اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 28
  • بازدید دیروز : 46
  • بازدید کل : 17804

معرفی 10 مدل از بهترین ابزارهای چند کاره


معرفی 10 مدل از بهترین ابزارهای چند کاره

در این مطلب ۱۰ مدل از بهترین ابزار چند کاره را معرفی کرده‌ایم که در سفر، کوهنوردی و طبیعت‌گردی واقعا به دردتان می‌خورد، زیرا با داشتن آن مجبور نیستید یک کیف از ابزارهای سنگین را حمل کنید.

ابزار چند کاره مجموعه‌ای متشکل از برخی ابزارهای کاربردی و کارراه‌انداز است که همگی به هم متصل هستند. ابزارهای چند کاره بر اساس نوع ابزارها، تعداد آنها و مواردی دیگر دسته بندی می‌شوند. در این مطلب ده مدل از بهترین ابزار چند کاره را در بازار ایران معرفی می‌کنیم.

۱. چاقوی ویکتورینوکس مدل Swiss Champ Silver Tech کد 16794T7شرکت ویکتورینوکس (Victorinox) یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان ابزار چند کاره در دنیاست. این شرکت بعد از اینکه شرکت ونگر را هم خریداری کرد، درحال‌حاضر تنها تولیدکننده بزرگ چاقو‌های ارتشی سوییسی در جهان به شمار می‌رود.

این چاقوی فولادی با ۲۱ ابزار و ۳۳ عملکرد، مجموعه‌ای بسیار مفید و کاربردی با کیفیت فوق‌العاده است. برخی از ویژگی‌های آن عبارت‌اند از:

طول در حالت بسته: ۹ سانتی‌متر
وزن: ‌‌۱۸۵ گرم
تعداد ابزارها: ۲۱ عدد
نوع ابزارها: انبردست، قیچی، سوزن، دربازکن بطری، چوب‌پنبه بازکن، کنسروبازکن، سوهان ناخن، پیچ‌گوشتی دوسو، چهارسو و ساعتی، خط‌کش، پنس، اره، خلال‌دندان، قلاب چندمنظوره، ذره‌بین، چاقو، سیم خم‌کن.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۲. چاقوی ویکتورینوکس مدل Swiss Tool Spirit plus 30238Nاین یکی هم محصول دیگری از ویکتورینوکس در فهرست بهترین ابزار چند کاره است که ۳۸ ابزار مختلف دارد. مجموعه متنوعی از ابزارهای کاربردی و جمع‌وجور که برای مسافرت واقعا به‌دردبخور است. برخی از ویژگی‌های آن عبارت‌اند از:

طول در حالت بسته: ۱۰٫۵ سانتی‌متر
وزن: ‌‌۳۳۸ گرم
تعداد ابزارها: ۳۸ عدد
نوع ابزارها: انبردست، قیچی، سوزن، دربازکن بطری، چوب‌پنبه بازکن، کنسروبازکن، پیچ‌گوشتی دوسو، چهارسو و ساعتی، اره، سیم‌چین برای سیم‌های نازک، چاقو، تیغه قوس‌دار، سیم خم‌کن.

این مدل یک کیف نایلونی هم دارد.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۳. مجموعه ابزار ۲۱ کاره استنلی مدل 807-94این مجموعه ۱۱ ابزار دارد که می‌توانید از آنها در موقعیت‌های مختلف ازجمله سفر و طبیعت‌گردی استفاده کنید. برخی از ویژگی‌های آن عبارت‌اند از:

طول در حالت بسته: ۱۷٫۵ سانتی‌متر
وزن: ‌‌۲۶۵ گرم
تعداد ابزارها: ۱۱ عدد
نوع ابزارها: چاقو، انبردست، دربازکن بطری، سوهان ناخن، پیچ‌گوشتی دو سو و چهارسو، اره، خط‌کش و تیغه قوس‌دار.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۴. مجموعه ابزار چند کاره مدل MTA83این ابزار فوق‌العاده عملکردهای متعددی دارد. جنس تیغه‌ها از فولاد ضدزنگ ساخته شده است و به همین دلیل بسیار بادوام است. از این ابزار می‌توانید در کارهای فنی ساده و موقعیت‌های مختلف استفاده کنید. برخی از ویژگی‌های آن عبارت‌اند از:

طول آن در حالت بسته: ۱۸ سانتی‌متر
وزن: ‌‌۴۰۵ گرم؛
تعداد ابزارها: ۸ عدد؛
نوع ابزارها: کنسروبازکن، انبردست، چاقو، پیچ‌گوشتی دو سو و چهارسو، اره، تبر، چکش.

برای استفاده از چکش و تبر این ابزار، باید کل مجموعه را ببندید.

 مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۵. ابزار چند کاره گربر مدل نیدل نوز کد 600این ابزار چند کاره که ساخت برند فنلاندی گربر (Gerber) است را می‌توانید با یک دست هم باز کنید، به همین دلیل برای مسافرت و کوهنوردی عالی است. قطعات آن از فولاد ضدزنگ ساخته شده‌اند. وزن آن بسیار سبک است و ۸ عدد ابزار مختلف دارد. برخی از ویژگی‌های آن عبارت‌اند از:

طول در حالت بسته: ۱۷ سانتی‌متر
وزن: ‌‌۱۵۰ گرم
تعداد ابزارها: ۶ عدد
نوع ابزارها: دربازکن بطری و کنسروبازکن، انبردست، سوهان ناخن، پیچ‌گوشتی دوسو و چهارسو، اره و تیغه قوس‌دار، چاقو.

خط‌کشی هم روی بدنه آن قرار دارد که برای اندازه گیری حین برش وسایل کاربرد زیادی دارد.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۶. ابزار چند کاره سفری توسن مدل Multi 9این هم ابزاری کاملا جمع‌وجور است که در مسافرت‌ها و موقعیت‌های مختلف می‌توانید از ابزارهای مختلف آن کمک بگیرید. این مدل از بهترین ابزار چند کاره محصول شرکت ایرانی است و کاربران از ۵ امتیاز در مجموع ۴.۲ امتیاز به آن داده‌اند. هرچند به‌نوعی کارراه‌انداز است اما نباید از آن در کارهای سنگین استفاده کنید. برخی از ویژگی‌های ابزار چند کاره توسن عبارت‌اند از:

طول در حالت بسته: ۱۵ سانتی‌متر
وزن: ‌‌۳۰۰ گرم
تعداد ابزارها: ۹ عدد
نوع ابزارها: دربازکن بطری، چوب‌پنبه بازکن، کنسروبازکن، انبردست، سوهان ناخن، پیچ‌گوشتی دوسو و چهارسو، اره، چاقو.

قلاب کمری و کیف برزنتی هم دارد.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۷. ابزار چند کاره لدرمن مدل Waveبرند آمریکایی لدرمن (Leatherman) از معتبرترین شرکت‌ها در تولید ابزارهای چند کاره است و این محصول یکی از پرفروش‌ترین محصولات آنها است. ابزارها همگی قفل اطمینان دارند و از فولاد ضدزنگ ساخته شده‌اند.

این مدل از بهترین ابزار چند کاره ۱۷ ابزار مختلف دارد و در طبیعت‌گردی، پیک‌نیک، مسافرت و نظایر آن می‌توانید از آن استفاده کنید. برخی از ویژگی‌های آن عبارت‌اند از:

طول در حالت بسته: ۱۸ سانتی‌متر
وزن: ‌‌۲۴۱ گرم
تعداد ابزارها: ۱۷ عدد
نوع ابزارها: انبردست، قیچی، دربازکن بطری، کنسروبازکن، سوهان ناخن، پیچ‌گوشتی دوسو، چهارسو و ساعتی، اره، تیغه قوس‌دار، سوهان تیزکننده تیغه، چاقو.

یک قیچی کوچک ظریف در انتهای ابزار چند کاره لدرمن به کار برده شده که بسیار مفید است. کیف دارد، ولی قلاب کمری ندارد.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۸. ابزار چند کاره مدل BL8یک ابزار بسیار کاربردی و جمع‌وجور که در مسافرت‌ها عصای دست‌تان خواهد بود. وزن سبکی دارد و به‌راحتی می‌توانید آن را در جیب‌تان حمل کنید. تیغه‌های آن از جنس فولاد هستند که به آن دوام می‌بخشد. برخی از ویژگی‌های آن عبارت‌اند از:

طول در حالت بسته: ۱۱ سانتی‌متر
وزن: ‌‌۱۵۰ گرم
تعداد ابزارها: ۶ عدد
نوع ابزارها: دربازکن بطری، انبردست، چراغ‌قوه، پیچ‌گوشتی دوسو و چهارسو، چاقو.

نقطه قوت این مدل چراغ‌قوه آن است. کیف و قلاب کمری هم دارد.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۹. مجموعه چکش ۱۷ کاره به همراه کیفجنس این مدل بادوام هم از فولاد است و دارای ۷ ابزار کاربردی است که در موقعیت‌های مختلف می‌توانید از آن استفاده کنید. مخصوصا در هنگام مسافرت و طبیعت‌گردی این ابزار واقعا به دردتان می‌خورد. برخی از ویژگی‌های آن عبارت‌اند از:

طول آن در حالت بسته: ۱۸ سانتی‌متر
وزن: ‌‌۳۷۰ گرم
تعداد ابزارها: ۶ عدد
نوع ابزارها: دربازکن بطری، انبردست، سوهان ناخن، پیچ‌گوشتی چهارسو، اره، چکش با میخ‌کش.

از قسمت جانبی سوهان می‌توانید به‌عنوان چاقو اره‌ای استفاده کنید. متأسفانه پیچ‌گوشتی دوسو ندارد.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


۱۰. ابزار چند کاره لدرمن مدل FUSEمدل دیگری از ابزارهای چند کاره لدرمن که بدنه آن از جنس بسیار مقاوم فولاد ۴۲۰ ساخته شده است. برخی از ویژگی‌های آن عبارت‌اند از:

طول در حالت بسته: ۱۰ سانتی‌متر
وزن: ‌‌۱۴۷ گرم
تعداد ابزارها: ۸ عدد
نوع ابزارها: انبردست، قیچی، دربازکن بطری، کنسروبازکن، پیچ‌گوشتی دوسو و چهارسو، خط‌کش، چاقو.

کیف و قلاب کمری هم دارد.

  مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت این مدل 


جمع بندی

ابزارهای چند کاره محصولاتی جمع و جور و کم جا هستند که مجموعه متنوعی از ابزارها نظیر انبردست، قیچی، دربازکن بطری، کنسروبازکن، پیچ‌گوشتی و چاقو را در خود جای داده‌اند. در فهرست بهترین ابزار چند کاره محصولاتی از شرکت‌های معتبر نظیر لدرمن و ویکتورینوکس و همچنین برندهای وطنی مثل توسن را معرفی کردیم. شما از کدام یک از ابزارهای چند کاره‌ای که معرفی کردیم استفاده کرده‌اید؟ اگر تجربه کار با این مدل‌ها را دارید از مزایا و معایب آنها برایمان بنویسید.

  انتشار : ۱۴ مرداد ۱۴۰۰               تعداد بازدید : 321

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

تمامی حقوق این وب سایت برای منویاب محفوظ است.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما