدای بیرون و پخش صدا به بیرون اشاره کرد که موجب آزار اطرافیان می‌شود.

هدفون دور گوشی: هدفون های دور گوشی بزرگتر و سنگین‌تر هستند و به صورت کامل روی گوش را می‌پوشانند. حجم صدای بالا، بیس عالی، و درایورهای بزرگ از ویژگی‌های این سری هستند. اما وزن بالا و عرق کردن از ضعف‌های هدفون دور گوشی هستند.

نقش درایور در هدفون چیست؟
این قطعه سیگنال‌های ارسالی از فرستنده را دریافت و به امواج صدا تبدیل می‌کند. این درایورها به هر میزان بزرگتر باشند می‌توانند صدای بلند‌تری تولید کنند.

هماهنگی کدک‌های هدفون با دستگاه دیجیتال شما
بلوتوث تقریبا توانسته است که نقش سیم را در دستگاه‌های دیجیتال حذف کند! اما نه به طور کامل. دستگاه‌های بلوتوث و به تبع آن، هدفون های بلوتوث با مشکل پهنای باند مواجه هستند. هنگام خرید هدفون باید به هماهنگی کدک‌هایی که هدفون پشتیبانی می‌کند با کدک‌هایی که دستگاه شما پشتیبانی می‌کند توجه کنید. بیشتر گجت‌ها از کدک‌های اولیه و سطح پایین پشتیبانی می کنند. اما اگر دنبال کیفیت صدا هستید، باید از یک هدفون با قابلیت پشتیبانی از کدک‌های سطح بالا استفاده کنید.

قابلیت حذف نویز در هدفون
برخی از هدفون‌ها به صورت ابتدائی و ساده از پلاستیک‌های دور گوش برای جلوگیری از ورود صدای اضافی استفاده می کنند. ‌اما مدل‌های پیشرفته از یک سیستم هوشمند بهره می‌برند که برای حذف صداهای محیط اطراف، یک صدای مشابه را ایجاد می‌کند. با این روش شما صدای اضافی محیط را نمی‌شنوید.

هدفون پشت باز و پشت بسته

هدفون‌های پشت بسته: کاملا عایق هستند و هیچ صدایی به داخل یا بیرون نفوذ نمی‌کند. این نوع برای استفاده‌های عمومی کاملا مناسب هستند.

هدفون پشت باز: برای نزدیک شدن به واقعیت و میکس صدا مناسب هستند. آهن ‌سازها، استودیو‌‌ها و افراد حرفه ای از این هدفون‌های حرفه ای استفاده می‌کنند.

ورزش و بهترین هدفون ورزشی
برخی هدفون‌های ورزشی در مقابل آب و عرق کردن مقاوم هستند. برخی دیگر از انواع حسگر مانند ژیروسکوپ، شتاب سنج و سنجش ضربان قلب بهره می‌برند. هدفون‌های ورزشی به صورت اختصاصی برای ثبت فعالیت‌های ورزشی و آزادی عمل هنگام ورزش طراحی می‌شوند.

بهترین هدفون برای موسیقی
اگر زیاد از خانه بیرون نمی‌روید پس بهترین هدفون برای موسیقی و گوش دادن، مدل‌های باسیم هستند. مدل‌های باسیم می‌توانند جزئیات موسیقی و حس واقعی موزیک را با شما انتقال دهند. اما اگر هنگام ورزش، پیاده‌روی و رفت و آمد در مکان‌های عمومی از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنید، پس مدل‌های بلوتوثی گزینه مناسبی هستند.

سوالات متداول

تفاوت ایرباد و ایرفون چیست؟
ایرباد مجرای گوش را مسدود نمی‌کند و معمولا بدترین عملکرد صوتی را در این دسته ارائه می‌دهد. اما برای کسانی که می‌خواهند علاوه بر موسیقی، صدای محیط اطراف را بشنوند کاملا مناسب است. ایرفون به وسیله پلاستیک، سیلیکون و یا فوم داخل گوش قرار می‌گیرد و هرگونه صدا و نیز را به صورت کامل حذف می‌کند. بنابراین باس بهتر، ترکیب استریو دقیق تر و امنیت مناسب‌تری را ارائه می دهد.

تفاوت هدست و هدفون چیست؟
بزرگترین تفاوت هدفون و هدست این است که هدست ها علاوه بر دریافت صدا، از میکروفون استفاده می‌کنند و با آنها می توان ارتباط دوطرفه برقرار کرد. هدست‌ها بیشتر در مراکز تماس کاربرد دارند و همین طور برای سیستم‌های تلفنی و پاسخگویی مناسب هستند. اما هدفون‌ها برای گوش دادن به موسیقی طراحی شده‌اند.

یک هدفون خوب چه مشخصاتی دارد؟
یک هدفون خوب، دارای درایورهایی با قطر بیشتر و صدای باکیفیت است. میزان حساسیت صدای بالا، قابلیت حذف نویز و امپدانس بالا دارد. یک هدفون خوب فرکانسی در محدوده شنوایی انسان دارد (معمولاً بین 20-20000 هرتز). و نهایتا راحتی و جنس بدنه باکیفیت از مشخصه‌های آن است.

جمع بندی
این مطلب گزیده‌ برخی از مباحثی است که شما قبل از خرید هدفون، هدست یا هندزفری باید بدانید. اما برخی از اصطلاحات یا ویژگی‌ها مانند فرکانس، مشخصات صدا، حساسیت صدا و موارد دیگر را شامل نمی‌شود. من فکر می‌کنم این مطالب برای کاربر مهم نیست و البته کاربرد چندانی هم ندارند.

اکنون شما می‌دانید که هدفون یا هدست را از فروشنده‌های نامعتبر خریداری نکنید، و اینکه به محصول شرکت‌های ناشناخته اعتماد کنید. زیرا گوش شما قسمت بسیار حساسی است و نباید سلامتی خود را به خطر بیندازید.

بهترین مدل های هدفون و هدست بی سیم و باسیم 2021
انتشار : ۳۰ تیر ۱۴۰۰

برچسب های مهم


تمامی حقوق این وب سایت برای منویاب محفوظ است.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما